ZakładyPrzydatne informacje

Najlepszy bukmacher

0

Chcesz obstawiać zakłady bukmacherskie, ale nie masz zamiaru łamać polskiego prawa? Wybierz jednego z legalnych bukmacherów online, których zamieszczamy na poniższej liście:

 • Bukmacher Forbet, pełna nazwa firmy „forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.”
 • Bukmacher STS, pełna nazwa firmy „Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.”
 • Bukmacher Fortuna, pełna nazwa firmy „FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.”
 • Bukmacher Totolotek, pełna nazwa firmy „TOTOLOTEK S.A.”
 • Bukmacher Milenium, pełna nazwa firmy „Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.”
 • Bukmacher Forbet, pełna nazwa firmy „forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.”
 • Bukmacher Totalbet, pełna nazwa firmy „Totalbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.”
 • Bukmacher Etoto, pełna nazwa firmy „E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.”
 • Bukmacher Noblebet, pełna nazwa firmy „Polski Bukmacher Sp. z o.o.”
 • Bukmacher Lvbet, pełna nazwa firmy „LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.”
 • Bukmacher Pzbuk, pełna nazwa firmy „Cherry Online Polska Sp. z o.o.”
 • Bukmacher Betclic, pełna nazwa firmy „BEM Operations Limited”
 • Bukmacher Betfan, pełna nazwa firmy „BetFan Sp. z o.o.”
 • Bukmacher Ewinner, pełna nazwa firmy „eWinner Sp. z o.o.”
 • Bukmacher Traf, pełna nazwa firmy „Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.”

Najlepszy bukmacher w Polsce – jak ocenić, który bukmacher jest najlepszy?

Polski rynek zakładów bukmacherskich przechodzi intensywne zmiany. Pojawiają się ciekawe trendy i innowacyjne funkcjonalności, startują nowi operatorzy zakładów, a ci doświadczeni starają się nie dać prześcignąć nowej konkurencji. Dlatego dziś nie tak łatwo jest stwierdzić, jaki jest najlepszy bukmacher w Polsce. Sytuacja jest dynamiczna, a czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest całkiem sporo. Trzeba też mieć świadomość, że najlepszy bukmacher to pojęcie dość względne, gdyż wiele zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań poszczególnych graczy. Dlatego w poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze kwestie, które decydują o tym, czy dany organizator zakładów sportowych może rywalizować o tytuł najlepszego bukmachera.

Najlepszy bukmacher

Najlepszy bukmacher to atrakcyjne bonusy

Zacznijmy od sprawy, która teoretycznie nie jest najważniejsza, jednak gracze obstawiający zakłady przez internet często traktują ją jako jeden z priorytetów. Oferta bonusów i różnych promocji bukmacherskich jest dla typerów tak ważna, gdyż dzięki nim mogą oni otrzymać dodatkowe, bezpłatne środki na grę. Najlepszy bukmacher internetowy musi na pewno oferować ciekawy bonus powitalny, czyli bonus dla każdego gracza, który założy nowe konto w serwisie bukmacherskim. Ponieważ jest to jeden z najskuteczniejszych wabików, najlepsi polscy bukmacherzy faktycznie toczą na tym polu prawdziwy bój o opinię bukmachera z najbardziej atrakcyjnym pakietem powitalnym. Na wielu graczy działa już sama wartość bonusu na start – nie ma się czemu dziwić, duże liczby wyjątkowo dobrze przemawiają do wyobraźni. Jednak osoby lepiej zaznajomione z tematem zwracają też uwagę na rodzaj oferowanego gratisu. Najbardziej korzystne bonusy (abstrahując od pozostałych parametrów) to freebety, czyli bonusy bez depozytu. Zasada ich działania jest prosta i bardzo atrakcyjna dla typera. Są to bowiem całkowicie darmowe środki bonusowe, za które gracz może postawić zakłady bukmacherskie, nie musząc jednocześnie wpłacać ani wykorzystywać własnych pieniędzy. Jednak często dobry bukmacher internetowy sięga też po inne formy bonusów, czyli bonusy od depozytu (pomnażające wpłacony depozyt) oraz cashbacki (gwarantujące zwrot całości lub części stawki zakładu w przypadku obstawienia błędnego typu). Nierzadko spotykane są bonusy udzielane w pakiecie, czyli w zamian za rejestrację konta możemy otrzymać np. freebet + bonus od depozytu, ale też np. kilka bonusów tego samego typu.

Oczywiście zastanawiając się, jaki jest najlepszy polski bukmacher, warto zwrócić uwagę także na promocje skierowane do graczy już zarejestrowanych, które często oferują bukmacherzy. Najlepsi organizatorzy zakładów przygotowują bogatą i często aktualizowaną ofertę bonusów bardzo różnego typu.

Najlepszy bukmacher - bonusNa ocenę atrakcyjności danego bonusu (nie tylko powitalnego) ma wpływ jeszcze jedna kwestia, czyli warunki jego realizacji. To właśnie od nich zależy, na ile realne jest otrzymanie prawdziwych pieniędzy. Im większe restrykcje nakłada regulamin promocji, tym mniejsze szanse na zamianę bonusu na środki depozytowe. Kluczowe jest pojęcie obrotu bonusem, czyli wymóg zagrania za przyznane środki bonusowe określoną liczbę razy i przy zachowaniu wymaganych parametrów zakładów. Jak łatwo się domyślić, im więcej razy gracz musi obrócić bonusem, tym większe prawdopodobieństwo, że popełni błąd podczas typowania, a wtedy pieniądze przepadną. Zadanie może dodatkowo utrudnić np. wymóg zachowania określonego minimalnego kursu zakładów czy zawarcia na kuponie ich minimalnej liczby. Dlatego najlepszy polski bukmacher online niekoniecznie musi oferować bonus na start o najwyższej wartości. Porównując dokładnie poszczególne oferty promocyjne, możemy dojść do wniosku, że bonus kuszący wyższą kwotą darmowych środków na grę może być mniej atrakcyjny niż ten o kwocie niższej, ale za to z łagodniejszymi wymogami regulaminowymi.

Najlepszy bukmacher a kod promocyjny

Skoro jesteśmy przy temacie bonusów na start, warto od razu zwrócić uwagę na tzw. kod promocyjny (zwany też kodem bonusowym, rejestracyjnym itp.). Najlepszy internetowy bukmacher może wyróżniać się też tym, że oferuje możliwość zwiększenia bonusu powitalnego poprzez podanie specjalnego kodu w trakcie rejestracji konta gracza. Najlepsi bukmacherzy przygotowują takie kody i zamieszczają w różnych miejscach w internecie, np.  na swojej stronie internetowej, w mediach społecznościowych lub na partnerskich stronach o tematyce bukmacherskiej. Kod promocyjny to rodzaj hasła – może być słowem czy po prostu ciągiem znaków i cyfr. Jeśli wpiszemy prawidłowy i aktualny kod w specjalnym polu w formularzu rejestracyjnym, dobry bukmacher internetowy przyzna nam dodatkowy bonus. Może np. podnieść kwotę oferowanego standardowo bonusu powitalnego albo przydzielić nam ponadprogramowy darmowy zakład czy inny gratis.

Najlepszy bukmacher oferuje ponadprzeciętne kursy

Na pytanie „który bukmacher najlepszy?”, najprostsza odpowiedź brzmi, że ten, u którego można wygrać wysokie kwoty. Wysokość wygranej zależy natomiast od postawionej przez gracza stawki oraz od oferowanych przez bukmachera kursów na zakłady. Kursy bukmacherskie na konkretne zdarzenie wynikają z szacunków prawdopodobieństwa zajścia rozpatrywanego wyniku, a wyliczenia te są u poszczególnych bukmacherów z reguły bardzo do siebie zbliżone. Pamiętajmy jednak, że kurs zawiera też osobną wartość, którą jest marża organizatora zakładów bukmacherskich i to przede wszystkim z jej wysokości wynikają różnice w ofercie kursowej. Nie jest jednak łatwo stwierdzić, który bukmacher ma najniższą marżę. Sprawa jest dość skomplikowana, gdyż dany bukmacher może nakładać marże o różnej wysokości, w zależności np. od dyscypliny sportowej, popularności ligi, rodzaju zakładów czy rodzaju obstawianych typów. Przykładowo zakłady na żywo mają wyższą marżę niż te przedmeczowe, z kolei zakłady na mecze Ligi Mistrzów mają niższą marżę niż na mało znane ligi krajowe.

Czy w takim razie w ogóle nie można ustalić, jaki jest najlepszy legalny bukmacher pod względem oferty kursowej? Otóż na pewno można wyliczyć marżę, jaka jest zawarta w kursie na konkretne zdarzenie. W tym celu najprościej jest skorzystać z internetowego kalkulatora marży bukmacherskiej albo specjalnego arkusza kalkulacyjnego. Dysponując większą liczbą danych, można porównać marże u różnych bukmacherów i wyciągnąć wnioski, jaki jest najlepszy polski bukmacher, jeśli chodzi np. o mecze koszykówki. Takie rozwiązanie jest jednak dość czasochłonne, dlatego warto też poszukać informacji na ten temat na branżowych serwisach bukmacherskich i ewentualnie zweryfikować je, sprawdzając kursy na kilka wybranych meczów. Ogólnie wysokość kursów na konkretne wydarzenie sportowe można też sprawdzić w specjalnych porównywarkach internetowych.

Co ciekawe, zagadnienie kursów łączy się z tematem bonusów, które mogą polegać np. na podwyższeniu kursu oferowanego w standardowej ofercie bukmachera. Przykładowo bardzo popularnym rodzajem bonusu jest „gra bez podatku”, czyli promocja, dzięki której kurs zostaje podniesiony o blisko 14%, na skutek czego gracz nie odczuwa kosztów opodatkowania gry. Może się okazać, że najlepsi bukmacherzy w Polsce, którzy udostępniają taki rodzaj promocji, mają w rzeczywistości bardziej atrakcyjną ofertę niż ci, którzy posiadają lepszą standardową ofertę kursową, gdyż ostateczna wygrana będzie wyższa u tych pierwszych. Każdy gracz, którego interesuje, jaki bukmacher w Polsce jest najlepszy, powinien więc nie tylko zorientować się, u którego bukmachera są najwyższe kursy (lub najniższe marże) na sport, który lubi obstawiać. Ważne jest też, aby sprawdzać co jakiś czas, którzy najlepsi bukmacherzy mają w ofercie promocje zwiększające wygraną lub zwiększające kursy.

Najlepszy bukmacher to szeroka oferta zakładów?

Najlepszy bukmacher - oferta zakładówBukmacherzy promują się często, podkreślając jak wiele dyscyplin sportowych mają w swojej ofercie zakładów czy ile zakładów jest dostępnych każdego dnia. Ogólnie można uznać, że najlepszy bukmacher w Polsce powinien szczycić się szeroką ofertą zakładów wzajemnych. Obejmować ona powinna duży wybór dyscyplin sportowych, w tym tych najbardziej popularnych, ale również bardziej niszowych sportów, e-sportów i sportów wirtualnych. Ciekawym uzupełnieniem oferty powinny być też  zakłady na wydarzenia pozasportowe, np. polityczne czy rozrywkowe. Bogata oferta oznacza także liczne i urozmaicone rynki zakładów, a więc obok najbardziej podstawowych typów dobrze jest, by gracz mógł obstawiać typy mniej standardowe.

Tak to wygląda w teorii, trudno jednak wymagać, by jeden bukmacher specjalizował się w zakładach na każdy sport. Poza tym czy w praktyce faktycznie indywidualny typer potrzebuje aż tak obszernego wyboru, czy raczej skupia się na obstawianiu dyscyplin sportowych i lig, które dobrze zna? Oczywiście to drugie, dlatego dla większości graczy najlepszy bukmacher to ten, który posiada ciekawą ofertę zakładów na ich ulubione sporty. Jest to szczególnie ważne dla tych osób, które niekoniecznie obstawiają np. najbardziej popularne zakłady na piłkę nożną, a raczej mniej oblegane zakłady bukmacherskie. Świetnym przykładem są e-sporty, które z jednej strony cieszą się coraz większym zainteresowaniem graczy, a z drugiej strony stopień zaawansowania oferty zakładów na sporty elektroniczne bardzo się różni u poszczególnych bukmacherów.

Najlepszy bukmacher udostępnia szybkie płatności

Najlepszy legalny bukmacher oznacza dla większości graczy szeroki wybór metod wpłacania depozytu na konto gracza. Najlepsi polscy bukmacherzy oferują nawet około 10 sposobów na wpłatę, przy czym ich realizacja zajmuje z reguły kilka sekund, a wszystkie są w pełni bezpieczne. Ponownie, znów najważniejsze jest, aby najlepszy bukmacher dla Ciebie udostępniał przede wszystkim tę metodę, która najbardziej odpowiada właśnie Tobie. Jednak na wypadek jakichkolwiek problemów technicznych warto mieć większą swobodę w kwestii wyboru metody płatności. Jakie opcje najczęściej oferują najlepsi bukmacherzy internetowi? Należą do nich szybkie transfery poprzez systemy takie jak PayU, Tpay, Dotpay czy Przelewy24, płatności kartą  płatniczą VISA i MasterCard, Paysafecard, BLIK oraz portfele elektroniczne np. Skrill czy Neteller. Czasem dostępne są też zwykłe przelewy bankowe, które oczywiście zajmują znacznie więcej czasu niż wymienione szybkie metody płatności. Z kolei w punktach naziemnych płatności przyjmowane są w postaci gotówkowej lub kartą. Najlepsi bukmacherzy mogą również umożliwiać zasilenie internetowego konta gracza także w punkcie stacjonarnym.

Co natomiast powinien oferować dobry bukmacher internetowy w zakresie wypłacania pieniędzy z konta gracza? Jeszcze do niedawna standardem były tradycyjne przelewy  na rachunek bankowy, dlatego gracz musiał się liczyć z tym, że od momentu złożenia dyspozycji wypłaty do jej otrzymania minie 1 czy 2 dni robocze (co przedłużało się w sytuacji, gdy w międzyczasie wypadł weekend). Na szczęście najlepsi bukmacherzy online Najlepszy bukmacher - wypłatystarają się udostępniać również szybkie wypłaty, które zajmują często tylko kilka czy kilkanaście minut. Co więcej, transakcje wykonywane są na bieżąco – u niektórych operatorów zakładów bukmacherskich nawet w trybie 24/7. W przypadku bukmacherów naziemnych wypłata wygranej ma formę gotówkową, a czasem też realizowana jest za pomocą przelewu bankowego.

Najlepszy bukmacher online to prosta rejestracja

To punkt, który dotyczy tylko osób obstawiających zakłady bukmacherskie przez internet, gdyż tylko oni muszą zarejestrować indywidualne konto gracza. Najlepszy internetowy bukmacher powinien ułatwiać użytkownikom spełnienie tego wymogu, dlatego liczba obowiązkowych pól  w formularzu rejestracyjnym powinna być ograniczona do minimum. Najlepsi bukmacherzy online udostępniają graczom możliwość „szybkiej rejestracji”, gdzie należy podać tylko najbardziej podstawowe dane osobowe oraz ustalić login i hasło, co pozwala utworzyć konto tymczasowe. Dzięki niemu typer może przez określony czas testować ofertę bukmachera i stawiać zakłady bukmacherskie. Głównym ograniczeniem takiej rejestracji jest brak możliwości wypłacenia środków zgromadzonych na koncie. Wypłata wygranych jest bowiem możliwa dopiero po pozytywnej weryfikacji pełnoletniości gracza, którą przeprowadza się na podstawie przesłanego skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości danej osoby. Dopiero po dopełnieniu tego obowiązku i uzupełnieniu brakujących danych konto zyskuje status konta pełnego, wszelkie blokady zostają z niego zdjęte, a gracz może w pełni korzystać z dostępnych funkcji. Najlepszy bukmacher internetowy powinien więc udostępniać taką testową wersję rejestracji konta, jednak jeśli faktycznie jego oferta zakładów jest godna uwagi, gracz i tak prędzej czy później będzie musiał przejść pełną rejestrację.

Najlepszy bukmacher online – intuicyjna strona www

Najlepszy bukmacher online musi zapracować na to miano także poprzez świetną organizację strony www, która służy do przedstawiania oferty zakładów, ich zawierania i pełnej obsługi. Wygodne dla gracza rozmieszczenie wszystkich kluczowych elementów serwisu, łatwość w odnajdywaniu potrzebnych funkcji i sprawne działanie serwisu ma olbrzymi wpływ na komfort obstawiania zakładów bukmacherskich. Strona, która jest chaotyczna czy przeładowana przyciskami i banerami, a przy tym ma nieprzemyślaną szatę graficzną, skutecznie odstrasza kolejnych użytkowników. Funkcjonalny, czytelny layout strony powinien uwzględniać różne narzędzia, które ułatwią typerowi znajdowanie poszukiwanych zakładów czy informacji. Niedopuszczalne jest też, by strona bukmachera zbyt długo się ładowała czy zacinała – zwłaszcza w przypadku zakładów na żywo.

Najlepszy bukmacher mobile – aplikacja na miarę XXI w.

Najlepszy bukmacher - aplikacja mobilnaAplikacje bukmacherskie na urządzenia mobilne szybko podbijają serca polskich graczy, a najlepsi bukmacherzy w Polsce wyciągnęli z tego odpowiednie wnioski. Profesjonalna apka na smartfon czy tablet (z systemem iOS lub Android) bardzo usprawnia obstawianie zakładów sportowych i pozwala w komfortowy sposób grać w dowolnym miejscu i o każdej porze. Podobnie jak strona desktopowa musi ona działać szybo i bez zacinania się oraz wyróżniać się przyjaznym designem. Najlepszy polski bukmacher powinien też zadbać o ciekawe funkcjonalności, które zapewnią bezpieczeństwo korzystania z aplikacji (np. logowanie przez touch ID) i uatrakcyjnią grę (np. wysokiej jakości match trackery). Wiele graczy ceni też opcję powiadomień push, dzięki którym bez włączania oprogramowania można na bieżąco być informowanym o zmianie statusu postawionych kuponów, najnowszych bonusach czy wyjątkowo atrakcyjnych kursach. Aby zachęcić do korzystania z tej nowoczesnej formy obstawiania, dobry bukmacher internetowy może też czasem oferować specjalne bonusy przyznawane w zamian za instalację czy aktywne używanie aplikacji.

Najlepszy bukmacher naziemny

Nie zapominajmy jednak, że nie tylko internetem zakłady bukmacherskie stoją. Nadal spora grupa graczy lubi zajrzeć od czasu do czasu do swojskiego „ziemniaka” i poczuć niepowtarzalną atmosferę obstawiania „jak za dawnych lat”. Jednak współczesne punkty stacjonarne też stają się coraz bardziej komfortowe i nowoczesne. Najlepszy bukmacher przyjmujący zakłady wzajemne w lokalach naziemnych udostępniać powinien udogodnienia, takie jak np. przyjmowanie płatności kartą, możliwość postawienia zakładu przy użyciu samoobsługowego terminala czy obejrzenia transmisji meczu na żywo. Jakie jeszcze kluczowe wymogi powinien spełniać stacjonarny bukmacher? Najlepszy operator powinien być przede wszystkim łatwo dostępny, dlatego gęsta sieć punktów sprzedaży, czynnych każdego dnia i najlepiej całodobowo to jedna z jego najważniejszych cech.

Najlepszy bukmacher – najlepszy support

To, jak funkcjonuje dział wsparcia klienta w firmie bukmacherskiej, również nie jest bez znaczenia. Najlepszy legalny bukmacher powinien zapewniać użytkownikom możliwość kontaktu na kilka sposobów, tak by mogli oni wybrać metodę najbardziej odpowiednią dla nich w danym momencie. Najlepszy polski bukmacher powinien Najlepszy bukmacher - pomocwięc umożliwiać zadawanie pytań zarówno przez e-mail czy formularz kontaktowy, jak i w bardziej „żywej” formie, takiej jak infolinia czy czat na żywo. Ważne są też dni i godziny dostępności konsultantów. Im szybsza reakcja na zapytanie oraz im bardziej merytoryczna i zrozumiała dla odbiorcy informacja zwrotna, tym lepiej.

Bukmacher, który najlepszy ma być pod kątem wsparcia oferowanego graczom, powinien także przygotować i zamieścić je na swojej stronie internetowej wysokiej jakości pomoce. Podstawą jest oczywiście wyczerpujący dział z odpowiedziami na najbardziej popularne pytania (FAQ), jednak najlepszy bukmacher nie powinien się do tego ograniczać. Wszelkie poradniki czy tutoriale dotyczące kolejnych kroków zawierania zakładów bukmacherskich, ale też wyjaśniające podstawy sztuki bukmacherskiej są na pewno mile widziane.

Najlepszy bukmacher w Polsce – tylko z licencją!

Na koniec warto przypomnieć, że najlepszy polski bukmacher to podmiot, który posiada aktualne zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych (w punktach stacjonarnych i/lub przez internet). Dlatego zanim zaczniemy się zastanawiać, jaki bukmacher najlepszy jest, jeśli chodzi o ofertę zakładów, kursy, bonusy bukmacherskie itp., najpierw trzeba wiedzieć, którzy bukmacherzy są w ogóle legalni. Listę licencjonowanych operatorów zakładów sportowych można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów, a każdy legalny bukmacher powinien podawać numer zezwolenia w swoim serwisie online. Dlaczego jednak uważamy, że najlepszy bukmacher w Polsce koniecznie musi dysponować licencją wydaną przez Ministra Finansów? Przecież gra u legalnych organizatorów zakładów oznacza konieczność opłacania podatków od gry czy podatku od wygranej, a w przypadku zakładów internetowych obowiązek dokonania rejestracji konta gracza. Mimo wszystko godny polecenia może być tylko legalny bukmacher – najlepszy argument na jego rzecz to bezpieczeństwo. Osoby pełnoletnie mogą za jego pośrednictwem wnosić zakłady bukmacherskie zgodnie z prawem, gdyż w takim przypadku jest to w pełni legalna rozrywka.

Natomiast każdy, nawet najlepszy bukmacher, który nie dysponuje odpowiednim zezwoleniem, stanowi poważne zagrożenie dla portfela gracza. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich jest zakazany. Kara za taki czyn (świadome lub nieświadome obstawianie nielegalnych zakładów sportowych) wynosi równowartość uzyskanej wygranej, bez odliczania wniesionej stawki. Kolejna grzywna może zostać wymierzona na podstawie Kodeksu karnego skarbowego, o ile udowodnione zostanie, że gracz wiedział, że zakłady organizowane są bez licencji. Tym razem kara finansowa może być naprawdę wysoka – do 120 stawek dziennych – jednak jej ostateczna wysokość zależy od indywidualnej decyzji sądu w danej sprawie. Poza tym pamiętajmy, że grając u nielegalnych bukmacherów, w przypadku spornej kwestii nie mamy jak dochodzić do swoich praw, gdyż znajdujemy się poza ramami, w jakich funkcjonuje prawo.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia