ZakładyPrzydatne informacje

Legalny bukmacher

0

Po czym rozpoznać legalnego bukmachera w Polsce?

Zastanawiasz się jaki jest legalny bukmacher w Polsce? Poniżej jest lista tych bukmacherów, u których można legalnie grać przez internet:

 1. Forbet – zezwolenie: PS4.6831.10.2016
 2. Betclic – zezwolenie: PS4.6831.11.2017
 3. Fortuna – zezwolenie: SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
 4. Totalbet – zezwolenie: PS4.6831.15.2017
 5. Lvbet – zezwolenie: PS4.6831.9.2016.EQK
 6. Ewinner – zezwolenie: PS4.6831.29.2017
 7. Etoto – zezwolenie: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17
 8. STS – zezwolenie: PS4.6831.20.2017.KLE
 9. Betfan – zezwolenie: PS4.6831.3.2018
 10. Noblebet – zezwolenie: PS4.6831.28.2017
 11. Pzbuk – zezwolenie: PS4.6831.26.2017
 12. Milenium – zezwolenie: PS4.6831.14.2017
 13. Totolotek – zezwolenie: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485
 14. Traf

 

Legalny bukmacher w Polsce

legalny bukmacherPocząwszy od 1 kwietnia 2017 r. na polskim rynku zakładów bukmacherskich zaczęły zachodzić wręcz „epokowe” zmiany, gdyż od tego dnia weszła w życie nowelizacja Ustawy o grach hazardowych (przyjęta 15 grudnia 2016 r.). Uchwalenie nowych przepisów motywowane było z jednej strony chęcią ograniczania szarej strefy i tym samym zwiększenia wpływów podatkowych do budżetu państwa, z drugiej jednak strony służyć miało zwiększeniu bezpieczeństwa samych graczy i ochrony,zwłaszcza osób nieletnich, przed uzależnieniem od hazardu. Zgodnie z nowym prawem legalny bukmacher w Polsce,aby zdobyć zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych, musi spełnić szereg warunków, a strony internetowe z nielegalnymi zakładami są szybko blokowane. Zastosowano też wiele rozwiązań realizujących politykę odpowiedzialnej i bezpiecznej gry.

W poniższym artykule sprawdzimy, co trzeba zrobić, żeby otrzymać licencję na organizację zakładów bukmacherskich w punktach naziemnych i online oraz po czym poznać, że dany podmiot to legalny bukmacher.Ponieważ jednak legalni bukmacherzy tworzą w Polsce już całkiem spore grono i typerzy mają w czym przebierać, na końcu podpowiadamy, jak wybrać bukmachera, który będzie dla nas najlepszy.

Jak uzyskać zezwolenie?

Rygorystyczne regulacje dotyczące branży bukmacherskiej w Polsce skupiają się po pierwsze na wymogach, jakie  bukmacher musi spełnić, by uzyskać zezwolenie na prowadzenie zakładów bukmacherskich. W Polsce bukmacher może organizować zakłady sportowe jedynie w punktach naziemnych oraz poprzez sieć Internet i na każdy z tych sposobów oferowania zakładów trzeba posiadać osobne zezwolenie wydane przez Ministerstwo Finansów RP. Należy przy tym wystąpić o taką licencję najpóźniej 6 miesięcy przed terminem, kiedy firma chce rozpocząć działalność bukmacherską, a zezwolenie wydawane jest na okres 6 lat z możliwością odnowienia. Poniżej opisujemy, jakie wymogi musi spełniać podmiot, aby mógł otrzymać zezwolenie i został wpisany na listę MF jako legalny bukmacher.

Forma prawna

Legalny bukmacher musi mieć odpowiednią formę prawną prowadzonej działalności gospodarczej. Tak więc o wydanie zezwolenia występować mogą jedynie spółki akcyjne albo spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które posiadają siedzibę na terenie Polski. Ponadto takie prawo mają też te same rodzaje podmiotów oraz inne spółki, które działają na zasadach właściwych dla wymienionych spółek, o ile ich siedziba zlokalizowana jest w dowolnym kraju UE lub EFTA (Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu). Jednak w tym przypadku muszą one ustanowić swojego przedstawiciela albo otworzyć oddział na terenie Polski. To jeszcze nie wszystkie wymogi wobec spółki – otóż musi ona posiadać kapitał zakładowy na poziomie minimum 2 mln zł, poza tym jest szereg innych zapisów dotyczących akcjonariuszy, rady nadzorczej, akcji spółki itp.

Kwestie finansowe

Jeśli chodzi o sprawy finansowe, to poza spełnieniem warunku posiadania kapitału zakładowego w wymaganej wysokości, przyszły legalny bukmacher musi przygotować się na duże wyzwanie finansowe. Pierwsza kwestia to konieczność złożenia zabezpieczenia finansowego, które jest zależne od tego, w jaki sposób nowy bukmacher planuje oferować zakłady bukmacherskie. Jeśli będzie przyjmował zakłady w punktach naziemnych, wtedy kwota zabezpieczenia jest zależna od liczby lokali. Jedno zabezpieczenie warte jest 40 tys. zł, jednak umożliwia ono organizowanie zakładów w maksimum 3 punktach stacjonarnych. Im więcej punktów sprzedaży posiada legalny bukmacher, tym więcej zabezpieczeń musi złożyć, przykładowo nowy bukmacher, który zamierza uruchomić od 21 do 30 lokali musi mieć 5 zabezpieczeń, co oznacza złożenie kwoty w wysokości 200 tys. zł. Tabela, w której można sprawdzić, ile dokładnie pieniędzy trzeba przeznaczyć na zabezpieczenie w przypadku określonej liczby punktów naziemnych, znajduje się w art. 63 ust. 2 Ustawy. Natomiast bukmacher internetowy musi złożyć zabezpieczenie o wartości  480 tys. zł.

Poza tym należy jeszcze uiścić osobne opłaty za udzielenie zezwolenia (2000% kwoty bazowej), za każdy lokal naziemny (50% kwoty bazowej), za organizację zakładów online (2000% kwoty bazowej) oraz za każdy serwis internetowy, na którym oferowane są zakłady bukmacherskie (5000% kwoty bazowej). Ile wynosi kwota bazowa? Jest ona równa kwocie średniego miesięcznego wynagrodzenia z drugiego kwartału ubiegłego roku (zaokrąglonej do pełnych złotych), którego wysokość podawana jest przez GUS.Dla przykładu w 2 kwartale 2018 r. wynosiło ono 4521,08 zł, dlatego kwota bazowa dla zezwoleń wydawanych w 2019 r. to 4521 zł.

Wniosek i inne dokumenty

Każdy polski bukmacher czy bukmacher zagraniczny, który ma zamiar oferować zakłady bukmacherskie także w Polsce, aby działać legalnie, musi złożyć odpowiedni wniosek i wiele dodatkowych dokumentów. We wniosku należy podać różnego rodzaje informacje dotyczące zarówno samego podmiotu, który stara się o pozyskanie zezwolenia, jak i planowanej działalności bukmacherskiej. Przykładowo trzeba określić planowaną datę rozpoczęcia oferowania zakładów wzajemnych, ich rodzaj, liczbę i informację, czy będą one organizowane przez Internet. Bukmacher internetowy musi zamieścić adres strony www oraz jej dokumentację techniczną, przedstawić zasady dotyczące sprawdzania pełnoletniości graczy czy zapewniające bezpieczeństwo gromadzonych danych oraz regulaminy, które będą obowiązywać użytkowników zakładów i samego bukmachera. Duże znaczenie ma również dokumentacja dotycząca pochodzenia kapitału spółki, który oczywiście musi być legalny. Dodatkowo jej akcjonariusze muszą też wykazać, że są osobami godnymi zaufania, przedstawiając m.in. zaświadczenie o tym, że nie byli skazani za umyślne przestępstwo oraz nie toczy się przeciwko nim postępowanie w kraju UE czy EFTA. Różnych załączników oraz niełatwych do opracowania informacji we wniosku jest znacznie więcej, dlatego chcąc uzyskać zezwolenie, spółka musi się być przygotowana na sporo papierologii. Natomiast bukmacher zagraniczny musi się zmierzyć z koniecznością przedstawienia jeszcze większej liczby dokumentów.

Legalny bukmacher – jak go rozpoznać?

Lista zezwoleń

Jeśli nie jesteś pewien, czy bukmacher online organizuje zakłady bukmacherskie zgodnie z prawem, możesz poszukać w Internecie listy podmiotów, które uzyskały zezwolenie na taką działalność. Oczywiście również każdy nowy bukmacher prowadzący działalność w punktach naziemnych dodawany jest do specjalnej listy legalnych podmiotów. Najbardziej wiarygodnym źródłem informacji na ten temat jest serwis internetowy Ministerstwa Finansów, aczkolwiek trzeba zwrócić uwagę, kiedy lista była aktualizowana. Poza tym sam bukmacher online, o ile jest legalny, podaje na swojej witrynie numer zezwolenia wraz z datą jego otrzymania.

Strona przyjazna dla polskich graczy

bukmacherSą natomiast pewne cechy, dzięki którym na pierwszy rzut oka można odróżnić, który bukmacher internetowy jest legalny, a który działa bezprawnie. Już zaraz po otworzeniu strony internetowej z zakładami sportowymi można wychwycić kilka ważnych sygnałów. Legalny bukmacher online musi posiadać krajową domenę przypisaną do polskich stron internetowych, co oznacza, że końcówka jej adresu to tylko i wyłącznie „.pl”. Również wszelkie aspekty związane z obsługą strony powinny być stworzone w pierwszej kolejności pod kątem polskiego użytkownika. Tak więc język serwisu to koniecznie język polski (przynajmniej jako język do wyboru), warto przy tym zwrócić uwagę, czy jest to poprawna polszczyzna, czy raczej automatyczne tłumaczenie. Tak samo obsługa klienta powinna być zapewniona co najmniej w języku polskim, a zakłady powinny być przyjmowane i rozliczane w polskiej walucie, aczkolwiek legalny bukmacher może udostępniać także inne waluty i inne wersje językowe serwisu.

Co może oferować legalny bukmacher?

Kolejna, bardzo ważna kwestia – jeśli na stronie internetowej zobaczymy kasyno albo możliwość gry w pokera, to natychmiast powinna nam się zapalić „czerwona lampka”. Ten rodzaj hazardu jest bowiem w Polsce objęty monopolem państwa, czyli może być legalnie oferowany jedynie przez Totalizator Sportowy. Natomiast wszelkie rodzaje zakładów bukmacherskich mogą być prowadzone przez legalnych bukmacherów, a więc chodzi tu nie tylko o zakłady na spotkania sportowe w ramach tradycyjnych dyscyplin, takich jak piłka nożna, koszykówka czy tenis, ale też na sporty elektroniczne (gry typu CS:GO, Dota 2, LoL), sporty wirtualne (np. wirtualne wyścigi konne, mecze futbolowe, ale też wirtualny poker) oraz na wydarzenia pozasportowe (np. wyniki wyborów parlamentarnych, wyniki konkursów typu Eurowizja, zmiany kursów walut itp.).

Rejestracja, regulamin, podatki…

To, co rzuca się w oczy na stronie z legalnymi zakładami bukmacherskimi, to konieczność założenia indywidualnego konta gracza. Najczęściej u góry strony zobaczymy przyciski służące do rejestracji oraz do zalogowania się w serwisie. Na licencjonowanej stronie powinniśmy też znaleźć regulamin gry, informacje na temat możliwości obstawiania zakładów jedynie pod warunkiem ukończenia 18 r.ż., a także zalecenia dotyczące odpowiedzialnej gry i ostrzeżenia przed uzależnieniem od hazardu.Ponadto legalny bukmacher online zapewnia możliwość dokonywania bezpiecznych płatności – często typerzy mają do wyboru wiele błyskawicznych metod wpłat środków na konto gracza. Jeśli natomiast typer chce postawić zakład w danym serwisie, legalny bukmacher musi potrącić od wniesionej stawki  12% na rzecz opłacenia podatku od zawieranego zakładu i z reguły widać to od razu w wyliczeniach w polu e-kuponu.

Najlepszy bukmacher  – wskazówki, jak go wybrać

najlepszy bukmacherPodstawowym kryterium wyboru operatora, u którego będziemy obstawiać zakłady bukmacherskie, powinno być to, czy jest to legalny bukmacher.W Polsce jednak liczba firm, które posiadają zezwolenie na działalność bukmacherską jest w 2019 r. już kilkanaście, a rywalizacja między nimi jest dość zacięta. Dlatego słusznym jest zastanawianie się, który organizator zakładów sportowych przedstawia lepszą ofertę, czyli jaki jest najlepszy polski bukmacher. Branżowe strony, a tym bardziej tematyczne fora internetowe wręcz huczą od tez i sporów, który bukmacher jest numerem jeden, u kogo warto grać, a gdzie lepiej nawet nie zaglądać. My nie będziemy polecać żadnych konkretnych marek bukmacherskich, a podamy najważniejsze kryteria, według których najlepiej jest oceniać organizatorów zakładów wzajemnych. Dzięki temu każdy czytelnik może sam zdecydować, co dla niego ma największe znaczenie i samodzielnie stwierdzić, jaki jest według niego najlepszy bukmacher w Polsce. Jeśli masz zamiar grać tylko w punktach naziemnych, nie wszystkie punkty będą Cię interesować (np. jakość serwisu, aplikacji czy łatwość rejestracji), natomiast gracze online mają dużo więcej kwestii do rozważenia.

Kursy bukmacherskie

kursy bukmacherskieWysokie kursy bukmacherskie bezpośrednio przekładają się na wysokość wygranych, dlatego jest to jeden z najważniejszych punktów dla większości typerów. Im niższe marże na oferowane zakłady nakłada bukmacher, tym wyższe są kursy oraz ewentualny zysk z trafionych kuponów.Bardzo pomocne w określeniu, który polski bukmacher ma najlepsze kursy, są  opracowywane przez ekspertów rankingi zamieszczane w serwisach o tematyce bukmacherskiej. Jeśli jednak masz zamiar obstawiać zakłady bukmacherskie głównie na wybraną dyscyplinę sportową (np. żużel albo e-sporty), warto samodzielnie porównać proponowane kursy poszczególnych bukmacherów. Może się bowiem okazać, że któryś z nich „specjalizuje się” w danym sporcie i oferuje na niego najlepsze kursy w kraju (co często łączy się z posiadaniem bogatej oferty zakładów na tę dyscyplinę).

Oferta zakładów pre-match i live

zakłady bukmacherskie na żywoPolscy bukmacherzy w ofercie przedmeczowej posiadają zakłady na kilkadziesiąt dyscyplin sportowych, choć u niektórych jest to około 20, a u innych nawet ponad  40 sportów. W zasadzie regułą w Polsce jest, że najwięcej rynków oferowanych jest na piłkę nożną, co oczywiście wynika z popularności tego sportu. Jednak jak już wspomnieliśmy, niektórzy bukmacherzy specjalizują się w wybranych dyscyplinach sportowych i przedstawiają nie tylko bardziej rozbudowaną ofertę na dany sport, ale często też lepsze kursy. Dlatego jeśli masz zamiar obstawiać przede wszystkim np. tenis, MMA czy sporty elektroniczne, lepiej sprawdź, który legalny bukmacher ma najlepszą ofertę w tym zakresie.

Limity bukmacherskie

Zacznijmy od szybkiego wyjaśnienia, czym w ogóle są limity bukmacherskie. Jeśli bukmacher nakłada limit, oznacza to, że stawka zakładu nie może wynieść więcej niż określoną kwotę. Limity mogą być nałożone na konkretne zdarzenie albo indywidualnie na gracza, który w ocenie bukmachera stwarza zbyt duże zagrożenie. Temat jest bardziej skomplikowany, jednak w dużym uproszczeniu można powiedzieć, że typerzy, którzy zbyt często i za dużo wygrywają albo w inny sposób wzbudzają podejrzenia swoim stylem gry, są szczególnie narażeni na nałożenie limitu. Dla typerów najlepszy bukmacher to oczywiście ten, który nie sięga po limity zbyt często, a idealnie gdyby nie stosował ich w ogóle.

Oferta promocyjna

W walce o przyciągnięcie do swojego serwisu oraz utrzymanie przy nim typerów promocje to jedno z najważniejszych narzędzi, które stosuje każdy internetowy bukmacher. Bonus na start dla nowych użytkowników ma na celu zainteresować potencjalnego gracza ofertą bukmachera oraz zmobilizować go do dokończenia rejestracji. Wszelkie inne akcje promocyjne oraz programy lojalnościowe mają natomiast sprawić, żeby gracz nie uciekł po wykorzystaniu bonusu powitalnego do konkurencji. Oczywiście dla typerów bonusy często są ciekawym sposobem na pozyskanie dodatkowych środków na grę, jednak warto zawsze sprawdzać regulaminy promocji i oceniać, na ile realne jest przekształcenie środków bonusowych w takie, które można wypłacić. Dla przykładu, może się okazać, że choć bonus powitalny opiewa na bardzo wysoką kwotę, żeby go otrzymać, trzeba zagrać za jego kwotę kilkukrotnie, a więc prawdopodobieństwo wypłaty jest znikome.Warto też zwracać uwagę na różnorodność i częstotliwość promocji, jakie oferuje legalny bukmacher. Bonus dla zarejestrowanych graczy może być oferowany z okazji różnego typu wydarzeń sportowych albo w ramach oferty dostępnej na stałe i może przyjmować bardzo różne formy (m.in. darmowe zakłady, bezpieczne zakłady, gra bez podatku, zwiększone wygrane itd.).

Łatwość rejestracji

rejestracja u bukmacheraZgodnie z polskim prawem założenia indywidualnego konta gracza online musi wymagać każdy bukmacher. Legalny organizator zakładów musi bowiem uzyskać, a następnie zweryfikować pewne dane, na podstawie których sprawdzi tożsamość i pełnoletniość użytkownika. To jednak zniechęca wielu typerów – niektórzy obawiają się o bezpieczeństwo przekazywanych danych, inni rezygnują z wypełniania formularza rejestracyjnego, kiedy okazuje się, że trzeba przesłać fotokopie dokumentu tożsamości czy podać numer rachunku bankowego. W związku z tym coraz większa liczba bukmacherów udostępnia uproszczoną (szybką) rejestrację, podczas której trzeba podać jedynie podstawowe dane. Dzięki temu gracz może założyć konto tymczasowe i sprawdzić, czy zakłady bukmacherskie w wybranym serwisie mu odpowiadają. Jeśli tak, wtedy ma już większą motywację, by dokończyć proces rejestracji (także dlatego, że dopiero stałe konto umożliwia wypłatę wygranych). Jeśli więc zależy Ci na czasie i chcesz na początek tylko przetestować usługi danego bukmachera, wybieraj takich operatorów, którzy mają opcję szybkiej rejestracji.

Transmisje meczów live

Transmisje meczów liveAktualnie darmowe transmisje meczów na żywo, na które przyjmowane są zakłady sportowe, oferuje mało który legalny bukmacher. Polska branża bukmacherska rozwija się jednak dość intensywnie i już kilku bukmacherów może pochwalić się opcją  live streamingu. Oceniając ofertę bukmacherów w tym zakresie, warto się dowiedzieć, jak wyglądają transmisje od strony technicznej (czy się nie zacinają, jaka jest jakość obrazu itp.)oraz czy ich program jest szeroki i atrakcyjny (czy np. nie są transmitowane tylko mniej znaczące spotkania). Dla graczy istotne jest także, jakie wymogi stawia bukmacher, by możliwe było obejrzenie danego meczu, a więc czy wystarczy tylko założyć konto online, czy np. dodatkowo trzeba postawić zakład na wybrane spotkanie sportowe.

Jakość serwisu online

Gracze online cenią sobie funkcjonalne i intuicyjne serwisy bukmacherskie, które nie są przeładowane informacjami i w których łatwo znaleźć poszukiwane zakłady bukmacherskie. Służy temu odpowiednie skategoryzowanie wydarzeń i wyróżnienie tych najbardziej popularnych spotkań oraz przygotowanie zaawansowanej wyszukiwarki (według dyscypliny, teamu, kursu itp.). Ważne też na pewno są wyniki i statystyki meczów, opcje typu transmisja meczu na żywo czy matchtracker (komputerowe wizualizacje przebiegu spotkań). Najlepszy bukmacher powinien również zapewniać szybkie działanie serwisu i przyjemną szatę graficzną strony.

Aplikacja mobilna

aplikacja mobilna u bukmacheraAplikacja na urządzenia mobilne to rozwiązanie, które zdecydowanie usprawnia obstawianie zakładów bukmacherskich na smartfonach oraz tabletach. Obecnie rzadko który legalny bukmacher nie posiada własnej aplikacji na urządzenia przenośne, jednak poszczególne oprogramowania różnią się szybkością i płynnością działania, intuicyjnością oraz różnymi dodatkowymi funkcjami (np. powiadomienia push, matchtrackery, touch czy face ID). Jeśli masz zamiar często zawierać zakłady sportowe np. przez telefon komórkowy, sprawdź jakie opnie ma aplikacja mobilna wybranego bukmachera.

Punkty naziemne

Przede wszystkim nie jest tak, że punkty stacjonarne prowadzi każdy bukmacher. Legalny operator zakładów może je oferować jedynie online, natomiast jeśli nawet sprzedaje zakłady także w punktach naziemnych, nie zawsze stanowią one gęstą sieć oplatającą cały kraj. Co oczywiste, najłatwiej znaleźć punkt stacjonarny w dużym mieście, choć są legalni bukmacherzy, którzy nie mają punktów w danej części Polski lub jest ich tam naprawdę niewiele. Jeśli lubisz obstawiać zakłady w tradycyjny sposób, warto żebyś sprawdził również, jakie udogodnienia oferuje dany bukmacher w lokalu (płatności kartą, klimatyzacja, transmisje live w punktach, samoobsługowe terminale itp.).

Metody i szybkość dokonywania płatności

bukmacher - wpłatyW przypadku wpłacania depozytu na konto gracza online w zasadzie wszyscy organizatorzy zakładów sportowych zapewniają możliwość natychmiastowego wpłacania pieniędzy. Nie powinno to nikogo dziwić, przecież każdy bukmacher chce, by gracz mógł jak najszybciej postawić zakład poprzez jego platformę. Różna jest natomiast liczba dostępnych metod płatności i patrząc pod tym kątem, najlepszy bukmacher to ten, który zapewnia ich jak najwięcej. Jeśli mamy szeroki wybór, korzystamy z tego sposobu, który akurat w tej chwili nam najbardziej odpowiada. Przykładowo wielu graczy szczególnie lubi zasilać swoje konto przy użyciu e-portfeli (np. PayPal, Skrill, Neteller), które zapewniają bezpieczeństwo i anonimowość transakcji.

Z kolei zapewnienie szybkich wypłat nie leży tak naprawdę w interesie bukmachera, który wolałby, żeby gracz ciągle obracał swoimi środkami. Podstawową metodą służącą do wypłacania środków jest tradycyjny przelew bankowy, który można zrealizować tylko w dni robocze i zajmuje on przeciętnie 1 lub 2 dni. Jednak i to się zmienia, aby przekonać do siebie graczy, niejeden bukmacher online udostępnia opcję błyskawicznych wypłat, które można realizować także w weekendy. Jeśli obawiasz się sytuacji, że pieniądze zostaną zamrożone na koncie bukmacherskim nawet na kilka dni, sprawdź, jakie metody płatności są dostępne w danym serwisie online. Jeśli legalny bukmacher oferuje szybkie wypłaty, przeczytaj w regulaminie usługi, czy są one dostępne dla banku, w którym posiadasz rachunek bankowy.

Pomoc i wsparcie techniczne konsultantów

Choć gracze początkowo nie zwracają na to zbyt dużej uwagi, sprawna i merytoryczna pomoc ze strony działu obsługi klienta może mieć duże znaczenie w trakcie obstawiania zakładów. Czasem jakiś techniczny problem może uniemożliwić nam postawienie kuponu, a wystarczy, że konsultant szybko wskaże nam, w czym tkwi problem i zakład uda się postawić. Tak więc krótki czas reagowania na zgłoszenia użytkowników i skuteczność w rozwiązywaniu problemów jest bardzo ważna, a sprzyja też temu wielokanałowość udzielania wsparcia. Z reguły kontakt możliwy jest przez czat na żywo i formularz kontaktowy czy e-mail, czasem dostępna jest też infolinia, a pomoc bywa dostępna w trybie 24/7.Innym rodzajem wsparcia są materiały na temat obsługi konta gracza i kwestii technicznych dotyczących korzystania z serwisu bukmacherskiego, a czasem też zagadnień związanych ze sztuką obstawiania zakładów sportowych w ogóle. Dochodzą do tego nieraz branżowe blogi prowadzone przez bukmacherów i profile w mediach społecznościowych, z których gracz może dowiadywać się np. o najnowszych promocjach czy wysokich kursach na konkretne wydarzenie.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia