ZakładyLegalni bukmacherzy

PZBuk

0

Bukmacher PZBuk – opinie i fakty. Recenzja oferty zakładów PZBuk

Bukmacher PZBuk oferuje zakłady bukmacherskie w Polsce za pośrednictwem strony internetowej pzbuk.pl. Osoby nieco lepiej zorientowane wiedzą jednak, że marka PZBuk należy do znanej na całym świecie firmy hazardowej „Cherry AB”. Na potrzeby działalności w Polsce światowy potentat hazardowy powołał do życia odrębną spółkę z siedzibą w Polsce – „Cherry Online Polska Sp. z o.o.”, której działalność jest w naszym kraju w pełni legalna. W poniższej recenzji sprawdzamy, na ile ciekawa jest oferta zakładów bukmacherskich PZBuk na różne sporty, w tym na e-sporty i sporty wirtualne. Znajdziesz tu także informacje na temat tego, na ile sprawna i intuicyjna jest strona internetowa oraz mobilna aplikacja PZBuk. Oceniamy również jakość usług dodatkowych, takich jak dokonywanie wpłat i wypłat na konto, rejestrację konta gracza czy promocje oferowane przez PZBuk (kod bonusowy, bonus powitalny, gra bez podatku itp.). Jeśli zastanawiasz się, jakie są o PZBuk opinie innych graczy i ekspertów, przeczytaj poniższy artykuł.

PZBuk - strona główna

Czy zakłady bukmacherskie PZBuk są bezpieczne?

Zakłady bukmacherskie można w Polsce obstawiać jedynie u legalnych bukmacherów, czyli takich, którzy otrzymali od Ministra Finansów odpowiednie zezwolenie. Jeśli chodzi o PZBuk, takie zezwolenie zostało wydane 28 czerwca 2018 r. i ma numer PS4.6831.26.2017. Zezwolenie tego typu zawsze wydawane jest na okres 6 lat, po czym może zostać przedłużone. Bukmacher PZBuk wystąpił tylko o zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez internet i ma prawo oferować je pod adresem pzbuk.pl. Nie ma natomiast jak na razie (stan na maj 2020 r.) możliwości, by PZBuk sprzedawał zakłady bukmacherskie w punktach naziemnych (na taką działalność potrzebne jest osobne zezwolenie). Mniej obeznanym typerom takie formalne kwestie mogą wydawać się niezbyt ważne, jednak to, czy bukmacher posiada zezwolenie na działalność bukmacherską czy nie, jest podstawową kwestią dotyczącą bezpieczeństwa gry. Trzeba mieć świadomość, że za obstawianie zakładów bukmacherskich u nielegalnych organizatorów zakładów graczom grożą wysokie kary finansowe. Ponadto legalni bukmacherzy, tacy jak właśnie PZBuk, to firmy, które dbają o bezpieczeństwo graczy na wielu poziomach (wynika to także z zapisów prawnych i wymogów, jakie muszą spełnić, zanim otrzymają zezwolenie).

Bukmacher PZBuk udostępnia tylko bezpieczne metody płatności, co gwarantuje, że transferowane środki (wpłacane na konto gracza czy z niego wypłacane) na pewno dotrą do miejsca przeznaczenia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych dane osobowe przekazywane przez użytkowników podczas rejestracji są zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. W razie sytuacji konfliktowej gracz może dochodzić swoich racji na drodze reklamacji, a ostatecznie na drodze sądowej – czego pozbawieni są typerzy korzystający z usług nielegalnych bukmacherów. Pamiętajmy też, że PZBuk wdrożył regulamin odpowiedzialnej gry (zatwierdzony przez Ministerstwo Finansów), którego zapisy mają na celu ograniczenie do minimum ryzyka uzależnienia się graczy od hazardu. Wszystko to sprawia, że od strony technicznej bukmacher PZBuk oferuje bezpieczne zakłady bukmacherskie, jednak zawsze trzeba mieć na uwadze, że bardzo dużo zależy także od naszego sposobu postępowania. Jeśli my sami gramy bezpiecznie, np. nie przekraczamy wcześniej ustalonego budżetu na grę, możemy być spokojni o bezpieczeństwo zakładów wzajemnych zawieranych w PZBuk.

Czy można otrzymać od PZBuk bonus powitalny?

PZBuk - bonus powitalnyBonus powitalny, zwany też bonusem na start, przyznawany jest niemal przez wszystkich bukmacherów online w Polsce – tak samo wygląda to w PZBuk. Bonus powitalny może więc otrzymać każdy gracz, który założy indywidualne konto w serwisie tego bukmachera. Internetowi bukmacherzy oferują różnego rodzaju bonusy w zamian za rejestrację konta online, natomiast PZBuk postawił na tzw. cashback (zakład bez ryzyka). Tego typu promocja polega na tym, że typer najpierw obstawia zakład za własne środki finansowe, ale jest „ubezpieczony” – jeśli kupon będzie nietrafiony, bukmacher zwróci mu równowartość postawionej stawki. Oferowany przez PZBuk bonus na start działa właśnie na tej zasadzie – aktualne warunki realizacji bonusu najlepiej jest sprawdzić w zakładce „Promocje”. Nie zdradzimy też wielkiej tajemnicy, mówiąc, że dostępny w PZBuk bonus powitalny można w łatwy sposób powiększyć. Wystarczy podczas rejestracji konta podać honorowany przez PZBuk kod bonusowy, czyli specjalne hasło, które umożliwia otrzymanie dodatkowych środków na grę u bukmachera PZBuk. Kod bonusowy można znaleźć w internecie – często podaje go sam bukmacher na swojej stronie internetowej, np. w opisie promocji dla nowo zarejestrowanych graczy.

Poza tym w PZBuk bonus mogą otrzymać także dłużej zarejestrowani użytkownicy. Wśród akcji promocyjnych można znaleźć promocje zwiększające wygrane z kuponów akumulowanych czy happy hours, a więc tzw. grę bez podatku. Można także spotkać promocje na konkretne dyscypliny sportowe czy kategorie zakładów (np. na tenis czy zakłady wirtualne). Warto więc od czasu do czasu zaglądać do zakładki „Promocje”, gdzie znajdują się wszelkie aktualne informacje na ten temat. W PZBuk bonus można także uzyskać w zamian za zgromadzone punkty lojalnościowe. Takie punkty przyznawane są graczom za różnego rodzaju aktywność w serwisie, m.in. za wpłatę depozytu, postawienie zakładu przedmeczowego lub na żywo, a nawet codzienne logowanie się na konto gracza. Po uzbieraniu większej liczby punktów można je wymienić w „Sklepie Gracza” na darmowe zakłady i inne bonusy.

Jak przebiega w PZBuk rejestracja online?

Tak jak u wszystkich legalnych bukmacherów internetowych w Polsce, aby obstawiać zakłady bukmacherskie PZBuk, trzeba najpierw założyć osobiste konto gracza. W tym celu należy wejść w odnośnik „Zarejestruj się” (prawy górny róg ekranu) i wypełnić dość krótki formularz rejestracji. Na pierwszym ekranie formularza należy wpisać nazwę użytkownika, e-mail, numer telefonu komórkowego, ustalić hasło do logowania i zaznaczyć wymagane oświadczenia. Na kolejnym ekranie użytkownik musi podać imię, nazwisko, serię i numer dowodu osobistego lub paszportu, adres, datę urodzenia, płeć i numer PESEL. Na koniec trzeba jeszcze ustalić własne limity czasu gry i wnoszonych stawek (na dobę oraz w ciągu miesiąca). Warto też pamiętać o wyrażeniu chęci skorzystania z bonusu powitalnego w PZBuk. Kod bonusowy – o ile go posiadamy – także należy wpisać już podczas rejestracji konta. Jak podaje bukmacher, taka rejestracja zajmuje około 3 minut.

Po wypełnieniu formularza konto tymczasowe w PZBuk zostaje aktywowane – gracz może wpłacić depozyt i postawić pierwsze zakłady bukmacherskie. Jednak do uruchomienia pełnego konta, które nie ma żadnych ograniczeń, konieczne jest przesłanie skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości. Na tej podstawie bukmacher PZBuk sprawdzi wiek i dane osobowe podane podczas rejestracji. Wypłata środków zgromadzonych na koncie możliwa jest dopiero po przesłaniu takiego dokumentu oraz wyciągu bankowego z rachunku, na który mają zostać przelane pieniądze (jest to wymóg jednorazowy – przy kolejnych wypłatach nic już nie trzeba przesyłać). Warto mieć świadomość, że jeśli wcześniej załatwimy te formalności, później nie będziemy musieli czekać na weryfikację, kiedy dokonamy zlecenia wypłaty.

Jak oceniamy PZBuk online? Wygląd i nawigacja

Po wejściu na stronę startową PZBuk możemy przejść na podstronę „Zakłady”, „Na żywo” lub „Wirtualne”. Można także od razu się zarejestrować lub skorzystać z pomocy konsultanta. Wybierając „Zakłady”, przechodzimy na stronę główną serwisu, na której znajduje się przede wszystkim przegląd oferty dostępnych zakładów. Po lewej stronie ekranu zamieszczono pasek wyszukiwarki zakładów, poniżej „Polecane”, czyli najbardziej popularne wydarzenia, jakie można obstawiać, a jeszcze niżej listę wszystkich dyscyplin sportowych. W centrum ekranu zobaczymy „Dzisiejsze wydarzenia”, „Na żywo”, „Nadchodzące” i „Najlepsze” – każda z tych kategorii podzielona jest dodatkowo na dyscypliny sportowe, co jeszcze bardziej ułatwia znalezienie interesującego nas zakładu. Po prawej stronie ekranu znajduje się e-kupon, na którym wyświetlają się wszystkie dodane przez nas zdarzenia. Z poziomu menu górnego znów możemy przejść na podstronę poświęconą tylko zakładom live albo zakładom na sporty wirtualne. Są tu jednak także zakładki kierujące do stron dotyczących różnych ważnych kwestii, np. statystyk sportowych, wyników na żywo, aplikacji mobilnej czy promocji. W górnym prawym rogu już tradycyjnie zamieszczony został przycisk służący do rejestracji oraz przycisk do logowania, a poniżej odnośnik „Punkt obsługi klienta”, gdzie znajduje się zarówno sekcja typu „FAQ”, jak i czat na żywo oraz formularz kontaktowy.

Jak widać strona jest dobrze zorganizowana i bardzo czytelna – posiada niezbędne narzędzia służące do łatwego znajdowania zakładów i nie jest przeładowana rozpraszającymi banerami. Co więcej, minimalistyczna, nieco oldschoolowa stylistyka serwisu czyni go jeszcze bardziej przejrzystym i łatwym w obsłudze. Strona przygotowana jest zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej.

Jak działa aplikacja PZBuk? Funkcje i sprawność

PZBuk - aplikacja mobilnaNa urządzeniach przenośnych, takich jak smartfon czy tablet, najwygodniej jest obstawiać zakłady bukmacherskie z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej. Przygotowana przez PZBuk aplikacja działa na urządzeniach z systemem iOS oraz Android i zawiera szereg ciekawych opcji. Aplikacja PZBuk umożliwia nie tylko stawianie zakładów przedmeczowych i na żywo, ale też szybką wpłatę czy wypłatę środków oraz wcześniejsze zamknięcie kuponu („cash-out”). Poza tym tylko grając przy użyciu PZBuk mobile, możesz stawiać zakłady Kardio (specjalny rodzaj zakładów live) oraz korzystać z promocji, które nie są dostępne w innych kanałach sprzedaży zakładów PZBuk. Aplikacja jest równie funkcjonalna, jak strona internetowa i działa bardzo sprawnie.

Jakie są sposoby na wpłatę środków na konto w PZBuk?

Bukmacher PZBuk, tak jak inni bukmacherzy internetowi, udostępnia na swojej stronie kilka metod wpłacania depozytu na konto gracza. Użytkownik może zasilić swoje konto, wykonując błyskawiczny przelew za pośrednictwem systemu Dotpay, Tpay lub Przelewy24. Można także dokonać wpłaty kartą płatniczą VISA albo MasterCard, poprzez BLIK, Paysafecard czy Google Pay. Wielu typerów bardzo ceni sobie także możliwość realizowania płatności przy użyciu portfeli elektronicznych, a w PZBuk dostępne są wpłaty dokonywane z PayPal oraz Skrill. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, każda z nich jest bardzo szybka i bezpieczna. Ponadto wpłaty można dokonać od razu po założeniu konta tymczasowego i nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Jak wypłacić środki z konta gracza PZBuk?

U wielu bukmacherów, jeśli chcemy wypłacić wygrane środki, możemy skorzystać jedynie ze zwykłego przelewu bankowego, którego realizacja zajmuje przeciętnie od 1 do 2 dni roboczych. Natomiast bukmacher PZBuk umożliwia także bardzo szybkie wypłaty, które mogą zająć nawet tylko 30 minut. Takie ekspresowe wypłaty realizowane są przez system Przelewy24, trzeba jednak pamiętać, że czas zaksięgowania środków na rachunku bankowym zależy także od banku, w którym użytkownik posiada konto. Pełna lista banków, dla których możliwe jest skorzystanie z takiej usługi, znajduje się na stronie bukmachera – zamieszczono tam również godziny, w jakich usługa jest realizowana (w niektórych bankach opcja ta jest dostępna całodobowo, także w weekendy i święta). Druga możliwość to wypłata pieniędzy przez Dotpay – jednak jest to już przelew standardowy, dlatego też zajmuje do 2 dni roboczych. Ponadto zarówno w przypadku ekspresowej, jak i zwykłej wypłaty środków bukmacher PZBuk zastrzega, że w razie konieczności może ona zająć maksymalnie nawet 14 dni.

Jaka jest w PZBuk oferta zakładów?

Sprawdźmy teraz, jakie są o PZBuk opinie, jeśli przyjrzeć się bliżej samej ofercie zakładów bukmacherskich. Bukmacher posiada dość rozbudowaną ofertę, jeśli chodzi o liczbę dyscyplin sportowych, których jest tu z reguły ponad 20. Można tu obstawiać oczywiście piłkę nożną i inne popularne sporty – szczególną uwagę warto zwrócić na ofertę zakładów na koszykówkę, która zdaje się być „oczkiem w głowie” buka. Jednak w szerokiej ofercie znajdziemy też zakłady bukmacherskie m.in. na rugby, rzutki czy krykiet, które w naszym kraju mają niezbyt wielu miłośników. Poza tym oferta przedstawia się dobrze zarówno, jeśli chodzi o dostępne ligi, jak i rynki zdarzeń. Jak na nowoczesnego bukmachera przystało, zakłady bukmacherskie PZBuk to nie tylko oferta na sporty „tradycyjne”. Możemy również wnosić zakłady na sporty elektroniczne, czyli rywalizację sportową zawodników/zespołów grających w gry komputerowe, takie jak CS:GO, Dota 2, Rainbow Six, Starcraft itd. Oferta przygotowane przez PZBuk na e-sporty oceniana jest jako jedna z najlepszych w kraju – przemawia za tym nie tylko liczba dostępnych gier, ale też obszerna lista turniejów do obstawiania i atrakcyjne kursy na e-sport.

PZBuk - e-sporty

Kolejną kategorią zakładów są zakłady bukmacherskie na sporty wirtualne, czyli komputerowe symulacje meczów wzorowane na autentycznych sportach. W PZBuk można typować wyniki meczów wirtualnej piłki nożnej, koszykówki, gonitw konnych oraz wyścigów psów. I na koniec – w PZBuk dostępne są też zakłady specjalne, czyli zakłady na wydarzenia pozasportowe (głównie polityczne i rozrywkowe).

Jaka jest oferta zakładów PZBuk live?

Zakłady przedmeczowe stanowią oczywiście tylko część oferty zakładów bukmacherskich PZBuk. W odrębnej zakładce „Zakłady na żywo” znajdują się propozycje zakładów, które można zawierać tylko w czasie trwania danego spotkania sportowego. Tu wybór dyscyplin sportowych, które można obstawiać jest mniejszy niż w przypadku oferty zakładów przedmeczowych, jednak gracze mają z reguły kilkanaście sportów do wyboru. Jak łatwo się domyślić i tu najwięcej możliwości mają typerzy obstawiający zakłady na piłkę nożną. Poza zakładami na różne inne sporty – te popularne (np. tenis, siatkówkę) i bardziej niszowe (np. bilarda, rugby) – można także wnosić zakłady na sporty elektroniczne. Oferowane rynki zdarzeń często nie ograniczają się do tych najbardziej popularnych – zdarza się nawet, że na jedno spotkanie sportowe przypada kilkadziesiąt możliwych typów do zagrania.

Bukmacher PZBuk oferuje graczom obstawiającym zakłady bukmacherskie live zarówno wyniki, jak i statystyki na żywo – czyli dane, które są aktualizowane na bieżąco w czasie rozgrywania danego meczu. Poza tym użytkownicy mogą oglądać spotkania sportowe dzięki specjalnym wizualizacjom komputerowym (ta opcja nazywana jest match trackerem). Fani koszykówki są w jeszcze lepszej sytuacji, ponieważ w PZBuk online można oglądać transmisje meczów NBA na żywo. Transmisje są bezpłatne, aby móc je oglądać, wystarczy być zarejestrowanym graczem i posiadać na koncie depozyt o minimalnej wartości 1 zł. Inne przydatne opcje w PZBuk, z których można korzystać w trybie live, to m.in. cash-out, który pozwala zamknąć zakład przed zakończeniem wszystkich zamieszczonych na nim zdarzeń. Niecodzienną możliwością są oferowane w PZBuk zakłady Kardio, które można wnosić tylko na urządzeniach mobilnych. Gracz obstawia, np. że bramka padnie w wybranym przedziale czasowym (czyli w ciągu następnych 30 sekund, 1 minutej, 5 minut lub 10 minut). Taki zakład zostaje automatycznie podzielony na 3 równe przedziały czasowe, a każdy z nich oznacza coraz wyższą kwotę wygranej.

Jaka jest oferta kursowa PZBuk?

Kursy bukmacherskie wystawiane przez PZBuk nie są ani dużo wyższe, ani niższe od tego, co oferuje większość legalnych bukmacherów w Polsce. Marża narzucana przez bukmachera jest dość przeciętna stąd też raczej przeciętne kursy na wydarzenia sportowe. Jednak baczny obserwator szybko zauważy, że PZBuk lubi „zaszaleć” z ofertą kursową w przypadku wybranych lig, dlatego kursy m.in. na mecze Bundesligi czy NBA bywają tu naprawdę wysokie.

Jakie pomoce merytoryczne przygotował PZBuk?

Bukmacher PZBuk nie przygotował standardowej zakładki pomocy, nie znaczy to jednak, że na jego stronie internetowej nie znajdziemy żadnych pomocy merytorycznych. Po kliknięciu w odnośnik „Punkt obsługi klienta” zobaczymy okienko pomocy, gdzie w pasku wyszukiwania można wpisać temat, jaki nas interesuje, np. PZBuk bonus powitalny czy wypłaty. Następnie wyświetlą się odpowiadające zapytaniu wyniki – można więc to przyrównać do popularnej w innych serwisach bukmacherskich sekcji „FAQ”. Poza tym ważne informacje znajdują się też na osobnych podstronach, które dotyczą konkretnego tematu – np. na stronie „płatności”, „aplikacja mobilna” czy „promocje”.

Jak uzyskać pomoc od PZBuk?

PZBuk - pomocInnym sposobem na uzyskanie potrzebnych nam informacji jest skontaktowanie się z biurem obsługi klienta PZBuk. Aby to zrobić, musimy ponownie wejść w „Punkt obsługi klienta”, kliknąć przycisk „Kontakt z nami” i wybrać jedną z 2 opcji: „czat na żywo” lub „zostaw wiadomość”. Jeśli zależy nam na szybkiej odpowiedzi, najlepiej jest wybrać czat na żywo – po połączeniu się z konsultantem będziemy mogli też szczegółowo dopytać o interesującą nas sprawę. Natomiast po wybraniu drugiej możliwości pojawi się formularz kontaktowy, poprzez który będziemy mogli wysłać zapytanie. Można tu także dodać załącznik, dlatego jeśli mamy np. jakiś problem techniczny z obsługą konta, możemy załączyć screen ilustrujący nasz problem. Ze wsparcia biura obsługi klienta możemy skorzystać codziennie w godzinach od 10 do 20 – po godzinach pracy pozostaje wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy i czekać na odpowiedź, która najprawdopodobniej zostanie przesłana w następnym dniu.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie PZBuk? Mini-poradnik

Od strony technicznej obstawianie zakładów bukmacherskich w PZBuk przebiega bardzo podobnie do tego, jak to się dzieje w innych serwisach bukmacherskich. Sprowadza się to do kilku kroków:

  • Po założeniu konta internetowego należy się zalogować – odpowiednio przyciski „Zarejestruj się” i „Zaloguj się” w górnym prawym rogu strony.
  • Następnie konieczne jest zasilenie konta depozytem (należy wejść w swój profil, kliknąć „wpłata” i wybrać jedną z dostępnych metod płatności).
  • Po znalezieniu odpowiedniego zdarzenia należy wybrać swój typ – pojawi się on na e-kuponie (po prawej stronie) – zdefiniować wysokość stawki i zatwierdzić kupon.
  • Aby sprawdzić status postawionych kuponów, wystarczy wejść w odnośnik Historia zakładów” (prawy górny róg).
  • Żeby wypłacić środki z konta gracza, należy wejść w menu konta, wybrać „wypłata” i wskazać metodę, z jakiej chcemy skorzystać. Pamiętajmy jednak, że wypłata możliwa jest dopiero po pozytywnym zweryfikowaniu konta na podstawie przesłanego dokumentu tożsamości.

Bukmacher PZBuk – opinie o ofercie

Zakłady bukmacherskie PZBuk to po pierwsze w pełni legalna, a po drugie bardzo rozbudowana oferta bukmacherska. Znajdziemy tu wiele możliwości obstawienia zakładów wzajemnych na mecze różnych dyscyplin sportowych – w ramach bardziej i mniej ważnych wydarzeń, w trybie przedmeczowym lub na żywo. W przypadku zakładów live gracze mogą korzystać z dodatkowych opcji, takich jak cash-out czy nawet trudne do znalezienia u innych bukmacherów zakładów Kardio. Fanów koszykówki zainteresować powinny także bezpłatne transmisje meczów NBA, do jakich mają dostęp zarejestrowani w PZBuk gracze. Strona internetowa oraz aplikacja mobilna bukmachera są bardzo funkcjonalne i intuicyjne, wyróżniają się też nietypową, ale bardzo przyjazną dla oka warstwą graficzną. Łatwo i bardzo szybko można tu wpłacić i wypłacić środki, a rejestracja dostępna jest nie tylko w pełnej, ale też w uproszczonej wersji. Poza tym typerzy mogą skorzystać z bonusu na start, kodu bonusowego i innych promocji – na szczególną uwagę zasługuje tzw. gra bez podatku i szeroki, ogólnodostępny program lojalnościowy.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia