ZakładyBonusy bukmacherskie

Zakład bez ryzyka

0

Zakład bez ryzyka, czyli cashback u bukmacherów

Zakład bez ryzyka (z ang. cashback) pojawia się dość często w ofertach legalnych bukmacherów, także jako bonus powitalny dla nowych graczy. Jednak wokół tego rodzaju bonusu istnieje sporo nieporozumień: jest mylony z darmowym zakładem (freebetem) czy opcją cash-out, a gracze nie zawsze rozumieją, jak działa cashback. Dlatego poniżej szczegółowo wyjaśniamy, co to jest cashback, jakie są zasady jego działania oraz jakie ma zalety i wady. Z artykułu dowiesz się także, co decyduje o tym, czy dany zakład bez ryzyka jest godny uwagi, czy lepiej poszukać lepszej promocji.

zakład bez ryzyka

Bonus cashback, czyli zwrot stawki zakładu 

Najprościej mówiąc, cashback u bukmachera to taki rodzaj promocji, która w dużym stopniu ogranicza ryzyko utraty postawionych pieniędzy. Za moment wyjaśnimy, dlaczego zakład bez ryzyka nie likwiduje tego zagrożenia w pełni. Na razie jednak poprzestańmy na stwierdzeniu, że cashback oznacza gwarancję zwrotu stawki zakładu, jeśli okaże się on nietrafiony. W praktyce istnieją 2 scenariusze. Po pierwsze postawiony zakład może być prawidłowy. Wtedy cashback nic nie zmienia – gracz otrzymuje standardową wypłatę wygranej na swoje konto depozytowe. Jeśli natomiast obstawiony typ (czy typy) będzie błędny, wtedy dopiero zakład bez ryzyka przynosi efekt: bukmacher zwraca w takiej sytuacji postawione środki na konto gracza. Ale uwaga – trafiają one nie na saldo depozytowe, z którego mogłyby być swobodnie wypłacone, tylko na saldo bonusowe. To z kolei oznacza, że muszą zostać obrócone. 

Dlaczego cashback nie gwarantuje odzyskania całej stawki zakładu? 

Odpowiedź na to pytanie po części powinna być już jasna. Skoro zakład bez ryzyka nie umożliwia odzyskania postawionych środków bezpośrednio na konto depozytowe, gracz nadal musi liczyć się z ich utratą. Bukmacherzy zwracając określoną kwotę w formie środków bonusowych, stawiają typerom warunki, jakie muszą zostać spełnione, aby bonus mógł zostać one wypłacony. Gracz musi więc obstawić za te pieniądze zakłady bukmacherskie o zdefiniowanych parametrach i ma na to określony czas. Jeśli nie uda mu się spełnić wymogów regulaminowych w podanym terminie, środki bonusowe przepadną. 

Poza tym trzeba wiedzieć, że nie zawsze zakłady bukmacherskie bez ryzyka polegają na zwrocie całej postawionej stawki. Niektóre promocje typu cashback gwarantują zwrot na niższym poziomie, najczęściej 50% wpłaconej kwoty. Sprawę pogarsza kwestia podatku od gier, którym w Polsce są objęte wszystkie zakłady bukmacherskie. Bukmacherzy potrącają w związku z tym 12% każdej wniesionej stawki i niezależnie od tego, czy zakład jest wygrany, czy przegrany, przekazują należności podatkowe na konto fiskusa. Jeśli więc przykładowo bonus cashback ma charakter bonusu 100%, czyli teoretycznie polega na zwrocie całej postawionej kwoty, w praktyce gracz otrzymuje jedynie 88% wpłaconych środków. 

Czy cashback to darmowy zakład? 

zakład bez ryzyka - cashbackSpora część graczy myśli, że promocja cashback umożliwia uzyskanie darmowych środków na grę. Niestety nie jest to prawdą. Taka możliwość jest dostępna tylko w przypadku darmowych zakładów, zwanych popularnie freebetami. Bonusy tego rodzaju są najbardziej opłacalne, ponieważ typer nie musi inwestować żadnych własnych środków – gra za otrzymane od bukmachera pieniądze. Tymczasem zakłady bez ryzyka wymagają od graczy postawienia swoich pieniędzy, dlatego nie można tu mówić o darmowym zakładzie. 

Czym różni się cashback od cash-outu? 

Ze względu na podobnie brzmiącą nazwę, zdarza się też, że typerzy nie rozróżniają cashbacku od cash-outu. Czym w takim razie jest cash-out? W zasadzie nie jest to nawet promocja, choć niektórzy bukmacherzy informacje na jego temat zamieszczają w zakładce poświęconej bonusom. Cash-out może zostać zastosowany podczas obstawiania zakładów na żywo – opcja ta umożliwia zamknięcie zakładu pomimo tego, że nie zakończyły się jeszcze wszystkie obstawione na kuponie wydarzenia. Dzięki temu typer odzyskuje, jeśli nie wszystkie, to choć część środków zaangażowanych do gry. Tymczasem cashback pozwala odzyskać pieniądze postawione na zakłady, które muszą zostać zakończone i rozliczone w normalnym trybie. 

Zakłady bez ryzyka – co trzeba sprawdzić w regulaminie? 

Jeśli zainteresuje nas jakaś promocja cashback, przed przystąpieniem do niej powinniśmy zapoznać się z jej warunkami. Są one określone w regulaminie danej akcji promocyjnej, jednak z reguły najważniejsze kwestie bukmacherzy wypunktowują w opisie cashbacku na swojej stronie internetowej. Znajdziemy tu informacje, jakie zakłady (rodzaj, minimalny kurs) w ogóle biorą udział w promocji, czyli jakiego typu zakłady się do niej kwalifikują. Co ważne, bukmacher z cashback zawsze precyzuje w regulaminie także to, do jakiej maksymalnej kwoty może zostać zrealizowany zwrot. Jeśli np. bukmacher cashback wypłaca do 100 zł, to jeśli nietrafiony kupon obstawiony będzie za 200 zł, zwrot wyniesie i tak tylko 100 zł. Czasem podana jest też minimalna stawka zakładu bez ryzyka. Jednak to nie wszystko, regulamin określa także, w jaki sposób postępować już po otrzymaniu zwrotu. 

Załóżmy, że postawiliśmy zakład w ramach promocji zakład bez ryzyka 100% i okazał się on nietrafiony. W takiej sytuacji na naszym saldzie bonusowym pojawi się równowartość stawki (po potrąceniu podatku), którą przelał bukmacher. Cashback powinien teraz zostać przez nas wykorzystany w sposób zgodny z regulaminem promocji, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli realnie odzyskać swoje środki finansowe. Bukmacherzy mogą mieć różne wymogi, jednak najczęściej określają oni w warunkach akcji promocyjnej następujące kwestie: 

 • wymagany obrót (najlepiej, jeśli wystarczy 1-krotne zagranie za kwotę bonusu), 
 • minimalny kurs zakładów, aby zostały wliczone do obrotu bonusem, 
 • rodzaje zakładów, które mogą zostać wliczone do obrotu bonusem (np. zakłady bukmacherskie proste, akumulowane, pre-match, live), 
 • rodzaje zakładów, które nie mogą zostać wliczone do obrotu bonusem (często są to np. zakłady bukmacherskie systemowe), 
 • termin ważności cashbacku. 

Tak więc kiedy już otrzymamy zwrot środków gwarantowanych przez cashback, bonus powinien zostać przez nas w miarę szybko obrócony. Sprawdźmy terminy oraz wszelkie warunki obrotowe i do dzieła. 

Pierwszy zakład bez ryzyka 

zakład bez ryzykaPo dotychczasowej lekturze powinno stać się już jasne, czym jest cashback – jak to działa i na jakie kwestie w regulaminie promocji warto zwrócić uwagę. Teraz zastanówmy się, w jakiej sytuacji gracz może otrzymać cashback. Bukmacher internetowy może po pierwsze przyznać bonus tego typu w zamian za założenie indywidualnego konta użytkownika w serwisie służącym do obstawiania zakładów. Taki pierwszy zakład bez ryzyka bywa więc przyznawany w ramach oferty powitalnej, jaką przygotowują w zasadzie wszyscy bukmacherzy online. Obowiązują tu oczywiście te same zasady co standardowo. Gracz powinien sprawdzić, jakie zakłady mogą być postawione w ramach promocji, ile jest czasu na wykorzystanie bonusu oraz do jakiej kwoty może nastąpić zwrot. Jeśli jednak chodzi o pierwszy zakład bez ryzyka, ważne jest też, aby podczas rejestracji konta odhaczyć w formularzu odpowiednie pole, dzięki czemu zgłosimy chęć otrzymania cashbacku. Czasem konieczne jest też podanie specjalnego kodu promocyjnego – jednak bez obaw, jego uzyskanie to zazwyczaj nic trudnego. Bukmacherzy bardzo często publikują go bezpośrednio na swojej stronie internetowej, tak by każdy chętny mógł z niego skorzystać. Poza tym kody można znaleźć także na różnych stronach związanych z zakładami bukmacherskimi.  

Kiedy już zarejestrujemy internetowe konto użytkownika i przyznany zostanie nam cashback, bukmacher będzie czekał na nasz kolejny ruch, czyli obstawienie zakładu. Trzeba przy tym pamiętać, że często bonus powitalny obejmuje tylko pierwszy zakład obstawiony po wpłaceniu pierwszego depozytu przez danego gracza. Jeśli więc najpierw wniesiemy zakład, który nie będzie kwalifikował się do danej promocji cashback, bonus przepadnie. Dlatego właśnie pierwszy zakład bez ryzyka powinien być zrealizowany przez nas najpierw, a dopiero później można spokojnie przejść do obstawiania innych zakładów. 

Zakłady bez ryzyka dla wszystkich graczy 

Zakłady bukmacherskie bez ryzyka mogą również być oferowane przy innych okazjach, a nie wyłącznie jako forma gratyfikacji za dokonanie rejestracji przez nowego gracza. Rozpoczęcie rozgrywek Ligi Europy, finał Wimbledonu, Turniej Czterech Skoczni – te i inne wydarzenia ze świata sportu to świetna okazja do tego, by zaproponować typerom atrakcyjny cashback. Jaki bukmacher by go nie oferował, zawsze celem jest aktywizacja graczy i zachęcenie ich do gry (także do gry bardziej ryzykownej niż zwykle). Bukmacher zakład bez ryzyka może oferować także w związku z różnego typu świętami i innymi okazjami. Cashback może być też nagrodą np. w jakimś konkursie bukmacherskim, można go też uzyskać w drodze wymiany uzbieranych punktów lojalnościowych itp. Jak widać możliwości uzyskania cashbacku jest wiele, trzeba tylko potrafić odróżnić wartościowy zakład bez ryzyka od mniej atrakcyjnych ofert promocyjnych. 

Zakład bez ryzyka – zalety i wady 

Zmierzając ku podsumowaniu, zastanówmy się, czy tego rodzaju promocje w ogóle są korzystne dla graczy, a może najlepiej omijać szerokim łukiem wszelkie bonusy typu cashback? Wszystko zależy od konkretnych parametrów danej akcji promocyjnej, jednak uogólniając, możemy wymienić kilka typowych zalet i wad zakładów bez ryzyka. 

Zakład bez ryzyka – zalety 

 • zakład bez ryzyka - zaletyZakład bez ryzyka zwiększa bezpieczeństwo gry – nawet, jeśli gracz postawi nietrafiony zakład, nie traci pieniędzy (przynajmniej nie od razu). 
 • Wielu graczy uważa, że zakłady bez ryzyka to dobra okazja do bardziej agresywnej gry i stawiania ryzykownych zakładów. Łatwiej w takiej sytuacji obstawiać zakłady bukmacherskie o wysokich kursach, bo w razie przegranej stawka i tak wróci do gracza (a w przypadku wygranej zysk będzie większy niż gdyby grał zachowawczo).
 • Zakład bez ryzyka może być też okazją do obstawiania zakładów w nowy sposób i testowania niestosowanych przez gracza dotychczas technik, do czego nie byłby on skłonny grając za własne, nieubezpieczone cashbackiem pieniądze. 
 • Nawet jeśli postawiony zakład będzie trafiony, czyli cashback nie przyniesie w danym przypadku wymiernych korzyści, gra bez widma ryzyka natychmiastowej utraty postawionych środków dla wielu osób jest znacznie mniej stresująca. 
 • Zakłady bez ryzyka mają z reguły dość wysokie limity kwotowe (czyli zwrot stawki może przynieść wysoką kwotę) – przyrównując je przykładowo do freebetów, trzeba przyznać, że cashback wypada zdecydowanie atrakcyjniej. 

Zakład bez ryzyka – wady 

 • Podstawową wadą tego typu promocji jest fakt, że zawsze do gry muszą zostać zaangażowane środki własne gracza. 
 • Zakład bez ryzyka nie oznacza zwrotu całej stawki: czasem promocje polegają na zwrocie tylko części wpłaconej stawki, a nawet najlepszy cashback bukmacher uszczupla o kwotę podatku. 
 • Zwrot gwarantowany przez cashback bukmacher przekazuje na saldo bonusowe, a środki podlegają warunkom obrotu, dlatego ostatecznie mogą zostać i tak stracone. 
 • Zakłady bez ryzyka charakteryzują się najczęściej dość krótkim terminem ważności. 

Zakład bez ryzyka – jak go najłatwiej znaleźć? 

Zakłady bez ryzyka mają swoje plusy i minusy, a jeśli umiemy korzystać z promocji bukmacherskich z głową, zapewne mogą one przynieść niemały zysk. Pozostaje tylko pytanie: gdzie cashback? Bukmacher, który oferuje zakład bez ryzyka, nie jest w ostatnim czasie wielką rzadkością, gdyż legalni bukmacherzy w Polsce sięgają po tego rodzaju bonus coraz śmielej. Gdzie więc szukać promocji typu cashback? Jeśli planujemy albo chociaż dopuszczamy możliwość założenia konta gracza w nowym serwisie bukmacherskim, warto sprawdzić aktualne oferty powitalne. Najszerszy ogląd sprawy uzyskamy, wchodząc na stronę z eksperckim rankingiem bukmacherów. W takim zestawieniu niemal zawsze wypunktowane są wszystkie bonusy powitalne dla nowych graczy, dlatego błyskawicznie dowiemy się, jaki bukmacher w danej chwili oferuje zakład bez ryzyka i na jaką kwotę. Najbardziej interesujące oferty najlepiej jest zweryfikować bezpośrednio na stronie bukmachera, sprawdzając szczegółowe warunki promocji i jej aktualność. 

Jeśli natomiast interesuje nas wyłącznie zakład bez ryzyka oferowany przez tych bukmacherów, u których już mamy konto, wybór będzie zapewne dużo węższy. Warto jednak monitorować nowości pojawiające się w dziale promocji na stronie bukmachera, a także ustawić sobie powiadomienia dotyczące aktualnych bonusów i akcji promocyjnych (bardzo wygodną formą są powiadomienia w aplikacji mobilnej). 

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia