ZakładyLegalni bukmacherzy

Fortuna

0

Bukmacher Fortuna – opinie i fakty. Recenzja zakładów bukmacherskich Fortuna

Zakłady bukmacherskie Fortuna są obecne na polskim rynku zakładów wzajemnych od końca ubiegłego stulecia, gdyż już w 1996 r. można było postawić zakłady w punktach naziemnych Fortuna (dla ścisłości dodajmy jednak, że do 2007 r. firma działała pod nazwą Profesjonał Sp. z o.o.). Od 2012 r. zakłady bukmacherskie Fortuna można stawiać też przez internet, gdyż wtedy to bukmacher Fortuna, jako pierwszy organizator zakładów wzajemnych w Polsce, uzyskał zezwolenie na działalność online. Stało się to dokładnie 23 stycznia 2012 r., a następnie 22 stycznia 2018 r. licencja została odnowiona na kolejne 6 lat (pod numerem PS4.6831.22.2017). Warto zapamiętać nie tyle daty i numery, co znamienny fakt, że Fortuna była liderem rewolucyjnych zmian w polskiej branży bukmacherskiej, a w kolejnych latach wielokrotnie okazywała się prekursorem innych nowatorskich rozwiązań i zapewne zaskoczy nas jeszcze nie raz.

Fortuna zakłady bukmacherskie

Warto też wiedzieć, kto stoi za tą jedną z najważniejszych marek bukmacherskich działających w naszym kraju. Otóż spółka „Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.” z siedzibą w Polsce wchodzi w skład holdingu „Fortuna Entertainment Group” z siedzibą w Pradze, która to grupa jest potentatem branży bukmacherskiej w Europie Centralnej (poza Polską działa też w Czechach, Chorwacji, Rumunii i na Słowacji). Jednak w tym artykule sprawdzimy, jak wyglądają usługi bukmachera Fortuna jedynie na terytorium Polski. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak działa Fortuna online, Fortuna mobile i punkty naziemne buka, czym wyróżnia się jego oferta zakładów oraz jakie są mocne i słabe strony Fortuny, zapraszamy do lektury.

Czy zakłady bukmacherskie Fortuna są bezpieczne?

Jak już wspomnieliśmy, bukmacher Fortuna działa w Polsce w pełni legalnie, co ma ogromne znaczenie dla osób korzystających z jego usług. W pierwszej kolejności najbardziej niebezpieczne są bowiem zakłady bukmacherskie stawiane u bukmacherów, którzy działają bez niezbędnej licencji. Kiedy gramy u takiego organizatora zakładów wzajemnych, nie chroni nas prawo, a dodatkowo możemy zostać ukarani wysoką grzywną za korzystanie z usług nielegalnego operatora. Takiego zagrożenia nie ma, jeśli wybierzemy bukmachera Fortuna. Zakłady bukmacherskie Fortuny wraz z organizującym je podmiotem („Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o”) bez problemu znajdziemy na liście legalnych zakładów, która opublikowana jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Poza tym bukmacher Fortuna zapewnia graczom bezpieczeństwo na wielu innych poziomach. Zarówno korzystając ze strony internetowej czy aplikacji mobilnej, jak i podając swoje dane podczas rejestracji konta online, jesteśmy zabezpieczeni dzięki zastosowaniu różnych rozwiązań informatycznych. Wpłacając pieniądze na konto w eFortuna korzystamy z bezpiecznych metod płatności, a odpowiedzialną grę wspierają specjalne narzędzia, takie jak limity czasu gry i limity stawek czy blokada mozliwości gry w momencie, gdy środki na koncie gracza się skończą. Można więc powiedzieć, że jeśli gramy odpowiedzialnie, zakłady bukmacherskie Fortuna są w pełni bezpieczne, a nawet jeśli zbytnio ryzykujemy, do pewnego stopnia zastosowane rozwiązania mogą zminimalizować ryzyko bankructwa czy uzależnienia.

Czy można otrzymać od bukmachera Fortuna bonus powitalny?

Fortuna - bonus powitalnyNiezależnie od tego, w jakim serwisie bukmacherskim chcemy założyć konto gracza, możemy liczyć na powitalny bonus. Fortuna jak najbardziej bierze udział w „wojnie na bonusy dla nowych graczy”, dlatego każdy nowo zarejestrowany użytkownik może liczyć na atrakcyjne gratisy i to różnego typu. Po pierwsze typer może otrzymać od bukmachera Fortuna bonus od depozytu, a więc po dokonaniu pierwszej wpłaty na  konto online wpłynie jego równowartość w postaci środków bonusowych. Poza tym na nowych graczy czeka też zakład bez ryzyka – promocja polega na zwrocie postawionej stawki pierwszego kuponu, jeśli ten okaże się przegrany. Natomiast za samą rejestrację konta, czyli bez warunku dokonania depozytu, gracze otrzymują od bukmachera Fortuna bonus w postaci określonej liczby punktów FKP, za które można postawić zakłady bukmacherskie. Fortuna dla każdego rodzaju bonusu na start definiuje oczywiście warunki jego realizacji, które znajdziemy w regulaminie danej promocji. Dopiero po obróceniu środków bonusowych zgodnie z warunkami promocji zostają one przeniesione na saldo depozytowe i można je wypłacić na rachunek bankowy.

Omawiając tematykę bonusów powitalnych, warto też wyjaśnić, czym jest tzw. kod promocyjny. Fortuna honoruje taki kod, który należy wpisać podczas wypełniania formularza rejestracyjnego w specjalne pole. Jeśli podamy poprawny i aktualny kod  promocyjny, Fortuna może nagrodzić nas dodatkowym bonusem. Gdzie szukać takiego hasła? Czasem bukmacher podaje je na swojej stronie internetowej np. w zakładce „Promocje”, można je też znaleźć na stronach partnerskich buka. Jeśli masz problem ze znalezieniem działającego kodu, wpisz w wyszukiwarkę internetową „kod promocyjny Fortuna” czy jakieś inne warianty tej frazy (np. z doprecyzowaniem daty).

Czy to już wszystko, na co mogą liczyć użytkownicy serwisu eFortuna, jeśli chodzi o ofertę promocyjną? Nie – oferowany przez operatora Fortuna bonus na start to dopiero początek. U bukmachera Fortuna zakłady bukmacherskie można obstawiać przy wykorzystaniu bardzo wielu różnorodnych bonusów, z których większość przeznaczona jest dla już zarejestrowanych graczy. Ten operator zakładów sportowych słynie np. z promocji o nazwie „happy hours”, dzięki której wygrane zwiększane są o 14%, co w efekcie jest równoznaczne z grą bez podatku (w przypadku tej promocji finansowany jest on przez bukmachera). Dużą popularnością cieszą się też organizowane przez buka rywalizacje typerów i program lojalnościowy, dzięki któremu uzbierane punkty lojalnościowe można wymieniać na różne bonusy. Poza tym bukmacher Fortuna oferuje okazjonalne bonusy: zakłady bez ryzyka, bonusy od depozytu, freebety czy promocje zwiększające wygraną z kuponów akumulowanych. Warto zaznaczyć, że bonusy są dostępne nie tylko w Fortuna online na stronie internetowej, ale też w Fortuna mobile (w aplikacji na urządzenia przenośne) oraz w punktach naziemnych.

Jak przebiega rejestracja konta online?

Fortuna online to obecnie podstawowy kanał sprzedaży zakładów bukmacherskich omawianego bukmachera. Jednak żeby móc obstawiać w Fortuna zakłady bukmacherskie przez internet, trzeba najpierw założyć indywidualne konto gracza. Taka zasada obowiązuje u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce (wynika to z zapisów ustawy o grach hazardowych) i jeśli nie chcemy zakładać konta i podawać danych osobowych, pozostaje nam stawianie zakładów sportowych w punktach stacjonarnych. Można jednak powiedzieć, że rejestracja internetowego konta nie jest wcale niczym strasznym, zwłaszcza że bukmacher Fortuna oferuje tzw. szybką rejestrację. W jej wyniku zostaje założone konto tymczasowe, dzięki któremu typer może obstawiać wyniki meczów, wpłacać depozyty czy korzystać z bonusów. Nie może jednak wypłacić środków zgromadzonych na koncie w eFortuna, gracza obowiązują limity np. wysokości wygranej, a konto jest aktywne tylko przez 28 dni. Żeby natomiast przekształcić tymczasowe konto w konto stałe należy dokończyć rejestrację – poniżej omówimy szczegóły obu rodzajów rejestracji.

Po wejściu do serwisu Fortuna online musimy kliknąć w przycisk rejestracji znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu. W formularzu rejestracyjnym bukmacher Fortuna wymaga podania danych personalnych, takich jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, PESEL itp. oraz danych do logowania na swoje konto gracza. Jest tu także pole opcjonalne, czyli wspominane już miejsce na to by podać kod promocyjny. Fortuna wymaga także, by zaznaczyć odpowiednie oświadczenia, m.in. o ukończeniu 18 lat czy prawdziwości podanych danych. Z automatu potwierdzona jest też chęć otrzymania bonusu powitalnego, choć można z niego zrezygnować. Po uzupełnieniu wszystkich obowiązkowych pól musimy jeszcze tylko kliknąć w link aktywacyjny, jaki otrzymamy e-mailem i możemy rozpocząć grę. Natomiast aby rejestracja była pełna, konieczne jest uzupełnienie numeru rachunku bankowego i przesłanie fotokopii swojego dokumentu tożsamości (czytelne zdjęcie lub skan obu stron). Na jego podstawie bukmacher Fortuna zweryfikuje, czy faktycznie jesteśmy pełnoletni i czy może nam wypłacić wygrane środki. Osoby, które obawiają się przekazywania takich informacji, powinny wiedzieć, że na dokumencie można zakryć czy zamazać wiele danych, m.in. zdjęcie, podpis, nazwisko rodowe, imiona rodziców itp. Po pozytywnej weryfikacji gracza, może on bez limitów korzystać z funkcjonalności dostępnych w eFortuna.

Fortuna - rejestracja pełna

Jak oceniamy Fortuna online? Wygląd i nawigacja

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, pierwszym legalnym bukmacherem internetowym w Polsce była właśnie Fortuna. Zakłady bukmacherskie online w takim kształcie, jaki znamy obecnie, w dużej mierze zawdzięczmy temu operatorowi, który nadal często wyznacza nowe trendy na polskim rynku zakładów wzajemnych. Sprawdźmy więc, jak prezentuje się serwis eFortuna, zaczynając od strony startowej serwisu. Po jej otworzeniu zobaczymy tylko najważniejsze elementy oferty bukmachera, dzięki czemu łatwo namierzymy to, czego szukamy. W głównym menu górnym znajdują się osobne zakładki, po kliknięciu w które przejdziemy na podstronę poświęconą zakładom bukmacherskim lub zakładom na żywo albo też zakładom na wirtualne sporty. Są tu również odnośniki kierujące do innych ważnych stron, przykładowo tych, na których znajdziemy wyniki i statystyki sportowe, wyniki na żywo,  informacje o aplikacji mobilnej, punktach sprzedaży czy aktualnych promocjach. Jeśli chcemy zarejestrować konto gracza lub zalogować się na nie, przyciski kierujące do odpowiednich paneli znajdziemy w prawym górnym rogu. U dołu ekranu znajduje się wiele innych informacji i odnośników, np. do tutoriali, regulaminów serwisu eFortuna czy metod kontaktu z bukmacherem.

Jeśli jednak zależy nam w pierwszej kolejności na sprawdzeniu, jaka jest przygotowana przez bukmachera Fortuna oferta zakładów sportowych, powinniśmy przejść na stronę „Zakłady bukmacherskie”. Zakłady na najbardziej popularne wydarzenia, takie jak Liga Mistrzów czy NBA znajdują się w części centralnej strony, natomiast po lewej stronie ekranu zamieszczone są specjalne narzędzia ułatwiające wyszukiwanie dowolnych zakładów przedmeczowych. Po pierwsze można skorzystać z paska wyszukiwarki zakładów, które można dodatkowo przefiltrować pod względem daty spotkania sportowego.  Jeśli np. interesuje nas tylko oferta na dziś lub oferta na jutro, wystarczy zaznaczyć tu odpowiednie pole. Pod wyszukiwarką znajdują się polecane wydarzenia, a jeszcze niżej pełna lista dyscyplin sportowych. Natomiast jeśli chcemy obstawiać w Fortuna live, czyli zakłady sportowe w trakcie trwania meczów, musimy wejść w zakładkę „Zakłady live”. Tu dostępne zakłady bukmacherskie podzielone są według sportów, a w osobnej sekcji można sprawdzić kalendarz, gdzie znajduje się oferta na dziś i na jutro.

Fortuna - zakłady bukmacherskie online

Podsumowując, serwis Fortuna online jest bardzo porządnie zaprojektowany i gracze nie powinni mieć poważniejszych problemów z tym, by odnaleźć potrzebne funkcje. Estetyka strony zachowuje barwy firmowe, czyli na ciemnym tle ważniejsze elementy wyróżnione są kolorem żółtym, co daje klarowny widok. Strona działa przy tym bardzo sprawnie, a dla urządzeń przenośnych przygotowano wersję mobilną strony.

Jak działa aplikacja Fortuna? Funkcje i sprawność

Choć mobilna wersja strony internetowej zasługuje na pochwałę, jeśli chcemy stawiać zakłady bukmacherskie Fortuna przy użyciu smartfonu czy tabletu, najlepiej jest ściągnąć oprogramowanie Fortuna mobile. Aplikacja mobilna tego organizatora zakładów sportowych jest wyjątkowo funkcjonalna i posiada naprawdę wiele udogodnień dla gracza. Z jej poziomu mamy dostęp do pełnej oferty zakładów przedmeczowych i live oraz szczegółowych statystyk Fortuna - aplikacjasportowych i analiz meczów. W przypadku zakładów live gracze mogą obserwować wyniki na żywo i wizualizacje meczów, korzystając z match trackerów, a dla wybranych spotkań sportowych dostępny jest też bezpłatny streaming live. Jest tu również bardzo przydatna opcja stawiania szybkich zakładów, która usprawnia stawianie zakładów na żywo. Aplikacja umożliwia dokonywanie błyskawicznych płatności, a dzięki powiadomieniom push gracz jest informowany na bieżąco o swoich wygranych czy najnowszych bonusach. Wszystko przebiega bardzo sprawnie, a udostępniona przez bukmachera Fortuna aplikacja działa zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android.

Jak działają punkty Fortuna ? Godziny otwarcia i oferta

Kiedy spojrzymy na mapę, stacjonarne punkty Fortuna usiane są  dość równomiernie na terenie całej Polski. Dzięki temu w naziemnych lokalach bukmachera Fortuna zakłady bukmacherskie można stawiać nie tylko w największych miastach, ale też ogromnej liczbie mniejszych miejscowości – łącznie charakterystycznych żółto-czarnych lokali znajduje się w naszym kraju ponad pół tysiąca. Dokładną mapę można zobaczyć w serwisie bukmachera, wchodząc w odnośnik „Punkty sprzedaży”. Dla wygody użytkowników udostępniono tu również wyszukiwarkę punktów według adresu, a jeśli jesteś zalogowanym graczem z automatu wyświetli się informacja o najbliższym Twojej lokalizacji (według adresu podanego podczas rejestracji) punkcie Fortuna. Godziny otwarcia można natomiast sprawdzić na liście zamieszczonej bezpośrednio pod mapą. Niemal wszystkie punkty Fortuna działają przez cały tydzień, a niektóre nawet do późnych godzin nocnych. Szczegóły najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie bukmachera.

Jakie są sposoby na zasilenie konta gracza w Fortuna online?

Aby obstawić u bukmachera Fortuna zakłady bukmacherskie, trzeba po dokonaniu rejestracji konta wpłacić na nie jakieś środki. Bukmacher zadbał o to, by typerzy mogli wybrać taką metodę płatności, jaka im najbardziej pasuje. I tak, można dokonać transakcji przy użyciu systemu PayU, Tpay, BLIK, karty płatniczej VISA lub MasterCard oraz e-portfela Skrill albo MasterPass. Poza tymi błyskawicznymi metodami można też zasilić swoje konto w eFortuna za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego, co jednak może zająć od 1 do 2 dni roboczych. Aby skorzystać z wymienionych sposobów płatności należy zalogować się na konto i kliknąć przycisk „Doładowanie konta”, który znajduje się w profilu konta. Ale pieniądze na internetowe konto można wpłacić także w punktach naziemnych – gotówką lub kartą płatniczą (ostatnia opcja dostępna jest w wybranych lokalach). W tym celu należy jednak podać losowe litery hasła służącego do logowania się w serwisie Fortuna online, przedstawić dowód osobisty i numer klienta (znajdziesz go na karcie FKP oraz po wejściu w swój profil w eFortuna w sekcji „Ustawienia” i ”Zmiana danych”).

Jak wypłacić środki z konta gracza w Fortuna online?

Fortuna - wypłatyChoć wielu innych internetowych bukmacherów działających legalnie na terenie Polski oferuje nie tylko natychmiastowe wpłaty, ale też szybkie wypłaty, bukmacher Fortuna jak na razie nie dołączył do tego grona. Aby wypłacić środki finansowe z konta gracza, możemy wykorzystać jedynie zwykły przelew bankowy na numer rachunku bankowego podany podczas rejestracji. Jeśli dyspozycję wypłaty złożymy do godziny 12:00 danego dnia, możemy liczyć na otrzymanie pieniędzy jeszcze w ten sam dzień (choć wiele zależy od sesji międzybankowych). Jeśli natomiast dyspozycja dokonana zostanie już po tej godzinie, pieniądze otrzymamy najwcześniej następnego dnia. Pamiętajmy też, że transakcje realizowane są jedynie w dni robocze. Aby wypłacić wygrane, wystarczy zalogować się i wejść w profil użytkownika, a następnie kliknąć pole „Wypłata” i wpisać, jaką kwotę chcemy wypłacić. Oczywiście pieniądze zostaną wypłacone pod warunkiem, że gracz posiada konto pełne w serwisie Fortuna online.

Jaka jest u bukmachera Fortuna oferta zakładów?

Nawet najnowocześniejsze funkcjonalności nie pomogą, jeśli nie znajdujemy u bukmachera tych zakładów bukmacherskich, które mieliśmy zamiar postawić. Liczy się nie tylko to, na jakie sporty przyjmowane są zakłady, ale też jakie konkretne wydarzenia i ligi można obstawić oraz to, jak bogate są rynki zdarzeń. Jak na tle innych bukmacherów działających w Polsce wypada w tej kategorii Fortuna? Oferta tego bukmachera jest bardzo różnorodna i szeroka, już sam wachlarz dyscyplin sportowych obejmuje około 30 sportów, wśród których znajdują się nie tylko tak oczywiste dyscypliny, jak piłka nożna czy koszykówka, ale też mało znane w Polsce sporty, np. bandy, lacrosse czy rugby. Poza tym gracze mogą obstawiać zakłady w ramach kilku dyscyplin z kategorii wirtualne sporty, którym towarzyszą dobrej jakości komputerowe animacje z komentarzem i wyniki ostatnich meczy czy wyścigów. Przygotowywana przez bukmachera Fortuna oferta zakładów bukmacherskich dotyczy też zakładów na wyniki rywalizacji e-sportowej, choć wybór nie jest zbyt duży – obstawimy tylko najbardziej popularne gry, np. LoL czy Dota2. Nie zapominajmy też o zakładach na wydarzenia o charakterze innym niż sportowy. Bukmacher Fortuna oferuje zakłady z kategorii „polityka” oraz „rozrywka”, dla przykładu można typować wyniki wyborów prezydenckich (nie tylko w Polsce) czy rozwój wypadków w telewizyjnych programach rozrywkowych typu „Taniec z gwiazdami”.

Fortuna - wirtualne sporty

Jak widać, zakłady bukmacherskie Fortuna można wnosić na wiele bardzo różnych „dyscyplin”. Jeśli chodzi o dostępne ligi, najbogatsza jest jak zwykle oferta na piłkę nożną – można tu obstawiać wyniki spotkań np. 2. ligi rumuńskiej czy nawet 6. ligi angielskiej oraz wiele (także mniej znaczących) wydarzeń. Jednak zakłady bukmacherskie na inne popularne dyscypliny sportowe w Polsce, takie jak koszykówka czy siatkówka również przedstawiają się bardzo ciekawie. Zasada co do rynków zdarzeń  jest prosta – im większe zainteresowanie danym sportem, tym więcej rynków, dlatego na mecze piłki nożnej jest ich z reguły ponad 100, a na mecze rozgrywane w ramach innych popularnych dyscyplin sportowych – po kilkadziesiąt.

Czym jest Fortuna live i Fortuna TV?

Wszystko, co dotyczy zakładów na żywo, znajduje się na podstronie „Zakłady live”. Gracze mogą z reguły obstawiać kilkanaście dyscyplin sportowych, m.in. piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, hokej na lodzie, tenis, ale też sporty elektroniczne, a dla wielu spotkań rynki zdarzeń są całkiem obszerne. Przebieg meczu często można śledzić, korzystając z opcji match trackera, a dla części spotkań sportowych udostępniane są także transmisje meczów na żywo. Jest to tzw. Fortuna TV, na którą każdego dnia składa się kilkadziesiąt transmisji live w bardzo dobrej jakości. Są one bezpłatne dla zarejestrowanych graczy, żeby jednak uzyskać do nich dostęp, trzeba wnieść zakład na dowolne zdarzenie w ostatnim tygodniu, a także posiadać jakieś środki na swoim koncie w eFortuna. Poza tym dla wszystkich użytkowników udostępniane są wyniki na żywo, które aktualizowane są na bieżąco oraz bogate statystyki spotkań, a gracze mogą korzystać z ciekawych opcji typu „szybki zakład” czy „Cash-out” (rozliczenie zakładu przed zakończeniem się obstawionego spotkania). Zakłady Fortuna live można obstawiać nie tylko w Fortuna online i Fortuna mobile, ale też w wielu punkach naziemnych bukmachera.

Fortuna live

Czy oferta kursowa bukmachera jest konkurencyjna?

Oferta kursowa to jeden z najważniejszych elementów usług bukmachera i jeden z najsilniejszych magnesów przyciągających tłumy graczy. Bukmacher Fortuna dał się poznać polskim typerom jako jeden z tych operatorów zakładów bukmacherskich, którzy najczęściej oferują atrakcyjne kursy na rozmaite wydarzenia sportowe. Dzieje się tak dzięki temu, że firma „Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.” nakłada stosunkowo niskie marże na oferowane zakłady sportowe, z czego gracze mogą się tylko cieszyć. Natomiast gracze obstawiający e-sporty bardzo chwalą kursy wystawiane przez tego bukmachera na rywalizacje e-sportowe, ponieważ należą one do najwyższych w kraju.

Jakie pomoce merytoryczne przygotował bukmacher Fortuna?

Jeśli masz pytania, co do obsługi serwisu Fortuna online czy aplikacji Fortuna mobile, możesz poszukać odpowiedzi w sekcji „Pomoc”.  Znajdziesz tu informacje dotyczące rejestracji konta gracza, jego obsługi, dokonywania wpłat i wypłat czy postępowania z bonusami, ale też samego zawierania zakładów bukmacherskich (pre-match, live i na wirtualne sporty). Można też prześledzić przygotowane tutoriale, które precyzyjnie wyjaśniają, jak np. postawić zakład systemowy. Poza tym na stronie internetowej eFortuna zamieszczony jest też specjalistyczny dział „ABC Gracza”. Bukmacher Fortuna opisał tu  szczegółowo tzw. podgry dla kilkunastu najpopularniejszych dyscyplin sportowych, wyjaśniając jednocześnie możliwe typy i ich wyniki.

Fortuna - ABC Gracza

Jak wygląda obsługa klienta w Fortuna online?

W przypadku gdy chcemy skontaktować się z konsultantem firmy bukmacherskiej Fortuna, do dyspozycji mamy kilka metod. Najszybciej uzyskamy pomoc, jeśli zadamy pytanie przez czat na żywo (odnośnik „Wsparcie online” na dole ekranu). Drugim sposobem jest wypełnienie formularza kontaktowego (ikonka koperty w prawym dolnym rogu) i tu również odpowiedź ze strony bukmachera z reguły udzielana jest dość szybko. Natomiast te osoby, które korzystają z mediów społecznościowych, mogą skontaktować się z bukmacherem np. przez Facebook (linki do profili Fortuny w poszczególnych kanałach znajdują się w sekcji „Kontakt” obok odnośnika do formularza kontaktowego). Bukmacher Fortuna zapewnia więc kilka różnych sposobów kontaktu i gracz może wybrać tę, która najbardziej mu odpowiada. Niestety wśród dostępnych opcji brakuje infolinii.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie Fortuna? Mini-poradnik

Chociaż wydaje się, że jeśli chodzi o bukmachera Fortuna, zakłady bukmacherskie stawia się dość łatwo, gdyż serwis eFortuna jest bardzo intuicyjny, pokrótce przedstawimy, jak w kilku prostych krokach zagrać w Fortuna online.

  • Jeśli nie założymy konta gracza, nie mamy możliwości, by stawiać internetowe zakłady bukmacherskie Fortuna. Najpierw klikamy więc w przycisk „Rejestracja” i wypełniamy niezbędne pola. W zależności od potrzeb, możemy poprzestać na założeniu konta tymczasowego (rejestracja uproszczona) lub od razu zarejestrować pełne konto (dosyłając skan dokumentu tożsamości i uzupełniając dodatkowe dane, w tym numer konta bankowego).
  • Następnie musimy dokonać wpłaty – po zalogowaniu wchodzimy w swój profil i klikamy „Doładowanie konta”, po czym wybieramy jedną z opcji wpłaty i realizujemy transakcję. Pamiętajmy, że możemy też wykorzystać przyznany przez bukmachera Fortuna bonus
  • Szukamy zakładu i typu, które chcemy obstawić (możemy skorzystać np. z wyszukiwarki zakładów znajdującej się w serwisie eFortuna), wpisujemy stawkę i zatwierdzamy swój wybór na e-kuponie (prawa strona ekranu).
  • Jeśli chcemy sprawdzić, co dzieje się z naszym kuponem, możemy wpisać jego numer i kod kontrolny w polu „Kontrola kuponu” (lewy dolny róg ekranu). Łatwiej jest jednak zalogować się na konto gracza, wejść w swój profil i „Moje kupony” lub „Moje kupony live”, gdzie znajdziemy informacje o postawionych kuponach, ich statusie czy wysokości wygranej.
  • Aby wypłacić wygrane, również należy wejść w swój profil użytkownika, sekcję „Wpłaty i wypłaty” oraz „Wypłata”, a następnie wpisać, jaką kwotę bukmacher Fortuna ma wypłacić.

Bukmacher Fortuna – opinie o zaletach i wadach oferty

Bukmacher Fortuna ma bogatą historię organizowania zakładów bukmacherskich w Polsce (i nie tylko) i przez cały czas swojej działalności jest jednym z najważniejszych operatorów zakładów w tej części Europy. Na podstawie powyższej analizy trzeba przyznać, że mało który bukmacher w naszym kraju ma równie bogatą ofertę zakładów i równie świetną jakość usług, jak Fortuna. Opinie  na temat jego zakładów na pewno bazują w pierwszej kolejności na bardzo konkurencyjnej ofercie kursowej, ale to dopiero początek. Bukmachera trzeba pochwalić za wysoką dostępność zakładów i multum udogodnień podczas obstawiania zakładów i to niezależnie od tego czy gramy przez funkcjonalną stronę internetową, genialną aplikację Fortuna mobile czy w jednym z licznych, nowoczesnych punktów naziemnych. Bukmacher przyciąga też sporo typerów, oferując wysoki i rozbudowany bonus powitalny oraz inne promocje we wszystkich kanałach sprzedaży zakładów (w tym ciekawy program lojalnościowy i grę bez podatku). Sama oferta zakładów jest bardzo zaawansowana i czy obstawiamy zakłady bukmacherskie przedmeczowo czy na żywo, najprawdopodobniej znajdziemy zakłady i typy, które nas interesują. Łatwo i bezpiecznie wpłacimy tu depozyt, szybko zarejestrujemy konto w Fortuna online, a w razie problemów możemy skorzystać z pakietu pomocy (FAQ, ABC Gracza itp.) lub profesjonalnego wsparcia konsultantów. Ogromny plus dla serwisu eFortuna za tzw. Fortuna TV,  w której codziennie można bezpłatnie obejrzeć dziesiątki transmisji meczów na żywo oraz za całe centrum statystyk i wyników sportowych, w tym rozbudowane livescore.

Minusem usługi jest tylko jedna opcja dokonywania wypłat, czyli zwykły przelew bankowy – na pewno przydałoby się, aby bukmacher Fortuna pomyślał o możliwości dokonywania szybkich wypłat. Czekamy również na poszerzenie oferty zakładów na sporty elektroniczne – ich miłośnicy chętnie skorzystaliby z oferty zakładów na zdecydowanie większą liczbę gier i wydarzeń e-sportowych. To są najpoważniejsze zastrzeżenia co do oferty bukmachera, z mniej ważnych można wspomnieć np. o braku kontaktu telefonicznego z działem obsługi klienta czy limitowany dostęp do streamingu z meczów (wymóg postawienia zakładu i posiadania depozytu na koncie).

Fortuna - sponsor polskiego sportu

Na koniec jeszcze słówko na temat działań sponsoringowych bukmachera. Fortuna od lat jest bardzo aktywnym sponsorem polskiego sportu, warto tu wymienić m.in. Legię Warszawę (Fortuna została jej sponsorem już w 2014 r.), 1. Ligę piłkarską (Fortuna została jej sponsorem tytularnym w 2018 r.) czy Polski Związek Narciarski (Fortuna została sponsorem Reprezentacji Polski w Skokach Narciarskich od sezonu 2018/2019). Poza tym bukmacher Fortuna wspiera wiele innych klubów piłki nożnej i liczne wydarzenia sportowe o mniejszej czy większej randze. Intensywność zaangażowania w działania tego typu przyniosły Fortunie tytuł Mecenasa Polskiego Sportu 2019 r.

5/5 - (2 głosy)