ZakładyLegalni bukmacherzy

Etoto

0

Bukmacher Etoto – opinie i fakty o zakładach bukmacherskich Etoto

Bukmacher Etoto to jeden z dłużej działających legalnych organizatorów zakładów wzajemnych online w Polsce. Zakłady bukmacherskie Etoto można wnosić nie tylko przez internet, ale też w punktach naziemnych. W artykule sprawdzimy, czym wyróżnia się  oferta Etoto: jakiego typu i jak różnorodne zakłady sportowe tu obstawimy, jakie są wystawiane kursy bukmacherskie i na jakim poziomie są oferowane usługi (np. płatności, rejestracja konta, obsługa klienta). Ocenimy, jak wygląda i działa Etoto online (strona internetowa z zakładami), na ile funkcjonalna jest mobilna aplikacja Etoto oraz jak się gra w punktach stacjonarnych bukmachera. Przyjrzymy się także temu, jaki jest w Etoto bonus powitalny i inne promocje przygotowywane dla graczy.

Etoto - strona główna

Czy zakłady bukmacherskie Etoto są bezpieczne?

Bukmacher Etoto należy do podmiotów posiadających zezwolenie na organizację zakładów bukmacherskich i już sam ten fakt świadczy o dużym bezpieczeństwie gry  za jego pośrednictwem. Minister Finansów wydał firmie „E-Toto Zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.” licencję na urządzanie internetowych zakładów wzajemnych w dniu 28 listopada 2014 r. (numer AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17). Bukmacher Etoto posiada także zezwolenie na sprzedaż zakładów sportowych poprzez sieć punktów naziemnych. Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów znaleźć można listę legalnych bukmacherów i upewnić się, że faktycznie oferowane przez Etoto zakłady bukmacherskie są w pełni legalne. Czemu jednak powinno nam zależeć na tym, aby obstawiać jedynie u licencjonowanych bukmacherów? Choćby dlatego, że gra u nielicencjonowanych operatorów jest karana wysokimi grzywnami. Co więcej, gracz nie jest chroniony przez prawo, a więc jeśli np. bukmacher nie będzie chciał wypłacić mu wygranej, nie ma instancji, przed którą mógłby dochodzić swoich praw. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że bukmacher Etoto udostępnia użytkownikom tylko bezpieczne metody dokonywania wpłat i wypłat, dba o bezpieczeństwo przechowywanych danych i zabezpiecza konta graczy przed nieuprawnionymi osobami (np. aplikacja Etoto wyposażona jest w funkcję logowania się przy użyciu odcisku palca). Dodatkowo Etoto realizuje politykę odpowiedzialnej gry, stosując rozwiązania przeciwdziałające uzależnieniu od hazardu, m.in. indywidualne limity czasu gry i stawianych kwot czy możliwość zawieszenia lub zamknięcia konta (z opcją jego reaktywacji).

Czy można otrzymać od Etoto bonus powitalny?

Etoto - bonus powitalnyW Etoto bonus na start może uzyskać każdy nowo zarejestrowany użytkownik. Wystarczy podczas rejestracji konta internetowego w Etoto zaznaczyć odpowiednie pole, potwierdzając tym samym chęć otrzymania bonusu. Dzięki temu po założeniu konta i dokonaniu pierwszego depozytu, bukmacher przyzna nam specjalny bonus – Etoto potroi wartość dokonanej wpłaty. Jest to tzw. bonus od depozytu i to o wartości aż 200% wpłacanych przez gracza środków. Oczywiście w Etoto bonus powitalny trzeba wykorzystać zgodnie z regulaminem promocji, czyli postawić za jego kwotę zakłady bukmacherskie, które kwalifikują się do obrotu. Dopiero po dokonaniu wymaganej liczby obrotów, bonus Etoto może zostać wypłacony na rachunek bankowy gracza. Trzeba też mieć na uwadze, że na realizację bonusu mamy ściśle określony czas, po upływie którego bonus wygasa.

Jednak standardowo przyznawany przez Etoto bonus na start nie wyczerpuje możliwości otrzymania gratisowych środków od tego bukmachera. Kiedy zakładamy konto gracza, możemy też w formularzu rejestracyjnym w specjalnym polu wpisać kod bonusowy Etoto, dzięki czemu nasz bonus powitalny może zostać zwiększony. Jeśli chcesz znaleźć aktualny i działający w Etoto kod bonusowy, najlepiej sprawdź w pierwszej kolejności, czy nie jest on opublikowany na stronie bukmachera w zakładce „Promocje”. Zdarza się także, że Etoto kod bonusowy udostępnia w mediach społecznościowych albo na stronach o tematyce bukmacherskiej (na zasadzie afiliacji). Żeby jednak nie szukać zbyt długo, wystarczy wykorzystać wyszukiwarkę internetową i przy jej pomocy znaleźć prawidłowy kod bonusowy Etoto. Nie każdy natomiast wie, że takie „hasło” można wykorzystać nie tylko podczas rejestracji nowego konta. Zarejestrowani użytkownicy również mogą je użyć, ale podczas dokonywania wpłaty – w panelu płatności znajduje się specjalne miejsce, gdzie można wpisać kod bonusowy Etoto.

Poza tym gracze posiadający konto online w serwisie Etoto mogą też korzystać z innych akcji promocyjnych, dzięki którym możliwe jest pozyskanie dodatkowych środków na grę. Bukmacher Etoto posiada też program lojalnościowy i to w 2 wersjach. Po pierwsze w ofercie znajdziemy program dostępny dla wszystkich graczy, a punkty przyznawane są za każdy postawiony i rozliczony zakład. Punkty można następnie wymieniać na różnego typu bonusy, np. freebety czy bonusy od depozytu. W Etoto jest także program VIP, czyli specjalna oferta przeznaczona dla najbardziej wyróżniających się graczy. Bukmacher bierze pod uwagę częstotliwość gry, zaangażowanie (regularne wizyty, częste depozyty, wysokie obroty), lojalność (długi staż gracza) i zakłady (uwzględnia rodzaje i sposób stawiania). Jeśli uda nam się uzyskać status gracza VIP, możemy liczyć na priorytetowe wypłaty, specjale bonusy (m.in. bonus Etoto na powitanie w strefie VIP, bonusy urodzinowe), osobistego asystenta, a nawet darmowe bilety na mecze i inne imprezy oraz luksusowe wycieczki weekendowe lub dłuższe wakacje.

Jak przebiega w Etoto rejestracja online?

Etoto - rejestracjaChciałbyś obstawiać zakłady bukmacherskie Etoto przez internet? Najpierw czekają Cię niestety formalności, gdyż zgodnie z polskim prawem bukmacher może udostępniać możliwość stawiania zakładów tylko zarejestrowanym graczom. Dzięki temu bukmacher może zweryfikować, czy dany użytkownik jest osobą pełnoletnią. Nie inaczej wygląda to w Etoto. Bukmacher przygotował jednak dość krótki formularz rejestracji – aby go otworzyć, należy kliknąć w przycisk „Załóż konto” znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu. W formularzu konieczne jest uzupełnienie danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, numer PESEL i numer dowodu tożsamości, adres e-mail czy numer telefonu. Trzeba również ustalić login i hasło, przy użyciu których będziemy logować się w serwisie oraz ustawić limity czasowe i kwotowe gry (w perspektywie dziennej i miesięcznej). Jeśli chcesz otrzymać od Etoto bonus powitalny, zaznacz odpowiednie pole, a jeśli dodatkowo masz kod bonusowy Etoto, nie zapomnij go podać na ostatnim ekranie formularza. Na koniec zaznacz wymagane oświadczenia, m.in. o swojej pełnoletniości czy legalnym źródle pochodzenia środków, jakie będziesz przeznaczać na grę i formularz jest wypełniony. Niezbędnym elementem rejestracji konta jest też przesłanie fotokopii dowodu osobistego lub paszportu, dzięki czemu bukmacher Etoto będzie mógł sprawdzić, czy użytkownik faktycznie jest osobą pełnoletnią i może obstawiać zakłady bukmacherskie legalnie.  Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo przekazywanych danych zwróć uwagę, że formularz rejestracji jest zaszyfrowany przy użyciu protokołu SSL, a w „Polityce prywatności” bukmachera dostępnej na stronie znajdziesz wyjaśnienia dotyczące rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo przechowywanych danych osobowych.

