Stoch faworytem bukmacherów w sobotnim konkursie w Willingen

0

Piątek w Willingen był niezwykle udanym dniem dla polskich skoczków. Podopieczni Stefana Horngachera nie dali jakichkolwiek szans pozostałym reprezentacją i w świetnym stylu triumfowali w konkursie drużynowym. Jeśli biało-czerwoni dobrą formę utrzymają także w sobotę, to należy od nich oczekiwać wysokich lokat w kolejnym etapie Willingen Five.

Wspomniane wyżej Willingen Five zostało zainaugurowane za sprawą piątkowych kwalifikacji, w których najlepszy okazał się Markus Eisenbichler. Najwyżej z Polaków notowany był Piotr Żyła, który uplasował się na drugiej pozycji. Miejsce w pierwszej dziesiątce osiągnął także Kamil Stoch (ze stratą 19,9 punktów do lidera zajmuje dziewiąte miejsce).

Mimo, że Stoch przeciętnie poradził sobie w kwalifikacjach, to jednak jest największym faworytem bukmacherów do sięgnięcia po wygraną w sobotnim konkursie. STS na jego wygraną wystawił kurs 3,75 (miejsce na podium – 1,6, TOP 6 – 1,15). Spore szanse na triumf daje się Stefanowi Kraftowi (4,50), Ryoyu Kobayashiemu (4,75) oraz obecnemu liderowi Willingen Five – Markusowi Eisenbichlerowi (6,75).

Natomiast tak prezentują się kursy wystawione na polskich skoczków u bukmachera forBET: Piotr Żyła (8,0), Dawid Kubacki (34,0), Jakub Wolny (34,0), Stefan Hula (201,0), Maciej Kot (401,0).

Typując, że Żyła zakończy konkurs na podium, można skorzystać z współczynnika 2,20. W przypadku Kubackiego i Wolnego jest to 7,25.

Początek sobotniego konkursu indywidualnego jest zaplanowany na godzinę 16:00. Tymczasem o 15:00 odbędzie się seria próbna.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia