Strona główna Zakłady Przydatne informacje Oscary – zakłady bukmacherskie
ZakładyPrzydatne informacje

Oscary – zakłady bukmacherskie

0

Zakłady bukmacherskie na Oscary wzbudzają coraz większe zainteresowanie, dlatego bukmacherzy z roku na rok przygotowują coraz ciekawsze propozycje typowania tego wydarzenia. Przyjrzyjmy się, jakie dokładnie zakłady na Oscary można obstawiać, jak kształtują się kursy bukmacherskie oraz w jaki sposób analizować, które typy na Oscary mają największe szanse na potwierdzenie. 

81. Oscary - Kodak Theatre
Źródło: commons.wikimedia.org / Autor: The Conmunity – Pop Culture Geek

Oscary, czyli Academy Award w pigułce

Nagroda Akademii Filmowej (z angielskiego Academy Award), czyli mówiąc potocznie Oscary, to nagroda uznawana przez wielu za najważniejsze wyróżnienie amerykańskiej branży filmowej. Organizatorem wydarzenia jest Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, która Oscary przyznaje już od 1929 r. Co oczywiste, w tak długim okresie czasu zasady konkursu były wielokrotnie modyfikowane. Zmianom ulegała m.in. liczba kategorii, w jakich przyznawana jest Nagroda Akademii Filmowej (wzrosła ona z 13 do 24) czy miejsce, w jakim odbywa się gala wręczenia Oscarów (od 2002 r. ceremonia Oscarów ma miejsce w Teatrze Dolby w Hollywood). 

Nominacje do Oscarów przyznawane są twórcom produkcji filmowych, które swoją premierę miały w poprzednim roku kalendarzowym i choć raz były pokazywane w kinach (minimum w 1 kinie) w USA. O nominacjach i ostatecznym werdykcie decyduje Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, w skład której wchodzi ponad 6 tysięcy członków działających w branży filmowej (scenarzyści, reżyserzy, aktorzy itd.). Głosowanie przebiega w 2 etapach, podczas których członkowie Akademii wypełniają specjalne karty do głosowania, a następnie głosy liczone są ręcznie. Ogłoszenie wyników i wręczenie Oscarów następuje zazwyczaj pod koniec lutego, kiedy to zwycięzcom przekazana zostaje statuetka pokryta 24-karatowym złotem. Ceremonia wręczenia Oscarów odbywa się z wielką pompą i jest transmitowana przez telewizje na całym świecie. 

Co oferują bukmacherzy: Oscary i inne zakłady na rozrywkę 

Ceremonia Oscarów to, jak wszyscy dobrze wiemy, temat szeroko omawiany w mediach i już na tygodnie przed ogłoszeniem wyników toczą się dyskusje, do kogo w tym roku trafią Oscary. Bukmacherzy wszystko to obserwują i wyciągają wnioski – skoro ceremonia wręczenia Oscarów wzbudza aż takie zainteresowanie, czemu tego nie wykorzystać, oferując na wyniki konkursu specjalne zakłady bukmacherskie? Oscary nie są zresztą jedynym wydarzeniem ze świata kultury i rozrywki, na jakie bukmacherzy przygotowują ofertę zakładów. Tego rodzaju zakłady bukmacherskie niejeden legalny bukmacher w Polsce udostępnia dla innych wydarzeń z kategorii „film” (np. Złote Globy, BAFTA, Złote Maliny), „muzyka” (np. Eurowizja, Grammy) czy „telewizja” (np. Taniec z Gwiazdami, Mam Talent) itp. 

Jak jednak wyglądają zakłady bukmacherskie na rozrywkę? W zasadzie tak samo jak klasyczne zakłady na sport. Bukmacher publikuje kursy bukmacherskie na poszczególne zdarzenia, a gracz wybiera swoje typy i obstawia na nie jakąś kwotę pieniędzy – ten schemat jest taki sam, niezależnie od tego, czy obstawiamy mecz piłki nożnej czy Oscary. Zakłady na OscaryBukmacherzy internetowi wymagają jednak, by najpierw założyć osobiste konto gracza w serwisie, co w przypadku szybkiej rejestracji wymaga podania tylko kilku danych. A wygrana? Zakłady na Oscary mogą jak najbardziej przynieść duży zysk, gdyż zawsze wysokość wygranej jest równa iloczynowi kursu i wpłaconej stawki (pomniejszonej o podatek od gry).  

Jedną z ważniejszych różnic jest natomiast to, że często mecze można obstawiać na żywo, czyli w czasie ich trwania, a takiej opcji raczej nie ma, jeśli chodzi o wydarzenia pozasportowe, w tym Oscary. Bukmacherzy jednak stale rozwijają swoje usługi i poszerzają możliwości typowania, dlatego można liczyć na to, że za jakiś czas także rozrywkę będzie można obstawiać w trybie live. 

Gdzie obstawimy Oscary? Bukmacherzy z ofertą na rozrywkę 

Prawdą jest też to, nie w każdym serwisie bukmacherskim znajdziemy zakłady na Oscary. Bukmacherzy nie zawsze poszerzają swoją ofertę o propozycje na wydarzenia pozasportowe, jednak można zauważyć, że z roku na rok przybywa operatorów, którzy nie ograniczają się do sportu. Liderem pod tym względem jest na polskim rynku bukmacher Betfan, który na swojej stronie internetowej czy w aplikacji mobilnej posiada odrębną zakładkę pt. „rozrywka”, a w niej bardzo liczne i urozmaicone zakłady bukmacherskie. Oscary są jednak na tyle ważnym wydarzeniem, że typować je można także u wielu innych bukmacherów internetowych, którzy działają w Polsce legalnie.  

Które firmy zazwyczaj przygotowują zakłady bukmacherskie na Oscary? Bukmacher STS, Fortuna, eWinner, Fuksiarz, Superbet, Noblebet, LVBet, Betclic, PZBuk i forBet, a także wspomniany już Betfan to na pewno ci organizatorzy zakładów, którzy niemal na pewno udostępnią kursy na Oscary. Bukmacherzy mogą oczywiście opublikować taką ofertę w różnym czasie, a więc niektórzy zrobią to od razu po ogłoszeniu nominacji, natomiast inni poczekają z tym, aż termin, w którym odbędzie się ceremonia wręczenia Oscarów będzie bliższy, a temat bardziej gorący.

Poza tym sama oferta może mieć różny poziom zaawansowania. Czasem bukmacherzy oferują tylko najbardziej podstawowe zakłady bukmacherskie na Oscary, czyli na kilka najważniejszych kategorii (np. najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy czy najlepsza aktorka pierwszoplanowa). Jest jednak też całkiem sporo serwisów bukmacherskich, w których można obstawiać, jakie filmy i ich twórcy zostaną nagrodzeni nie tylko w tych koronnych kategoriach, ale też mniej „znaczących”, jak np. najlepsza scenografia, kostiumy czy efekty specjalne. 

Oscary – zakłady bukmacherskie na różne zdarzenia 

Oscary – zakłady bukmacherskie na główne kategorie 

Oscary 2008 - Daniel Day-Lewis
Źródło: commons.wikimedia.org / Autor: Greg in Hollywood (Greg Hernandez)

Jak już wspomnieliśmy, aktualnie Oscary przyznawane są w 24 kategoriach i teoretycznie są one równorzędne. Jednak zainteresowanie widzów i mediów koncentruje się przede wszystkim na kilku kategoriach, które w naturalny sposób wydają się być najważniejsze. Najgorętsze spory dotyczą więc tego, czy statuetka za najlepszy film trafi w tym roku do tej czy innej produkcji filmowej i to jest obowiązkowy punkt oferty bukmacherskiej na Oscary. Zakłady bukmacherskie są też zazwyczaj oferowane w związku z innymi najbardziej prestiżowymi kategoriami – bukmacherzy udostępniają z reguły kursy na Oscary dotyczące kategorii: najlepszy reżyser, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepsza aktorka pierwszoplanowa oraz najlepszy scenariusz oryginalny 

Oscary – zakłady bukmacherskie na pozostałe kategorie konkursowe 

Jeśli jednak gracz chciałby obstawić inne zakłady na Oscary, np. na to, jaki film otrzyma nagrodę za najlepsze zdjęcia, muzykę czy montaż albo który aktor czy aktorka odgrywający rolę drugoplanową zostaną wyróżnieni, zapewne znajdą taką możliwość. Inne kategorie, dla których z reguły można stawiać typy na Oscary, to m.in. najlepszy: film nieanglojęzyczny, pełnometrażowy film dokumentalny albo pełnometrażowy film animowany 

Tak naprawdę, jeśli ktoś chce mieć pełen wachlarz możliwości i móc typować każdą z kategorii oscarowych, to znajdą się bukmacherzy, którzy spełnią jego oczekiwania. Zazwyczaj bardzo szeroki, a nierzadko właśnie kompleksowy wybór zakładów zapewnia, jeśli chodzi o Oscary, bukmacher STS i Fortuna, czyli najwięksi w kraju bukmacherzy. Oscary w kompleksowy sposób można też przeważnie obstawiać w eWinner, Superbet, PZBuk, a czasem też w innych serwisach bukmacherskich. 

Oscary – zakłady bukmacherskie na polskie sukcesy 

Co najbardziej interesuje polskich odbiorców, jeśli chodzi o Oscary? Bukmacherzy świetnie znają odpowiedź na to pytanie – oczywiście wszelkie polskie akcenty, jakie może przynieść gala wręczenia Oscarów. Po pierwsze zakłady bukmacherskie na Oscary związane z Polakami mogą być oferowane jeszcze przed ogłoszeniem nominacji. Bukmacher Betfan miewał w swojej ofercie kursy bukmacherskie na to, czy jako najlepszy film nieanglojęzyczny nominowany zostanie w najbliższej edycji wydarzenia jakikolwiek polski film.  

Oscary 2015 - Paweł Pawlikowski, Oscar za film "Ida"
Źródło: PAP / Autor: Bartłomiej Zborowski

Po drugie, jeśli polski film lub twórca jest nominowany do uzyskania nagrody, wtedy oczywiście bukmacherzy jak jeden mąż dodają zakłady na Oscary także na tę kategorię – nawet jeśli zazwyczaj ograniczają się do oferty tylko na główne kategorie oscarowe. Warto dodać, że filmy i artyści z Polski byli nominowani do otrzymania nagrody wiele razy, a w kilku przypadkach statuetka faktycznie trafiła w polskie ręce. Wszyscy chyba pamiętamy, jak w 2015 r. za najlepszy film nieanglojęzyczny uznana została „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego i był to zdecydowany faworyt bukmacherów – kurs na jej wygraną w STS na niedługo przed tym, kiedy odbyło się wręczenie Oscarów, wynosił tylko 1.55. 

Po trzecie czasem dostępne są też kursy bukmacherskie na Oscary dotyczące perspektywy długoterminowej. Jeśli chodzi o „polskie” Oscary, bukmacher Betfan zdecydował się oferować zakłady na to, czy w okresie 5 kolejnych lat (2021 – 2025 r.) film z Polski zdobędzie statuetkę dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. 

Oscary – zakłady bukmacherskie na odległą przyszłość 

Nawiązując do poprzedniego akapitu, warto zaznaczyć, że oferowane są też długoterminowe zakłady na Oscary. Kursy bukmacherskie, które wystawiane są tuż po ogłoszeniu nominacji, to oczywiście także zakłady długoterminowe, ponieważ dotyczą one zdarzeń, których rozstrzygnięcie nastąpi za kilka tygodni. Jednak obok nich bukmacherzy oferują też dodatkowe zakłady, w przypadku których wynik poznać możemy dopiero za kilka lat. Obok przykładu dotyczącego nagrody dla polskiej produkcji (zdobytej w ciągu najbliższych 5 lat) można wskazać na zakłady bukmacherskie dotyczące osiągnięć konkretnych aktorów czy reżyserów. Przykładowo Betfan udostępnił w 2022 r. zakład dotyczący Eddiego Murphy’ego – mianowicie można było obstawiać typy na to, czy aktor do marca 2024 r. zostanie uhonorowany Oscarem za najlepszą rolę pierwszo- albo drugoplanową. 

Oscary – kursy u bukmacherów 

Kursy na Oscary w przypadku zakładów na to, kto otrzyma nagrodę w jednej z kategorii, udostępniane są w serwisach bukmacherskich dość często zaraz po tym, jak do informacji publicznej podane zostaną informacje o nominacjach. Niektórzy bukmacherzy nie reagują jednak tak szybko, dlatego nawet jeśli początkowo u wielu operatorów nie zostaną opublikowane kursy, Oscary z dużym prawdopodobieństwem będzie można u nich typować za jakiś czas. Jeśli więc czekamy z obstawianiem na rozwój wypadków, kiedy już będziemy chcieli postawić zakłady na Oscary, warto sprawdzić, czy kursy nie zostały dodane w kolejnych serwisach bukmacherskich. 

Oczywiście w każdym segmencie swojej oferty co jakiś czas bukmacherzy dokonują korekt, a więc podnoszą lub obniżają kursy bukmacherskie. Oscary także nie są czymś stałym – np. początkowi faworyci mogą zostać wyprzedzeni przez swoich rywali albo w sytuacji, Oscary - jursy bukmacherskiegdy na początku kursy są dość wyrównane, pod wpływem jakichś zdarzeń może dojść do wysunięcia się jakiegoś nominowanego na pozycję lidera. Oczywiście idealną sytuacją jest, jeśli gracz obstawi zakłady bukmacherskie na wygraną outsidera, gdyż będzie się to wiązać z wysokim kursem zakładu, a następnie ten typ się sprawdzi. 

Oscary – typy u bukmacherów 

Podstawowe zakłady bukmacherskie na zwycięzcę np. w siatkówce to zakłady 2-drogowe (wygrana gospodarzy lub wygrana gości), a w piłce nożnej – zakłady 3-drogowe (wygrana gospodarzy, remis lub wygrana gości – choć możliwe jest też obstawienie DNB, czyli zakładu bez remisu). Jeśli chodzi o typy bukmacherskie, Oscary to wydarzenie, dla którego tworzone są przede wszystkim zakłady bukmacherskie 5-drogowe, czyli dużo bardziej rozbudowane. Patrząc na tę kwestię od strony statystyki, zakłady na zwycięzcę gali oscarowej nie są więc wcale łatwe do obstawiania – skoro w prawie każdej kategorii jest 5 nominowanych, a każdy z nich ma jakieś szanse na otrzymanie nagrody, aby trafić typy na Oscary, trzeba mieć sporo szczęścia. Jeszcze trudniej jest poprawnie obstawić to, do kogo trafi Nagroda Akademii Filmowej za najlepszy film, ponieważ w tej najważniejszej kategorii przyznawanych jest aż 10 nominacji. 

Z drugiej jednak strony oczywistym jest, że bardzo często w gronie filmów czy ich twórców są zdecydowani faworyci, którzy – jak pokazuje historia wydarzenia – często okazują się faktycznymi zwycięzcami. W związku z tym prawidłowa analiza, która szczegółowo zweryfikuje poszczególne typy bukmacherskie na Oscary, powinna w znacznym stopniu zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej. Sprawdźmy więc, w jaki sposób powinniśmy analizować Oscary – typy bukmacherskie będą wtedy dużo łatwiejsze do trafienia. 

Jak trafnie wybierać typy? Oscary i analiza 

O ile fani sportu mają do dyspozycji mnóstwo danych statystycznych, tabele ligowe i inne cyferki” do analizy, o tyle takich informacji nie ma, jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne, takie jak Oscary. Typy bukmacherskie w tym przypadku analizuje się w inny sposób – co warto wziąć pod uwagę, wybierając typy na Oscary, opisujemy poniżej: 

 • opinie autorytetów branży filmowej 

Na początek trzeba przyznać, że typy na Oscary krytyków filmowych, aktorów, reżyserów i innych osób zawodowo związanych z branżą są zawsze podzielone. Każdy ma swój gust, dla każdego inne aspekty produkcji mogą mieć największe znaczenie, a to przekłada się na indywidualne oceny. Pomimo to, im więcej fachowych opinii na temat poszczególnych produkcji przeczytamy, tym nasz obraz szans na to, że dany film czy twórca otrzyma statuetkę, staje się wyraźniejszy. Eksperci znają się na trendach i mogą dostrzec to, co może umknąć amatorom. Warto więc szukać wywiadów i wypowiedzi znawców kina, np. przeglądając strony internetowe poświęcone filmom, recenzje filmowe, wpisy ekspertów w mediach społecznościowych itp. 

 • inne nagrody filmowe 
BAFTA maska i logo BBC
Źródło: commons.wikimedia.org / Autor: Ben Sutherland

Zanim odbędzie się ceremonia wręczenia Oscarów, trwa „awards season”, a więc sezon, podczas którego rozdawane są rozmaite nagrody branży filmowej, takie jak Złote Globy (nagroda Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej), SAG Awards (Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych) czy BAFTA (Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej). Te wydarzenia również cieszą się ogromną renomą i są uważane za istotne prognostyki dla wyników Oscarów. Filmy czy artyści, którzy zdobędą którąś z tych nagród, są często typowani jako faworyci także do otrzymania Academy Award. Na pewno warto więc śledzić doniesienia, kto w tym roku otrzymał Złote Globy, SAG Awards czy nagrody BAFTA. 

 • typy bukmacherów 

Nie jest tajemnicą, że zanim kursy bukmacherskie na jakiekolwiek wydarzenie zostaną opublikowane, prawdopodobieństwo poszczególnych zdarzeń dokładnie sprawdza bukmacher. Oscary też są analizowane w ten sposób, a wyspecjalizowani analitycy mocno głowią się nad wszelkimi danymi i doniesieniami na temat szans poszczególnych kandydatów. Jeśli tylko pojawią się sygnały, że wybrany film czy artysta ma większe szanse na wygraną niż szacowano wcześniej, kursy na jego zwycięstwo spadają, a kursy na pozostałe produkcje rosną. Obserwacja zachowania kursów może więc dać nam czytelne wskazówki, co do tego, które filmy i twórcy to faworyci, a dla których prawdopodobieństwo wygranej są dużo mniejsze. Jednak to, jakie są na Oscary kursy bukmacherskie, należy traktować z pewną dozą ostrożności – w końcu bukmacher też może się mylić albo może stosować strategie, które mają na celu zachęcić graczy do obstawiania danego typu. 

 • oceny widzów 

W tym punkcie sprawa wygląda podobnie, jak w przypadku opinii ekspertów. Ludziom podobają się naprawdę różne rzeczy, dlatego spory kinomaniaków mogą być bardzo ostre, a ich typy zupełnie różne. Jednak argumenty niektórych osób mogą być niezwykle trafne i cenne, dlatego warto czasem przejrzeć np. internetowe komentarze miłośników filmu i uzyskać wgląd, jakie uzasadnione typy na Oscary pojawiają się najczęściej. 

Czy łatwo przewidzieć Oscary? Typy bukmacherów i ich sprawdzalność 

Gala wręczenia Oscarów bywa różnie oceniana – czasem zarzuca się imprezie dużą przewidywalność, innym razem ganiona jest za to, że nagrody niespodziewanie otrzymali ci nominowani, którzy (zdaniem osób wyrażających daną opinię) na to nie zasłużyli. Czy w takim razie można łatwo przewidzieć, co przyniesie wręczenie Oscarów i czy typy bukmacherów są zgodne z ogłoszonymi werdyktami Akademii? 

Można pokusić się o tezę, że jeśli chodzi o główne kategorie, Oscary są zazwyczaj przewidywalne, a kursy bukmacherskie są dowodem na to, że bardzo często wygrywają faworyci. Zerknijmy na przykłady z 2022 r.: 

 • Nagrodę w kategorii „najlepszy reżyser” otrzymała Jane Campion za film „Psie Pazury” – na kilka dni przed galą bukmacherzy wystawiali na to zdarzenie następujące kursy bukmacherskie: STS -1.01, Fortuna – 1.02, Fuksiarz – 1.03, Etoto – 1.03, eWinner – 1.03, PZBuk – 1.03, Noblebet – 1.03, LVBet – 1.03, Betfan – 1.08, Betclic – 1.10. Oznacza to, że ten typ to był tzw. bukmacherski pewniak, a jego obstawianie na kuponie pojedynczym nie miało większego sensu (po uwzględnieniu podatku od gier 12% nawet wygrany zakład przyniósłby stratę).  
 • Podobnie było, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie na kategorię „najlepszy aktor pierwszoplanowy”, którą zgarnął Will Smith za rolę w filmie pt. „King Richard: Zwycięska rodzina”. Tu kursy na Oscary wyniosły dla Smitha odpowiednio: STS – 1.10, Etoto – 1.10, Fortuna – 1.11, Fuksiarz – 1.11, eWinner – 1.11, Noblebet – 1.12, LVBet – 1.12, PZBuk – 1.12, Betfan – 1.25, Betclic – 1.25.  
 • Idąc dalej, w kategorii „najlepsza aktorka pierwszoplanowa” wygrała Jessica Chastain, która wystąpiła w produkcji „Oczy Tammy Faye”. Kursy bukmacherskie na to zdarzenie wyglądały następująco: Etoto – 1.50, Noblebet – 1.50, LVBet – 1.50, Fuksiarz – 1.57, eWinner – 1.57, PZBuk – 1.57, STS – 1.60, Fortuna -1.70, Betfan – 1.90, Betclic – 2.25. Chociaż były one wyższe niż w przypadku 2 poprzednich kategorii, to na inne kandydatki do Oscara kursy były znacznie wyższe, a zbliżone współczynniki miały jedynie zakłady na wygraną Nicole Kidman za rolę w „Being the Ricardos” (wahały się od 2.25 w Betclic do 4.50 w Etoto, Noblebet, LVBet i PZBuk). 
 • Poza tym w 2022 r. bukmacherzy Oscary dobrze oszacowali także w mniej znaczących kategoriach, takich jak np. najlepsze zdjęcia (kurs na „Diuna” od 1.05 u bukmachera Fortuna do 1.28 w Noblebet), najlepszy film nieanglojęzyczny (kurs na „Drive My Car” od 1.03 w STS, Fortuna, Etoto, Betclic do 1.05 w eWinner, Fuksiarz) czy najlepszy pełnometrażowy film animowany (kurs na „Nasze magiczne Encanto” od 1.05 w STS i Fortuna do 1.13 w eWinner i Fuksiarz). 

Oscary - bukmacherzy i typyJeśli bukmacherzy są tak nieomylni, można uznać, że ich kursy bukmacherskie na Oscary to świetny wyznacznik tego, jakie typy warto obstawiać. Co prawda, jeśli faktycznie faworyci bukmacherów odbiorą nagrody wygrana nie będzie wysoka, ale zawsze można pokusić się o postawienie zakładu akumulowanego. To jednak wiąże się z większym ryzykiem przegranej, bo już 1 nietrafiony typ przekreśla możliwość wygranej z kuponu, a co kluczowe – typy bukmacherów czasem jednak zawodzą… Spójrzmy: 

 • Oscary 2022 nie były w pełni przewidywalne, gdyż w najważniejszej kategorii, tj. za „najlepszy film” nagrodę otrzymał film pt. „CODA” a nie faworyt „Psie pazury”. Z drugiej strony kursy na oba filmy tuż przed ceremonią wręczenia Oscarów były dość zbliżone – na lidera wynosiły między 1.56 (eWinner) a 1.75 (STS), natomiast na wicelidera między 2.00 (STS) a 3.10 (Fuksiarz, eWinner). 
 • Jednak w przeszłości zdarzały się znacznie większe niespodzianki. Jedną z większych, jeśli chodzi o główne kategorie, sprawiły w 2021 r. Oscary. Bukmacher STS, podobnie jak Fortuna i LVBet, na niedługo przed galą udostępniał zakłady bukmacherskie na to, że nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego otrzyma za kreację w filmie „Ma Rainey: Matka bluesa” Chadwick Boseman (już po śmierci) po kursie zaledwie 1.05. Tymczasem to Anthony Hopkins, który zagrał w filmie pt. „Ojciec” i na wygraną którego kursy bukmacherskie wynosiły około 7.00, odebrał statuetkę. 
 • Inny przykład pochodzi z 2017 r. Wtedy to STS oferował zakłady bukmacherskie na wygraną „La La Land” Damiena Chazelle’a po kursie 1.10, podczas gdy na film Barry’ego Jenkinsa pt. „Moonlight” aż po 7.00. Ci, którzy postawili zakłady na Oscary na tę drugą opcję, mogli cieszyć się z naprawdę przyjemnych wygranych. 

Zakłady bukmacherskie na Oscary – gra dla zysku czy zabawy? 

Na koniec można zapytać, czy w ogóle warto obstawiać Oscary. Zakłady bukmacherskie na rozrywkę mogą wydawać się czymś nieprofesjonalnym, na co nie ma sensu tracić czasu. Jednak zauważmy, że Oscary nie zawsze trafiają w ręce faworytów – czasem odbierają je outsiderzy, na wygraną których kursy bukmacherskie są wysokie, dlatego poprawnie obstawione typy na Oscary mogą dać bardzo atrakcyjne wygrane 

Po drugie zakłady bukmacherskie na Oscary to przede wszystkim świetna propozycja dla tych, którzy być nie może nie znają się na sporcie, za to są na bieżąco z nowościami i trendami ze świata filmu. Ale też dla kibiców sportowych, którzy chcą nieco urozmaicić swoją grę i trochę się odprężyć, stawiając typy na Oscary. Bukmacherzy natomiast, niezależnie od tego, czy gramy dla zysku, czy dla rozrywki, czekają na nas z coraz bogatszą ofertą zakładów. 

 

5/5 - (2 głosy)