Jak oceniamy Etoto online? Wygląd i nawigacja

W Etoto zakłady bukmacherskie postawimy po pierwsze za pośrednictwem strony internetowej Etoto. Po wejściu do serwisu Etoto online zobaczymy klasyczny układ strony bukmacherskiej, dlatego stali bywalcy witryn internetowych z zakładami sportowymi bez problemu się tu odnajdą. Jednak i nowicjusze powinni szybko zorientować się, gdzie szukać poszczególnych opcji. Na stronie głównej najważniejsze są oczywiście same zakłady bukmacherskie, dlatego na środku znajduje się panel z zakładami na „dzisiaj”, aktualnymi zakładami live, zakładami „nadchodzącymi” i „najważniejszymi”. Po lewej stronie ekranu znajduje się natomiast lista popularnych wydarzeń, na które przyjmowane są zakłady oraz lista wszystkich dostępnych dyscyplin sportowych. Powyżej zamieszczono wyszukiwarkę zakładów według wydarzeń i lig oraz odnośnik do „meczów dnia” z podwyższonymi kursami. W górnym menu odnajdziemy zakładki kierujące do różnych przydatnych stron, m.in. z zakładami na żywo, wynikami i statystykami sportowymi, promocjami czy pomocami merytorycznymi. Jeśli zdecydujemy się zrejestrować konto gracza, przycisk kierujący do panelu rejestracji znajdziemy w prawym górnym rogu ekranu. Tuż obok zamieszczono przycisk, który przenosi nas do okienka logowania w serwisie Etoto. Zakłady bukmacherskie, które wybierzemy, zobaczymy natomiast poniżej w polu e-kuponu. W prawym dolnym rogu każdej strony widnieje okienko czatu na żywo, dzięki czemu w razie jakichkolwiek wątpliwości szybko możemy zadać pytanie konsultantowi.

Jeśli chcemy zobaczyć wszystkie dostępne zakłady na żywo, powinniśmy przejść na podstronę „Zakłady live”. Zakłady posegregowane są tu według dyscyplin sportowych, a po wybraniu danego meczu przechodzimy na wygodny widok „Podgląd zdarzeń”. Poza propozycjami zakładów znajdują się tu wyniki i statystyki na żywo, wizualizacje na match trackerze, a dla wybranych spotkań sportowych nawet transmisje live. Można też sprawdzić harmonogram wydarzeń, na które przyjmowane będą w Etoto zakłady bukmacherskie live oraz wyniki spotkań aż z 7 dni do tyłu.

Trzeba więc przyznać, że w serwisie Etoto online mieści się naprawdę sporo elementów, jednak uporządkowany layout i stonowana kolorystyka sprawiają, że serwis jest przejrzysty i łatwy w obsłudze.

Jak działa aplikacja Etoto? Funkcje i sprawność

Udostępniona przez Etoto aplikacja mobilna to drugi sposób na obstawianie zakładów bukmacherskich u tego operatora. Oprogramowanie może być zainstalowane na urządzeniach przenośnych z systemem operacyjnym iOS lub Android i znacznie ułatwia mobilną grę w Etoto. Aplikacja mobilna daje użytkownikowi dostęp do kompletnej oferty zakładów bukmacherskich oraz posiada wiele dodatkowych opcji. Za jej pomocą można dokonywać szybkich płatności oraz korzystać ze specjalnych promocji dedykowanych dla graczy obstawiających zakłady przez apkę Etoto. Aplikacja mobilna jest też bezpieczna, gdyż posiada funkcję logowania się odciskiem palca. Aplikacja Etoto działa przy tym bardzo sprawnie i ma funkcjonalny design.

Etoto - aplikacja

Jak wyglądają punkty Etoto ? Godziny otwarcia i oferta

Na koniec wspomnijmy o tradycyjnej formie stawiania zakładów, która również jest dostępna u omawianego bukmachera. Chodzi o stacjonarne punkty Etoto, na prowadzenie których bukmacher również posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów. Niestety są one dostępne w niewielu miastach i trzeba mieć sporo szczęścia, by któryś z nich znajdował się w naszej miejscowości. Aby sprawdzić, gdzie znajdują się punkty naziemne Etoto, najlepiej wejść w znajdujący się na dole ekranu odnośnik „Mapa punktów Etoto”. Godziny otwarcia lokali i ich dokładna lokalizacja znajdują się na specjalnej liście. Warto przy okazji zaznaczyć, że punkty Etoto działają 7 dni w tygodniu.

Jakie są sposoby na wpłatę środków na konto Etoto?

Bukmacher Etoto udostępnia wiele różnych metod służących do wpłacania środków na konto gracza. W tym celu można skorzystać z szybkich przelewów Dotpay lub Przelewy24, BLIKa oraz płatności kartą płatniczą VISA lub MasterCard. Gracze chętnie wykorzystują również możliwość zasilenia konta środkami finansowymi z portfela elektronicznego Neteller albo Skrill. Wszystkie metody są bezpłatne, bezpieczne i natychmiastowe. Żeby dokonać depozytu, po zalogowaniu się na swoje konto gracza, należy kliknąć „Wpłata” (przycisk po prawej na górze ekranu), wybrać sposób na dokonanie depozytu i postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.

Jak wypłacić środki z konta gracza Etoto?

Bukmacher Etoto niestety nie oferuje szybkich wypłat, dlatego gracze, którzy chcą wypłacić wygrane, zmuszeni są do skorzystania z tradycyjnego przelewu bankowego. Należy pamiętać, że transakcje tego typu realizowane są jedynie w dni robocze, a czas ich realizacji zależy od sesji międzybankowych. Poza tym każde zlecenie wypłaty musi przejść przez Dział Płatności Etoto i dopiero po zaakceptowaniu przekazywane jest do realizacji. Może to potrwać maksymalnie 12 godzin, najczęściej jednak wypłaty zatwierdzane są na bieżąco. Aby wypłacić środki z konta, trzeba wejść w sekcję „Moje konto”, a następnie „Wypłata”. Pamiętajmy, że wypłacić można jedynie środki znajdujące się na saldzie depozytowym (środki z salda bonusowego należy najpierw obrócić).

Jaka jest w Etoto oferta zakładów?

Przygotowywana przez Etoto oferta zakładów sportowych jest naprawdę szeroka. Po pierwsze gracze mogą obstawiać zakłady bukmacherskie na mecze i rozgrywki około 30 dyscyplin sportowych. Obok piłki nożnej, ręcznej, siatkowej czy tenisa typować można wyniki spotkań dużo mniej popularnych u nas sportów, np. unihokeja, krykieta czy futbolu australijskiego. Bukmacher Etoto przyjmuje także zakłady na sporty elektroniczne, a do wyboru jest tu wiele gier, m.in. Dota2, CS:GO, LoL czy Rainbow Six. W Etoto zakłady bukmacherskie można także stawiać na wydarzenia pozasportowe, np. ze świata polityki (takie jak wyniki wyborów prezydenckich) i okołosportowe (np. kto zostanie następnym prezesem PZPN). Przyglądając się temu, jak wygląda w Etoto oferta zakładów, minus możemy postawić jedynie za brak sekcji poświęconej sportom wirtualnym, które mają wśród typerów swoje grono fanów (dlatego większość bukmacherów internetowych oferuje zakłady tego typu). Natomiast liczba rynków zdarzeń przygotowana jest bardzo profesjonalnie i porównując pod tym kątem ofertę Etoto z ofertami największych bukmacherów w Polsce, widać, że wcale im nie ustępuje. Meczom piłki nożnej najwyższej rangi towarzyszą tu z reguły zakłady na grubo ponad 100 rynków, a na mecze innych popularnych dyscyplin sportowych rynków jest po kilkadziesiąt (w zależności od znaczenia danego spotkania). Kibice piłki nożnej zauważą natomiast, że do wyboru jest mniej lig – są tu co prawda ligi z całego świata, ale jest mniejsza liczba lig np. angielskich czy włoskich (w porównaniu do ofert liderujących bukmacherów w Polsce).

Jaka jest oferta Etoto live?

Etoto live to oczywiście oferta Etoto dotycząca spotkań sportowych, które są w danym momencie rozgrywane. Na zakłady na żywo bukmacher przeznaczył osobną zakładkę, gdzie gracze mogą obstawiać w trybie live około 10 dyscyplin sportowych, w tym także e-sporty. Dobrze prezentują się rynki, których znajdziemy tu po kilkadziesiąt na spotkania piłki nożnej i po kilkanaście na inne popularne sporty. Do dyspozycji gracza są wyniki i bogate statystyki, które są na bieżąco aktualizowane (bez konieczności odświeżania ekranu). Co więcej, typerzy mogą obserwować kolejne wydarzenia meczu na match trackerach, czyli komputerowych wizualizacjach o wysokiej jakości. To jednak nie wszystko. Tylko wybrani organizatorzy zakładów w Polsce oferują bezpłatne transmisje meczów na żywo, a bukmacher Etoto zalicza się do tego grona. Bez żadnych opłat zobaczyć tu można streaming live z rozmaitych meczów piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej, tenisa, hokeja na lodzie itp. Poza tym trzeba zaznaczyć, że jedynym warunkiem możliwości oglądania  transmisji w Etoto online jest zalogowanie się na konto gracza – nie trzeba dodatkowo np. obstawiać danego meczu czy posiadać jakichś środków depozytowych na koncie (co często bywa wymogiem u innych bukmacherów ze streamem).Etoto - oferta live

Czy oferta kursowa Etoto jest konkurencyjna?

Bukmacher Etoto jest jednym z tych organizatorów zakładów sportowych, którzy wyróżniają się dość niskimi marżami nakładanymi na przyjmowane zakłady. Dzięki temu oferta kursowa Etoto jest bardzo atrakcyjna, a jeśli kursy bukmacherskie są wysokie, to ewentualne wygrane też oczywiście są wyższe. Tak też dzieje się w przypadku Etoto  – bukmacher wystawia jedne z najwyższych kursów np. na piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę. Tym samym należy do czołówki legalnych bukmacherów w Polsce, jeśli chodzi o wysokość kursów bukmacherskich, a nierzadko zdarza się, że kursy na poszczególne wydarzenia są najwyższe właśnie w Etoto. Bukmacher codziennie wystawia też podwyższone kursy na „Mecze dnia”.

Jakie pomoce merytoryczne przygotował bukmacher Etoto?

Na stronie Etoto online znajdziemy mnóstwo przydatnych informacji i instruktaży dotyczących tego, jak wykonywać poszczególne czynności w serwisie. Na podstronie „Pomoc” zamieszczono osobną sekcję „FAQ”, w której wyjaśniono podstawowe kwestie związane z rejestracją, logowaniem się i obsługą konta, płatnościami, zakładami, bonusami i limitami gry. Na początku przygody z Etoto warto zajrzeć do „ABC Gracza”, gdzie w przystępny sposób bukmacher pokazuje (na zrzutach z odpowiednich stron serwisu), jak krok po kroku obstawiać zakłady bukmacherskie. Etoto w zakładce z pomocami wydzielił też działy dotyczące gry przy użyciu freebetów, cashbacków i w ogóle dostępnych bonusów Etoto. Bardzo szczegółowe informacje na temat obstawiania zakładów na poszczególne dyscypliny sportowe zamieszczono w zakładce „Zasady zakładów” (po lewej stronie ekranu w sekcji „Informacje”). Dla głodnych wiedzy ze świata bukmacherki przygotowano nawet specjalny blog Etoto z informacjami dotyczącymi zakładów bukmacherskich i newsów sportowych. Nie można nie wspomnieć też o specjalnym kanale „Etoto TV” na Youtube, Etoto TVgdzie bukmacher udostępnia bardzo ciekawy, humorystyczny program sportowy „Quiz pod napięciem”. Uczestniczą w nim znani dziennikarze i komentatorzy sportowi, w tym ambasadorzy marki Etoto: Tomasz Hajto, Mateusz Borek, Tomasz Smokowski, Roman Kołtoń i Michał Pol.

Jak uzyskać pomoc od Etoto?

Bukmacher Etoto posiada oczywiście także dział obsługi klienta, który udostępnia 2 opcje kontaktu. Po pierwsze konsultanci dostępni są na czacie na żywo, gdzie szybko odpowiadają na pytania i pomagają rozwiązać ewentualne problemy użytkowników. Gracze mogą także uzyskać wyjaśnienia dotyczące rozmaitych kwestii związanych z rejestracją i obsługą konta, aktualnymi bonusami czy grą w serwisie online itp., zadając pytanie drogą e-mailową. Nasze doświadczenia potwierdzają, że udzielane odpowiedzi są merytoryczne i bardzo pomocne, a konsultanci szybko reagują na zgłoszenia. Poza tym duży plus za możliwość skorzystania ze wsparcia Etoto przez 7 dni w tygodniu. Użytkownicy mediów społeczościowych mogą nawiązać kontakt z bukmacherem także przy użyciu np. Facebooka.

Jak obstawiać zakłady w Etoto? Mini-poradnik

Wiemy już, jakie są dostępne w Etoto zakłady bukmacherskie i różne opcje związane z ich obstawianiem. Sprawdźmy jeszcze, jak wygląda krok po kroku proces wnoszenia zakładu  w serwisie online tego bukmachera.

  • Zarejestruj się w Etoto online – przycisk „Załóż konto”, a następnie zaloguj – przycisk „Zaloguj się”.
  • Dokonaj depozytu, klikając „Wpłata” u góry ekranu i wybierając jedną z metod płatności.
  • Znajdź zakłady bukmacherskie Etoto, jakie chcesz obstawić, np. korzystając z wyszukiwarki zakładów. Następnie wybierz swoje typy (np. zwycięstwo danej drużyny), wpisz stawkę zakładu w polu e-kuponu (prawa strona ekranu) oraz zatwierdź wybór przyciskiem „Postaw kupon”.
  • Aby sprawdzić kupon, po zalogowaniu wejdź w na swoje konto i otwórz „Historię zakładów”, gdzie znajdziesz informacje m.in. o kwocie wygranych. Kupony nierozliczone znajdują się w sekcji „Otwarte zakłady”. Wyniki meczów można też sprawdzić w zakładce „Wyniki” i „Wyniki na żywo” na stronie głównej Etoto online.
  • Jeśli chcesz wypłacić wygrane, zaloguj się na konto, wejdź w swój profil użytkownika, wybierz „Wypłata” i podaj kwotę, jaką chcesz wypłacić (dotyczy to tylko środków depozytowych – bonusowe trzeba najpierw odpowiednio obrócić).

Bukmacher Etoto – opinie o zaletach i wadach oferty

Na koniec podsumujmy, jakie są mocne i słabe strony bukmachera Etoto. Opinie na jego temat wśród graczy są ogólnie ujmując dość dobre, choć wiele zależy od oczekiwań konkretnego gracza. Na plus na pewno powinniśmy zaliczyć wysokie (czasem najwyższe) kursy bukmacherskie Etoto, szeroką ofertę zakładów i wysoką jakość usług online (funkcjonalna strona internetowa i wygodna aplikacja Etoto). Również przygotowana przez Etoto oferta zakładów na żywo prezentuje się świetnie, zwłaszcza, że dostępnych jest tu wiele bezpłatnych transmisji meczów live.  Dobrze przedstawia się oferta promocji, których jest sporo, a na szczególną uwagę zasługuje ogólnodostępny program lojalnościowy, w ramach którego codziennie udostępniane są nowe bonusy. Gracz może skorzystać z profesjonalnych pomocy merytorycznych zamieszczonych na stronie oraz łatwo uzyskać pomoc konsultanta Etoto.

Jednak bukmacher Etoto ma jeszcze trochę do poprawy, jeśli chodzi o  kwestie techniczne. Co prawda panel wpłat pozwala na dokonanie depozytu przy wykorzystaniu różnych bezpiecznych i natychmiastowych metod, jednak dla wypłat dostępny jest tylko zwykły przelew bankowy. Poza tym brakuje tu opcji „szybkiej rejestracji”, dzięki której można byłoby założyć konto tymczasowe niewymagające przesyłania skanu dokumentu tożsamości (taka możliwość zaczyna być standardem u legalnych bukmacherów online). Bukmacher Etoto powinien też pomyśleć o poszerzeniu oferty zakładów o sporty wirtualne, które również stają się coraz bardziej popularne.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia