ZakładyPrzydatne informacje

Wyniki na żywo

0

Wyniki na żywo – gdzie najlepiej sprawdzać wyniki meczów na żywo?

Zarówno kibice sportowi, jak gracze obstawiający zakłady bukmacherskie nie wyobrażają sobie dziś życia bez opcji, jaką są wyniki na żywo. Pozwalają one być na bieżąco ze zdarzeniami, jakie zaszły w interesującym nas meczu, gdy z jakiegoś powodu nie możemy śledzić jego przebiegu np. na ekranie telewizora. Stanowią też olbrzymie ułatwienie w sytuacji, gdy w jednym czasie odbywa się kilka ciekawych spotkań sportowych. Gdzie jednak najlepiej sprawdzać wyniki na żywo i jak wygląda korzystanie z nich w poszczególnych mediach? Wyniki researchu streszczamy poniżej.

Wyniki na żywo

Wyniki na żywo – dedykowane serwisy internetowe

Czasy, kiedy wyniki na żywo najlepiej było sprawdzić w telegazecie bezpowrotnie minęły – teraz podstawowym i najszybszym źródłem informacji jest internet. Darmowe wyniki meczów na żywo publikowane są przede wszystkim na specjalnych stronach internetowych, które często mają bardzo bogatą ofertę. Choć w Polsce od niepamiętnych czasów króluje piłka nożna, wyniki na żywo udostępniane w takich portalach najczęściej dotyczą meczów czy zawodów rozgrywanych w ramach wielu różnych dyscyplin sportowych. Co więcej,  dobre serwisy tego typu nie ograniczają się do najważniejszych lig czy wyższych poziomów rozgrywek. W ich ofercie powinniśmy znaleźć także wyniki na żywo dotyczące mniej popularnych w Polsce dyscyplin sportowych oraz dalszych lig krajowych i zagranicznych. Poza tym wyniki na żywo powinny być też przedstawiane w atrakcyjnej dla odbiorcy formie. Często są to nie tylko czysto liczbowe wyniki, ale też relacje tekstowe typu „minuta po minucie”, którym towarzyszą składy, obszerne statystyki zespołów czy zawodników, terminarze spotkań, tabele ligowe itp.

Serwisy internetowe, które oferują wyniki meczów na żywo, posiadają też niejednokrotnie szereg innych opcji i ułatwień. Bardzo przydatna jest funkcjonalność, która umożliwia dodanie wybranych spotkań do „ulubionych”, dzięki czemu łatwo możemy śledzić wyniki tylko tych meczów, które nas interesują i nie rozpraszać swojej uwagi wynikami nieważnych dla nas spotkań. Jest to szczególnie przydatne dla graczy, którzy obstawiają zakłady bukmacherskie. Wyniki na żywo zebrane w jednym miejscu pozwalają na podejmowanie szybkich decyzji, jeśli typer wnosi zakłady live (czyli na aktualnie rozgrywane spotkania sportowe). Jeśli gracz obstawia zakłady jednocześnie na kilka meczów, ważne jest, by nie musiał „skakać” po kilku różnych zakładkach, co oszczędza czas i umożliwia błyskawiczne reagowanie na każdą zmianę wyniku meczu. Oczywiście wyniki meczów na żywo aktualizowane są automatycznie, a więc użytkownik nie musi co chwilę odświeżać strony. Co bardzo ważne w tym kontekście, wyniki live w internecie mogą być publikowane z lekkim wyprzedzeniem w stosunku do tego, co widzimy dzięki transmisji telewizyjnej. Dla polskiego użytkownika z reguły ważne jest też, by serwis był dostępny w języku polskim. Nie trzeba chyba dodawać, że internauci zdecydowanie preferują serwisy  pozbawione nachalnych reklam i to również może decydować o popularności danego serwisu.

Wyniki na żywo mobilnie

wyniki na żywo - aplikacja mobilnaNieco innym sposobem na to, by poznać wyniki na żywo aktualnie rozgrywanych meczów, są darmowe aplikacje mobilne. Najczęściej przygotowywane są one na  urządzenia przenośne pracujące pod systemem iOS lub Android i zdecydowanie ułatwiają szybkie sprawdzanie wyników na smartfonach i tabletach. Z reguły takie aplikacje to mobilne wersje omówionych powyżej serwisów internetowych i pod względem zawartości specjalnie się od nich nie różnią – znajdziemy tu wyniki meczów na żywo identyczne jak na danej stronie desktopowej oraz inne ważne informacje dotyczące spotkań sportowych (np. statystyki, składy itd.).

Jednak standardowo zadaniem aplikacji jest zwiększenie komfortu użytkowników urządzeń mobilnych, dlatego też  aplikacje z wynikami live posiadają różne dodatkowe funkcjonalności. Niektóre apki oferują możliwość oglądania przebiegu meczu w postaci graficznej wizualizacji (tzw. match tracker), a czasem także obejrzenia ważnych akcji meczu (jednak z kilkuminutowym opóźnieniem). Często posiadają też opcję szybkiego dostępu do interesujących użytkownika meczów – wystarczy, że doda je on do specjalnej listy i może obserwować tylko wybrane wyniki live. Przydatną funkcjonalnością są wszelkie powiadomienia czy alerty, które mogą przypominać o zbliżającym się rozpoczęciu danego spotkania sportowego lub informować o ważnych akcjach (np. strzeleniu gola).  Oczywiście poszczególne aplikacje różnią się od siebie pod względem intuicyjności obsługi, szybkości działania czy estetyki szaty graficznej, dlatego warto przejrzeć dostępne apki i wybrać taką, która najbardziej trafia w nasze potrzeby.

Wyniki na żywo – serwisy bukmacherskie

Ostatnia możliwość, którą warto szerzej omówić, to wyniki meczów na żywo udostępniane na stronach internetowych, na jakich można obstawiać zakłady bukmacherskie. Wyniki na żywo są zamieszczane w każdym legalnym w Polsce serwisie bukmacherskim, gdyż są bardzo pomocne podczas obstawiania zakładów przyjmowanych w trybie live. Oczywiście typerzy mogą korzystać z wyników dostępnych w innych miejscach w internecie, jednak takie rozwiązanie jest dużo wygodniejsze. Wyniki live wyświetlają się przy danym spotkaniu tuż obok zmieniających się kursów, których wysokość zależy od tego, co w danej chwili dzieje się w meczu. Tak więc jednoczesne śledzenie tych informacji ma ogromne znaczenie dla odpowiednio szybkiej reakcji gracza. Na marginesie dodajmy, że tak bogate informacje na temat danego meczu przydają się jednak graczom nie tylko podczas jego trwania. Jeśli typer podchodzi na poważnie do obstawiania zakładów bukmacherskich, powinien analizować ostatnie mecze i wyciągać z nich wnioski co do przebiegu przyszłych pojedynków sportowych. Archiwalne wyniki – nawet sprzed wielu miesięcy – również można sprawdzić na stronach bukmacherów, jak i w innych serwisach internetowych.

wyniki na żywo - serwisy bukmacherskieOferta bukmacherów, jeśli chodzi o wyniki na żywo jest naprawdę bogata – dotyczą one wszystkich spotkań, na które dany operator przyjmuje zakłady live (najlepsi legalni bukmacherzy oferują dziesiątki tysięcy zdarzeń na żywo miesięcznie). U bukmacherów znajdziemy zakłady nie tylko na najbardziej popularne dyscypliny w Polsce, takie jak piłka nożna, siatkówka czy skoki narciarskie. Wyniki na żywo często dostępne są też dla bardziej niszowych sportów, jak np. futsal, snooker czy (coraz bardziej popularne) e-sporty. Wyniki live u bukmacherów również są darmowe, odświeżają się automatycznie i wzbogacone są o zaawansowane statystyki spotkania. Standardem są tu match trackery, a część licencjonowanych bukmacherów oferuje też w pełni legalne i darmowe transmisje meczów na żywo. Niemal każdy bukmacher udostępnia również aplikację na urządzenia mobilne, gdzie również poza obstawianiem zakładów można sprawdzać wyniki na żywo, statystyki spotkań czy śledzić przebieg meczu na match trackerze lub nawet w formie streamingu. Czy jednak trzeba być graczem, by móc sprawdzać wyniki meczów na żywo w serwisach bukmacherskich? Otóż nie. Chociaż do obstawiania zakładów sportowych konieczne jest założenie konta gracza, samo przeglądanie wyników czy oglądanie meczu na match trackerze jest dostępne dla każdego. Z kolei dostęp do transmisji live odblokowywany jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników i czasem może wiązać się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków (np. postawieniem zakładu).

Wyniki live – podsumowanie

Współczesna, wysoce scyfryzowana rzeczywistość sprawia, że żaden kibic sportowy czy typer nie powinien mieć problemu z uzyskaniem aktualnych informacji na temat wyników większości spotkań sportowych. Niezależnie od tego, czy interesuje nas piłka nożna, e-sporty czy tenis, wyniki na żywo można śledzić w czasie rzeczywistym i w rozmaitych formach. Nie zapominajmy też, że w przypadku bardziej popularnych wydarzeń sportowych, często można skorzystać z tradycyjnych kanałów przekazywania informacji. Radio, telewizja i wspomniana już telegazeta również mogą posłużyć nam za wiarygodne źródło informacji. Jeszcze inną opcją są media społecznościowe i różne miejsca w internecie, gdzie fani sportu wymieniają się newsami – choć w tym przypadku należy zachować sporą ostrożność. W każdym razie nie brakuje nam dziś możliwości, by być zawsze na bieżąco i dokładnie wiedzieć, co dzieje się na tym czy innym boisku. Co więcej, kolejne nowinki technologiczne sprawiają, że wyniki na żywo stają się coraz bardziej dostępne, wygodne i atrakcyjne w odbiorze.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia