Fręch dołączy do Świątek? Jest faworytką bukmacherów

0

Początkowo na starcie eliminacji do turnieju rangi WTA International miały stanąć dwie reprezentantki – Magdalena Fręch oraz Iga Światek. Ostatecznie o miejsce w głównej drabince powalczy tylko ta pierwsza, bowiem 17-latka po wycofaniu się innych zawodniczek otrzymała miejsce bezpośrednio w docelowej części tejże imprezy.

Natomiast Fręch walkę o przepustkę do turnieju głównego rozpocznie w niedzielne popołudnie. Na inaugurację na drodze obecnie 182. zawodniczki rankingu WTA będzie Deborah Chiesa. Włoszka nie może mówić o pomyślnym starcie tego sezonu. Nie dość, że grała rzadko – to jeszcze z czterech meczów wygrała jeden.

Choć reprezentantka Polski nie jest w najlepszej formie, to jej bilans prezentuje się o wiele lepiej: dziewięć zwycięstw i sześć porażek. Polka za swój najlepszy tegoroczny występ musi uznać ćwierćfinał w ITF-ie w Shenzhen. Dwa razy w tym roku udało się jej przebrnąć przez eliminacje do turniejów rangi WTA (Dubaj oraz Charleston), ale jak dotychczas nie wygrała meczu w głównej drabince.

Fręch jest uznawana przez bukmacherów za wyraźną faworytkę tego spotkania. ForBET na jej wygraną oferuje kurs 1,22, w przypadku Chiesy jest to 3,95. Natomiast typując, że 21-latka odniesie triumf w dwóch partiach, u bukmachera Fortuna można skorzystać z współczynnika 2,07.

Mecz Polki z włoską oponentką został zaplanowany jako niedzielne drugie starcie na na korcie numer jeden.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia