Rośnie wartość legalnego rynku zakładów w Polsce

0

Według Stowarzyszenia „Graj Legalnie” w 2019 roku rynek legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce nadal będzie się prężnie rozwijał. Obroty w tej branży mogą osiągnąć nawet 5,86 mld zł, co stanowiłoby wzrost o 15% w porównaniu z rokiem 2018 (5,1 mld zł).

Przypomnijmy, że obroty uzyskane w 2018 roku były już sporym sukcesem legalnych bukmacherów, a tym samym nowego prawa hazardowego, które od ponad 1,5 roku obowiązuje w Polsce. Jeszcze w roku 2017 obroty legalnej branży wynosiły bowiem 3,3 mld zł, w roku 2016  – 1,7 mld zł, a w roku 2015 tylko 1,3 mld zł.

Na dobrej kondycji legalnych bukmacherów zyskuje budżet państwa. Planowane dochody budżetowe z podatku od gier (zakładów) powinny wynieść w 2019 roku aż 612 mln zł. Dla porównania, jeszcze w 2015 roku wyniosły one tylko 156 mln zł.

Coraz lepsza kondycja legalnych bukmacherów to w głównej mierze zasługa nowelizacji do Ustawy hazardowej, która obowiązuje od 1 kwietnia/1 lipca 2017 roku. Od 1 lipca 2017 roku blokowane są strony nielegalnych firm, a także ograniczona została im możliwość korzystania z popularnych metod płatności. Od momentu wejścia w życie ustawy obserwujemy ogromny wzrost popularności legalnych bukmacherów, co najlepiej obrazują zaprezentowane powyżej dane dotyczące obrotu tych firm w poszczególnych latach.

Wciąż największym legalnym bukmacherem na polskim rynku pozostaje STS (ponad 47% udziału w rynku). Na kolejnych miejscach plasują się kolejno: Fortuna (niemal 34% udziału) i Totolotek (nieco ponad 7% udziału). Wszyscy pozostali bukmacherzy nie przekraczają łącznie 12% udziału w rynku.

Wciąż dużym problemem pozostaje aktywność na polskim rynku zakładów nielegalnych firm bukmacherskich. Szacuje się, że ich obroty na naszym rynku mogą być porównywalne do obrotów legalnych firm.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia