Konkurs drużynowy w Lahti – która reprezentacja faworytem bukmacherów?

0

Przed tym, jak skoczkowie w Lahti w niedziele powalczą o indywidualne punkty do Pucharu Świata, to wpierw przystąpią do konkursu drużynowego, który odbędzie się w sobotę. W tym sezonie żadna z reprezentacji nie wyróżnia się z reszty, co tylko oznacza, że w fińskich zawodach przynajmniej kilka drużyn ma szansę na dobry rezultat.

Jak dotychczas w sezonie 2018/2019 rozegrano dwa konkursy drużynowe – w Wiśle oraz w Zakopanem. W pierwszych zawodach najlepsi byli Polacy (w Zakopanem zakończyli na najniższym stopniu podium), a w drugich triumfowali Niemcy (w Wiśle byli drudzy). Dobrze w nich radzili sobie także reprezentanci Austrii, którzy mają na koncie dwa podium (trzecie miejsce w Wiśle, drugie w Zakopanem).

Co ciekawe – w konkursie drużynowym w Lahti największym faworytem bukmacherów nie jest żadna z powyższych reprezentacji. Największe szanse daje się Norwegom, którzy pomimo najmocniejszego składu, zawodzili w poprzednich zawodach. Bukmacher STS na triumf Skandynawów oferuje kurs 2.25 – ich miejsce na podium jest „wyceniane” na 1,03. Jeśli chcecie typować, że drugi raz w sezonie wiktorię zanotują Polacy, możecie skorzystać z współczynnika 2,50. Oto kursy na pozostałe zespoły: reprezentacja Austrii (4,75), reprezentacja Japonii (18,0), reprezentacja Niemiec (20,0).

Natomiast bukmacher Fortuna przygotował kursy na bezpośrednią rywalizację dwóch reprezentacji. Oto najciekawsze z nich: Polska – Austria (1,55 – 2,33), Polska – Niemcy (1,26 – 3,34), Norwegia – Austria (1,35 – 2,84), Austria – Niemcy (1,2 – 3,85).

Start trzeciego konkursu drużynowego w tym sezonie jest zaplanowany na 16:30 (godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna).

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia