ZakładyLegalni bukmacherzy

STS

0

Bukmacher STS – opinie i fakty. Sprawdzamy lidera zakładów bukmacherskich w Polsce

Nasz cykl recenzji legalnych bukmacherów działających w Polsce zaczynamy od największego i jednego z najbardziej rozpoznawalnych organizatorów zakładów sportowych w naszym kraju, czyli STS. Bukmacher od lat wiedzie prym na polskiej scenie bukmacherskiej, a w 2019 r. wszedł też na zagraniczne rynki zakładów wzajemnych. Zakłady bukmacherskie STS postawimy, przebywając m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii, Islandii, Słowenii, na Gibraltarze, Malcie czy Łotwie. W Polsce bukmacher jest też największym sponsorem rodzimego sportu, dzięki czemu marka znana jest nie tylko graczom obstawiającym zakłady bukmacherskie – STS promuje się podczas wielu meczów polskiej Ekstraklasy czy najlepszych drużyn innych dyscyplin sportowych. Jednak nas interesuje przede wszystkim to, czy oferta STS jest konkurencyjna, czy łatwo jest obstawiać w STS zakłady bukmacherskie i co jeszcze ciekawego ma do zaoferowania polskim graczom ten bukmacher.

STS - strona główna

Czy zakłady bukmacherskie STS są bezpieczne?

Skoro bukmacher STS intensywnie wspiera m.in. polskie kluby piłki nożnej, jego reklamy zamieszczane są na ważnych wydarzeniach sportowych, a punkty sprzedaży zakładów rozsiane są po całym kraju, trudno podejrzewać, by firma działała nielegalnie. Jednak skoro interesują nas twarde fakty, sprawdźmy rządową listę legalnych organizatorów zakładów wzajemnych w Polsce. Jak się okazuje, STS zakłady bukmacherskie może oferować zarówno w punktach naziemnych, jak i przez internet, gdyż Ministerstwo Finansów RP przyznało spółce „Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.” zezwolenie na obie formy działalności. STS punkty stacjonarne prowadzi już od 1997 r., a internetowe zakłady bukmacherskie STS uruchomiło w  2012 r. Licencja Ministra Finansów wydana została najpierw 21 lutego 2012 r., a 15 lutego 2018 r. została przedłużona na okres kolejnych 6 lat (numer PS4.6831.20.2017.KLE). Tak więc niezależnie od tego, czy chcemy obstawiać w STS zakłady bukmacherskie online czy w formie tradycyjnej, będzie to w 100% zgodne z prawem i w tym sensie zakłady te są bezpieczne. Kary finansowe przewidziane są bowiem tylko dla osób, które grają u nielicencjonowanych bukmacherów. Co więcej, bukmacher STS stosuje szereg rozwiązań służących bezpieczeństwu korzystania z jego usług, m.in. zabezpieczenia informatyczne, bezpieczne płatności czy narzędzia wspomagające odpowiedzialną grę.

Czy można otrzymać od STS bonus powitalny?

Bonusy dla nowych graczy to aktualnie standard w ofertach bukmacherów i taka sama jest taktyka STS. Bonus na start to oferta, z której może skorzystać każdy użytkownik, który założy nowe konto w serwisie internetowym bukmachera. Jest to forma zachęty dla osób, które zastanawiają się, czy warto wypełniać formularz rejestracyjny i nagroda za poświęcony na to czas. Tak więc w zamian za rejestrację – która i tak jest niezbędna, jeśli chcemy obstawiać zakłady bukmacherskie – STS przyznać nam może specjalny bonus. STS wymaga jedynie, by w samym formularzu rejestracji zaznaczyć zgodę na otrzymanie takiej gratyfikacji. Kiedy konto zostanie założone, gracz uzyskuje prawo do tego, by odebrać bonus. STS oferuje bonus od depozytu 100%, co oznacza, że kiedy gracz po raz pierwszy zasili swoje konto jakąś sumą pieniędzy, bukmacher ze swojej strony przekaże na jego konto kwotę w tej samej wysokości. Bonus STS podlega jednak warunkowi obrotu, a więc póki nie zagramy za przyznane środki bonusowe, nie mogą być one wypłacone. Każdy bukmacher określa w regulaminie danej promocji, jakimi zakładami i ile razy trzeba obrócić dany bonus. STS nie ogranicza się jednak tylko do standardowej oferty powitalnej i umożliwia zwiększenie gratisu za rejestrację konta.

Jak to zrobić? Otóż do tego celu służy kod promocyjny STS. Kod promocyjny również jest dość często stosowany przez legalnych bukmacherów internetowych, choć nie zawsze można go wykorzystać jedynie podczas zakładania konta gracza. Jednak w przypadku powiększania bonusu na start kod promocyjny STS należy wpisać bezpośrednio w panelu rejestracji w przeznaczonym do tego celu okienku. W ten banalnie prosty sposób możemy zapewnić sobie otrzymanie dodatkowego bonusu – warto jedynie sprawdzić, czy znaleziony kod jest aktualny. Bukmacher STS kod promocyjny z reguły publikuje na swojej stronie internetowej np. w zakładce „Bonusy”, ewentualnie można go poszukać w internecie np. na specjalistycznych stronach o tematyce bukmacherskiej. Z pomocą zawsze może przyjść też niezastąpiony „wujek Google”, czy  inna wyszukiwarka internetowa – wystarczy wpisać np. „kod promocyjny STS” i powinniśmy otrzymać mnóstwo wyników wyszukiwania.

STS - bonusyDobrą wiadomością jest też fakt, że w STS bonus można otrzymać też później, kiedy jest się już zarejestrowanym graczem. Aktualnie dostępne promocje opisane są na podstronie „Bonusy” – można tu znaleźć zarówno jednorazowe, okazjonalne akcje promocyjne, jak i promocje o charakterze stałym. Poza ogólnodostępnymi bonusami bukmacher STS oferuje też specjalny program VIP dla najbardziej aktywnych i wyróżniających się graczy. Jeśli często wpłacasz na swoje konto pieniądze (zwłaszcza duże kwoty), stawiasz wiele zakładów sportowych i sporo wygrywasz, z dużym prawdopodobieństwem otrzymasz zaproszenie do grona graczy VIP. Takie osoby traktowane są priorytetowo (szybka autoryzacja kuponów, najniższe limity bukmacherskie albo ich brak, odrębny live czat i obsługa mailowa itp.). Co więcej, gracze VIP mają szanse na to, by uzyskać specjalny bonus STS (niedostępny dla innych graczy), a nawet darmowe wejściówki na ciekawe wydarzenia sportowe.

Jak przebiega w STS rejestracja online?

Wspomnieliśmy, że aby móc obstawiać przez internet zakłady bukmacherskie, STS wymaga założenia konta gracza. Taki wymóg obowiązuje u każdego legalnego bukmachera w Polsce i wynika z zapisów ustawy hazardowej, jednak stopień skomplikowania procesu rejestracji bywa różny. Niektórzy bukmacherzy udostępniają jedynie rejestrację pełną, inni mają też opcję rejestracji uproszczonej, która przebiega znacznie szybciej. Bukmacher STS należy do tej drugiej kategorii, dzięki czemu użytkownik może najpierw założyć konto tymczasowe i przetestować, czy podobają mu się oferowane przez STS zakłady bukmacherskie. Sprawdźmy więc, jak zarejestrować konto, jeśli chcemy grać w STS online.

Przycisk kierujący do panelu rejestracji znajduje się na każdej stronie serwisu STS – bukmacher zamieścił go w prawym górnym rogu ekranu. Po kliknięciu w „załóż konto” wyświetla się typowy formularz, który składa się z 2 ekranów. Najpierw trzeba podać swój numer telefonu, adres e-mail i ustalić hasło do logowania. Już tu można wpisać kod promocyjny STS, o którym piszemy powyżej, choć jest to dobrowolne. Nie zapomnijmy zaznaczyć okienek potwierdzających pełnoletniość i zapoznanie się z regulaminem itp. – bez tego nie przejdziemy na 2. ekran rejestracji. Tu należy wpisać swoje prawdziwe dane, takie jak imię, nazwisko, narodowość i PESEL oraz podać kod otrzymany SMS-em. Jeśli chcesz dostać od STS bonus powitalny, tu znajduje się okienko, które służy wyrażeniu takiej chęci. Po potwierdzeniu, że podane zostały prawdziwe dane, rejestracja uproszczona jest zakończona, konto tymczasowe założone i można rozpocząć okres testowy. Co to oznacza? Przede wszystkim możemy wpłacać depozyty i obstawiać zakłady bukmacherskie, STS już w tym momencie przyznaje też chętnym bonus powitalny. Są jednak pewne ograniczenia. Bukmacher STS nakłada na konto tymczasowe limit stawek zakładów i nie wypłaca wygranych aż do czasu, gdy nie przekształcimy konta tymczasowego w konto o charakterze stałym. Mimo wszystko, jeśli chcemy na początek tylko sprawdzić, jak wygląda oferta STS i obstawianie zakładów w praktyce, rejestracja uproszczona jest do tego celu wystarczająca i faktycznie wymaga podania małej liczby danych.

Jeśli natomiast chcemy uzyskać możliwość wypłacania środków zgromadzonych na koncie, musimy dodatkowo uzupełnić brakujące dane, takie jak numer rachunku bankowego i dosłać skan dowodu osobistego lub paszportu. Czy to konieczne? Tak – skan dokumentu tożsamości jest niezbędny, by bukmacher STS mógł zweryfikować pełnoletniość użytkownika, gdyż tylko wtedy będzie mógł wypłacić jego wygrane. Z kolei wypłata może zostać zrealizowana tylko na osobiste konto bankowe. Kiedy uzupełnimy wszystkie niezbędne dane, bukmacher dokona ich weryfikacji, co zajmuje średnio około kwadransa. W przypadku gdy wszystko jest w porządku, nasze konto staje się kontem stałym.

Jak oceniamy STS online? Wygląd i nawigacja

Przyjrzyjmy się teraz, na ile intuicyjne i przystępne jest obstawianie zakładów bukmacherskich w STS online, czyli poprzez stronę internetową bukmachera. Szczególnie osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z zakładami sportowymi, mogą czuć się niepewnie, otwierając stronę bukmachera, na której jest mnóstwo zakładek, banerów i opcji… Trudno wtedy się połapać się, od czego w ogóle zacząć. Na szczęście witryna bukmachera STS to miejsce bardzo przyjazne użytkownikom – od razu po jej otworzeniu możemy znaleźć kluczowe funkcje i nietrudno jest zorientować się, co robić dalej. To co najważniejsze u bukmachera, czyli oferta zakładów jest wyeksponowana na kilka sposobów. Jeśli mamy sprecyzowane potrzeby, łatwo namierzymy poszukiwane zakłady bukmacherskie – w osobnych zakładkach znajdziemy kategorie takie jak zakłady live, zakłady na e-sportysporty wirtualne czy gry karciane. Jeśli interesuje nas jakieś popularne, aktualnie rozgrywane wydarzenia, np. Puchar Hiszpanii czy WTA Lyon, znajdziemy je po lewej stronie ekranu w sekcji „Polecane”, a jeśli chcemy zobaczyć zakłady na konkretną dyscyplinę sportową, musimy wyszukać ją poniżej na liście dostępnych sportów. Możemy też wykorzystać wyszukiwarkę zakładów, do której trzeba wpisać nazwę teamu lub zawodnika. Co więcej, w centralnej części ekranu zamieszczone są propozycje zakładów na najbardziej popularne zdarzenia (aktualne zakłady na żywo czy zakłady specjalne o wyższych kursach).

STS - menu strony głównej

Natomiast kiedy już wybierzemy zakłady bukmacherskie STS, jakie chcemy obstawić, pojawią się one na e-kuponie, który zajmuje prawą stronę ekranu. Jeśli chcemy sprawdzić jakieś inne ważne  informacje, np. gdzie znajdują się prowadzone przez STS punkty naziemne, jak pobrać aplikację mobilną, jak dokonać wpłaty lub wypłaty środków itd. – wszystkie te kwestie znajdziemy w osobnych zakładkach. Jeśli mamy jakiekolwiek problemy związane z obsługą STS online, na każdej stronie w dolnym prawym rogu wyświetla się okienko czatu na żywo – konsultanci służą wsparciem 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Strona internetowa bukmachera STS robi dobre wrażenie od pierwszego rzutu oka także dzięki temu, że wybrano przyjemną, stonowaną kolorystykę, a tylko kluczowe miejsca wyróżniono żywszym kolorem pomarańczowym. Podsumowując, STS online to dobrze przemyślany i świetnie zrealizowany panel służący do obstawiania zakładów internetowych i nawet osoby słabo obeznane z komputerem powinny szybko się tu odnaleźć.

Jak działa aplikacja STS? Funkcje i sprawność

Zakłady bukmacherskie stawiane poprzez urządzenia przenośne stają się coraz bardziej popularne, dlatego każdy szanujący się bukmacher internetowy powinien udostępniać szybką i funkcjonalną apkę. Aplikacja STS zdecydowanie należy do takich zaawansowanych rozwiązań – dzięki niej łatwo obstawimy zakłady sportowe niezależnie od miejsca, w jakim się akurat znajdujemy. STS mobile działa sprawnie na smartfonach oraz tabletach i to zarówno tych, które pracują pod systemem Android, jak i iOS. Co dokładnie umożliwia zaprojektowana przez STS aplikacja? Po pierwsze dostępna jest z jej poziomu kompletna oferta STS, a przez apkę można postawić dowolny zakład, który znajdziemy na stronie internetowej, w tym obstawić „szybki zakład” na żywo lub wycofać go przy użyciu „Cash-out” (jeśli ta opcja jest dostępna dla danego zakładu). STS mobile pozwala też błyskawicznie zasilić konto gracza oraz szybko wypłacić środki, sprawdzić STS- aplikacja mobilnaobszerne statystyki sportowe czy historię postawionych kuponów, a nawet obejrzeć transmisje live z wybranych meczów. Gracze mogą też ustawić powiadomienia push, dzięki którym będą na bieżąco informowani o wszelkich zmianach dotyczących postawionych przez nich kuponów (np. o wygranej czy przegranej) albo ważnych akcjach w obserwowanych spotkaniach sportowych. Przygotowana przez STS aplikacja jest bezpieczna, co zapewnia funkcjonalność logowania się na podstawie odcisku palca bądź skanu twarzy. Korzystanie z STS mobile ma jeszcze 1 plus: bukmacher przygotowuje specjalne bonusy, do których dostęp mają jedynie użytkownicy apki. W ramach podsumowania warto dodać, że choć aplikacja STS jest tak mocno rozbudowana, jednocześnie jej obsługa jest prosta, a wszystko działa bardzo sprawnie.

Jak wyglądają punkty STS ? Godziny otwarcia i oferta

Internetowe oraz mobilne zakłady bukmacherskie STS to ten aspekt oferty bukmachera, który interesuje nas w pierwszej kolejności, nie zapominajmy jednak, że oferuje on także zakłady w tradycyjnych punktach naziemnych. Obecnie, czyli w marcu 2020 r. bukmacher STS posiada ponad 440 lokali stacjonarnych rozmieszczonych w całej Polsce i ustępuje w tej kategorii tylko Fortunie. Cieszy też, że prowadzone przez STS punkty sprzedaży znajdują się nie tylko w największych aglomeracjach miejskich, ale również w całkiem małych miejscowościach. Aby sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe punkty naziemne, należy wejść w zakładkę „Lokale STS”. Godziny otwarcia STS i lokalizacja poszczególnych punktów rozpisana jest po kliknięciu w dany punkt bezpośrednio na mapie. Natomiast pełna lista lokali zajmujących się sprzedażą zakładów sportowych bukmachera znajduje się pod mapą. Jeśli interesuje nas np. punkt w Oławie, zobaczymy tu od razu jakie udogodnienia zapewnione są w tym właśnie lokalu, a po kliknięciu w niego zobaczymy godziny otwarcia. STS przoduje w Polsce także pod względem nowoczesnych rozwiązań, jakie są stosowane w kanale sprzedaży detalicznej zakładów sportowych. W większości punktów naziemnych można nie tylko obstawiać zakłady, ale też skorzystać z STS TV, czyli obejrzeć transmisje meczów na żywo – i to w klimatyzowanym, komfortowym pomieszczeniu. Wybrane punkty STS mają standard „premium”, a więc są to lokale o zwiększonym standardzie – bardzo przestrzenne i nowoczesne. Znajdują się tam m.in. terminale samoobsługowe, dzięki którym typerzy mogą postawić kupon, nie czekając w kolejce do tzw. okienka.

Jakie są sposoby na wpłatę środków na konto gracza STS?

Bukmacher STS świetnie wypada także pod kątem dostępnych metod płatności, przy użyciu których zasilimy swoje konto gracza. Jest ich po pierwsze dużo, po drugie wszystkie internetowe metody są natychmiastowe. Oznacza to, że w ciągu kilku sekund po wykonaniu transakcji, przekazane środki trafią na nasze konto i od razu możemy stawiać za nie w STS zakłady bukmacherskie. Co więcej, są one dostępne bez przerwy, czyli także w weekendy i święta i to 24 godziny na dobę. Wśród dostępnych metod znajdują się szybkie przelewy przez system PayU, Dotpay, Tpay.com, Paysafecard, BLIK, karty płatnicze VISA i MasterCard oraz portfele elektroniczne Skrill i Neteller. Dodatkową opcją są wpłaty gotówkowe dokonywane w punktach naziemnych bukmachera. Wszystkie sposoby realizowania wpłaty są w pełni bezpłatne, a więc bukmacher STS nie pobiera od nich żadnych prowizji. Poszczególne metody różnią się jednak limitami kwotowymi – dla niektórych dolnym limitem jest np. 1 zł, dla innych 10 zł czy 20 zł, a jeszcze inne są bez limitu. Szczegółowe informacje na ten temat można sprawdzić w zakładce „Płatności”. Natomiast by wpłacić środki na konto, należy się zalogować, kliknąć przycisk „Wpłata” i wybrać tę metodę płatniczą, którą preferujemy.

Jak wypłacić środki z konta gracza STS?

Kiedy obstawiamy trafnie w STS zakłady bukmacherskie, to oczywiście środków na naszym koncie przybywa i raz na jakiś czas możemy zechcieć je wypłacić. Czy długo trzeba czekać na wypłatę? Otóż są 2 scenariusze. Wiele osób może skorzystać z „STSPay”, czyli wypłat błyskawicznych. Jeśli posiadasz rachunek w jednym z kilkunastu banków, dla którego ta usługa działa, pieniądze powinny pojawić się na Twoim koncie po około 15 minutach. Transakcje są w pełni bezpieczne i można z nich korzystać w trybie 24/7. Użytkownikom, których konta bankowe prowadzone są w innych bankach, pozostaje standardowy przelew bankowy. Zajmuje on jak wiemy więcej czasu, gdyż uzależniony jest od godzin księgowań banków i realizowany jest tylko w dni robocze. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, również w tym przypadku bukmacher STS nie pobierze żadnych opłat od transakcji. Jak dokonać wypłaty? Po zalogowaniu na konto wejdź w swój profil i wybierz sekcję „Wypłata” – pamiętaj jednak, że wypłata możliwa jest tylko dla graczy, którzy dokończyli rejestrację i zostali pozytywnie zweryfikowani (m.in. przesłali skan dokumentu tożsamości).

STS - wypłaty

Jaka jest w STS oferta zakładów?

Czas omówić to, co stanowi podstawowy produkt każdego bukmachera, czyli dostępne u niego zakłady bukmacherskie. STS posiada bardzo rozbudowaną ofertę zakładów sportowych i dotyczy to kilku aspektów. Po pierwsze możemy obstawiać kilkadziesiąt różnych dyscyplin sportowych – ich liczba waha się w zależności od sezonu, jednak większość sportów jest dostępnych przez cały czas. Przeciętnie oferta STS obejmuje więc około 30 dyscyplin, a wśród wydarzeń, na które przyjmowane są zakłady znajdziemy na pewno te najważniejsze, ale też inne, o mniejszym znaczeniu. Największy wybór mają kibice piłki nożnej – znajdziemy tu krajowe ligi z całego świata, a w przypadku futbolowych potęg (typu Hiszpania czy Anglia) zakłady postawimy także na mecze 4. czy nawet 5. ligi. Jednak poza najbardziej popularnymi sportami, takimi jak piłka nożna, siatkówka, tenis czy skoki narciarskie, obstawiać można również bardziej niszowe rozgrywki, np. unihokeja, footballu australijskiego czy krykieta.

Kolejna ważna kwestia to oferowane rynki bukmacherskie i tu bukmacher STS również zapewnia szeroki wybór, udostępniając obok podstawowych typów (np. zakłady na zwycięzcę czy liczbę goli) także wiele podtypów (np. czy konkretny zawodnik strzeli gola). Im ważniejsze jest dane spotkanie sportowe, tym więcej zdarzeń znajdziemy w propozycjach STS. Oferta bukmachera to jednak nie tylko zakłady na „zwykłe” sporty. Typować można też wyniki pojedynków e-sportowych – w STS zakłady bukmacherskie przyjmowane są na kilkanaście różnych gier (m.in. LoL, CS:GO, Overwatch) i na wiele ciekawych turniejów. Kibice e-sportowi mogą też oglądać najważniejsze mecze na żywo w STS TV. Osobna zakładka poświęcona jest też sportom wirtualnym, które bazują na generowanych przez program komputerowy animacjach sportowych o zasadach bardzo zbliżonych do konkretnych sportów (STS posiada np. wirtualne wyścigi psów czy koni). Ich zaletą na pewno jest to, że rozgrywane są przez całą dobę (24/7). W STS zakłady bukmacherskie można także stawiać na wyniki wydarzeń pozasportowych, takich jak popularne programy rozrywkowe typu „Taniec z gwiazdami” czy wydarzenia polityczne np. wybory prezydenckie. Oferta STS zawiera jeszcze jeden „smaczek”, którego nie znajdziemy u żadnego innego bukmachera w Polsce. Bukmacher STS oferuje bowiem „BetGames”, czyli zakłady na gry karciane (Wojna, Poker i Baccarat). Jak wiemy monopol na kasyno, w tym kasynowe gry w karty organizowane przez internet ma w Polsce państwo (realizuje go Totalizator Sportowy). Jednak ta opcja to nie tyle gry w karty, a obstawianie zakładów bukmacherskich na wyniki tych gier i to symulowanych komputerowo. W każdym razie trzeba przyznać, że STS udostępnia w pełni profesjonalną, szeroką i urozmaiconą ofertę zakładów bukmacherskich, choć oczywiście poszczególni bukmacherzy mogą mieć lepszą ofertę na konkretny sport czy wydarzenie sportowe.

STS - BetGames

Czym jest STS live i STS TV?

W STS oferta nie ogranicza się do zakładów przedmeczowych – STS live, czyli zakłady bukmacherskie przyjmowane na spotkania sportowe w czasie, gdy są rozgrywane, to jeden z największych atutów bukmachera. Codziennie gracze mają do wyboru kilkaset spotkań, których wyniki mogą typować w czasie rzeczywistym, także przez aplikację mobilną. Na żywo obstawisz tu zakłady na piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, hokeja na lodzie, biathlon, siatkówkę plażową itd. W STS zakłady bukmacherskie live można też wnosić na sporty elektroniczne, często jednocześnie oglądając przebieg rywalizacji, co przyciąga wielu fanów tej dyscypliny sportowej. Trzeba bowiem podkreślić, że transmitowane na żywo mecze tworzą u tego operatora zakładów bukmacherskich bardzo rozbudowany program sportowy. STS TV to około 2 tys. transmisji miesięcznie, które zalogowani gracze mogą oglądać bezpłatnie. Jedynym warunkiem jest postawienie dowolnego zakładu w ciągu ostatnich 24 godzin (nie musi to być zakład na to spotkanie, które chcemy akurat oglądać). Dla meczów, dla których nie przewidziano streamingu live, bukmacher STS przygotowuje wizualizacje graficzne przebiegu meczu, czyli tzw. match trackery. Poza tym w STS wyniki na żywo wyświetlają się na stronie poświęconej danemu spotkaniu i towarzyszą im rozbudowane statystyki sportowe. Dostarczane przez STS wyniki na żywo są przy tym aktualizowane w sposób automatyczny, czyli gracz jest cały czas na bieżąco, nawet jeśli nie odświeża strony. Zakładom na żywo poświęcona jest w STS osobna podstrona, gdzie znajduje się przegląd aktualnie rozgrywanych wydarzeń, widok szczegółowy poszczególnych meczów oraz kalendarz zawierający spotkania na najbliższych kilka dni. Najważniejsze zakłady live znajdziemy też na stronie głównej STS (wyniki na żywo, kursy na główne rynki czy dostępność transmisji zobaczymy od razu w tym miejscu).

Jakie pomoce merytoryczne przygotowało STS?

Jeśli chcemy znaleźć konkretne informacje na temat najważniejszych kwestii, przykładowo: jak obrócić w STS bonus powitalny, jak krok po kroku doładować konto gracza albo jak prawidłowo wykonać fotokopię dokumentu tożsamości, najlepiej zajrzyj do zakładki „Pomoc”. Znajdziesz tu wskazówki dotyczące założenia i obsługi konta gracza, dokonywania wpłat i wypłat, postępowania z bonusami i zawierania zakładów bukmacherskich („FAQ”). W sekcji „Rodzaje kuponów” znajdują się szczegółowe objaśnienia związane z tematyką kuponów: jak przygotować kupon, wybrać jego typ, wprowadzić stawkę i zatwierdzić kupon oraz omówione są poszczególne rodzaje kuponów. Kolejna rozpiska zamieszczona jest w „ABC Zakładów”, gdzie wyjaśniono wszystkie możliwe typy i podtypy zakładów dostępnych w STS. Inne pomocne sekcje dotyczą składania reklamacji, odpowiedzialnej gry i możliwości otworzenia lokalu STS. Kontakt z bukmacherem opisany jest w ostatniej sekcji „Pomocy”. Dodatkowo bukmacher STS prowadzi blog bukmacherski, gdzie znajdują się zarówno informacje dotyczące zakładów bukmacherskich i bonusów, jak i newsy sportowe.

Jak uzyskać pomoc od STS?

STS - czat na żywoFirma „Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.” zapewnia użytkownikom całodobową pomoc konsultantów i to zarówno w dni robocze, jak i w weekendy. Gracze mogą skontaktować się z bukmacherem przez czat na żywo (ikonka czatu znajduje się w prawym dolnym rogu każdej strony) lub formularz kontaktowy. Niektórym może więc brakować jeszcze infolinii, jednak w dużej mierze rekompensuje to szybkie zgłaszanie się konsultantów na live czacie i to o dowolnie wybranej porze. Bukmacher STS posiada też profile w najbardziej popularnych mediach społecznościowych, które również umożliwiają nawiązanie kontaktu.

Jak stawiać zakłady bukmacherskie STS? Mini-poradnik

Omówiliśmy już wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące usług oferowanych przez STS. Opinie podsumowujące jakość oferty tego bukmachera zostawimy sobie na koniec. Wcześniej pokusimy się jeszcze o kilka rad dla początkujących, opiszemy więc jak krok po kroku obstawiać w STS zakłady bukmacherskie online.

  • Po pierwsze należy oczywiście założyć indywidualne konto gracza – wypełniamy więc formularz rejestracyjny, a jeśli od razu chcemy dysponować kontem pełnym, dosyłamy jeszcze fotokopię dokumentu tożsamości i uzupełniamy wymagane dane w swoim profilu na stronie bukmachera.
  • Drugim krokiem jest wpłata depozytu – bez tego nie zagramy żadnego zakładu, ponieważ nawet jeśli chcemy wykorzystać powitalny bonus STS, warunkiem jego otrzymania jest dokonanie wpłaty.
  • Teraz czas na przegląd oferty lub zwyczajnie znalezienie zakładów na interesujące nas spotkanie sportowe. W tym celu możemy wykorzystać różne narzędzia zamieszczone na stronie głównej serwisu bukmachera – poszukać wydarzenia w sekcji „Polecane”, „Zakłady live” czy „Najlepsze zakłady” albo wpisać nazwę poszukiwanej drużyny w wyszukiwarkę. Dobrą metodą jest wybranie konkretnej dyscypliny sportowej z menu po lewej i ustawienie filtru czasu. Kiedy już znajdziemy ciekawy mecz, sprawdzamy typy i kursy, ewentualnie składy, tabele, statystyki, wyniki na żywo Warto też zerknąć na dostępne opcje (np. czy dla zakładów live oferowana jest transmisja na żywo, cash-out).
  • Kiedy już się zdecydujemy, klikamy w wybrane wydarzenie – pojawi się ono na e-kuponie (prawa strona ekranu). Sprawdzamy kurs, wpisujemy stawkę i zatwierdzamy swój wybór. Teraz możemy już czekać na rozstrzygnięcie meczu.
  • Warto jeszcze wiedzieć, gdzie jest opcja „sprawdź kupon”. Historię postawionych kuponów można sprawdzić po zalogowaniu, wchodząc w swój profil – zapisują się tu wszystkie zagrane zakłady bukmacherskie, STS aktualizuje też ich status (wygrany, przegrany, zwrot). Na stronie głównej znajduje się też specjalne pole „Sprawdź kupon”, gdzie po podaniu numeru kuponu poznamy jego wynik. Jeśli natomiast używamy aplikacji mobilnej, status kuponu sprawdzimy też bezpośrednio w apce, możemy też otrzymywać powiadomienia na ten temat. Wynik zagranego kuponu zweryfikujemy również w dowolnym punkcie naziemnym.
  • Jeśli postawiliśmy w STS zakłady bukmacherskie i były one trafione, możemy wypłacić pieniądze na rachunek bankowy (o ile posiadamy konto pełne) lub przeznaczyć je na kolejne zakłady.

Bukmacher STS – opinie o zaletach i wadach oferty

Oferta bukmacherska stworzona przez firmę „Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.” jest jak widać bardzo obszerna i omówienie wszystkich jej elementów zajęło sporo miejsca. W zasadzie każdy gracz znajdzie tu coś dla siebie – gwarantuje to szeroki wybór dyscyplin sportowych i rynków zdarzeń oraz dbałość o atrakcyjną ofertę zarówno zakładów przedmeczowych, jak i na żywo. Typować wyniki w STS można w punktach naziemnych, przez stronę internetową i aplikację mobilną, a każdy z tych kanałów stoi na bardzo wysokim poziomie. Gracze mogą korzystać z wielu narzędzi, które ułatwiają i uprzyjemniają typowanie wyników spotkań sportowych, m.in. transmisje live (STS TV), match trackery, zaawansowane statystyki i wyniki na żywo, opcje typu szybki kupon, cash-out, czy bezpieczny zakład itp. Pochwalić trzeba również duży wybór metod wpłaty i szybkie wypłaty, uproszczoną wersję rejestracji konta oraz szeroki wybór promocji (w tym powitalny bonus STS). Ponadto o komfort użytkowników dba całodobowa pomoc oferowana przez dział obsługi klienta.

Czy w takim razie zakłady bukmacherskie STS nie mają żadnych minusów? Takie stwierdzenie byłoby grubą przesadą – w przypadku STS opinie negatywne dotyczą najczęściej kursów bukmacherskich, gdyż są one bardzo przeciętne. Jest w Polsce kilku legalnych bukmacherów, którzy z reguły mają wyższe kursy na wiele wydarzeń, choć z drugiej strony ich oferta zakładów jest słabsza w innych punktach. Poza tym część graczy nie jest skłonna do opłacania podatku od gry (12% stawki), który z automatu pobiera bukmacher STS. Trzeba mieć jednak świadomość, że ten podatek obowiązuje u każdego legalnego bukmachera w naszym kraju, dlatego trudno uznać to za wadę gry w STS online czy w punktach naziemnych. Bukmacher STS stosuje też limity kwotowe: globalne (na poszczególne zdarzenia – dla wszystkich graczy) oraz indywidualne (jeśli np. gracz często i dużo wygrywa), jednak ta praktyka również stosowana jest przez wszystkich bukmacherów w Polsce – choć z różną intensywnością.

Na koniec przypomnijmy o jeszcze jednej ważnej kwestii dotyczącej działalności spółki „Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.”. Najczęściej gracze obstawiający zakłady bukmacherskie są jednocześnie fanami określonych sportów, a bukmacher STS jest sponsorem wielu polskich klubów sportowych. Z jego wsparcia korzysta lub korzystało wiele klubów piłkarskiej Ekstraklasy, ale też drużyny siatkówki, koszykówki, szczypiorniaka czy e-sportu. STS sponsoruje też ważne wydarzenia sportowe oraz fundację „Sport Twoją Szansą”, a to na pewno należy zaliczyć na korzyść bukmachera.

5/5 - (1 głos)

Brak postów do wyświetlenia