Arka Gdynia oddali widmo spadku? Kursy bukmacherów na niedzielne mecze LOTTO Ekstraklasy

0

Arka Gdynia w ostatnich tygodniach znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Zespół niczym nie przypomina kolektywu, który wyśmienicie radził sobie w poprzednim sezonie. Teraz wisi nad nim widmo spadku do niższej ligi, a w jego uniknięciu na pewno nie pomagają zawirowania na ławce trenerskiej. Z drużyną w niejasnych okolicznościach pożegnał się Zbigniew Smółka, a jego tymczasowym następcą został Grzegorz Witt.

Arkowcy bez wątpienia nie mogą spać spokojnie – obecnie plasują się w tabeli na 14. miejscu, a ich przewaga nad odpowiednio 15., oraz 16. zespołem ligi wynosi zaledwie trzy punkty. Potencjalna wygrana z Pogonią Szczecin dałaby chwilę wytchnienia piłkarzom – zadanie, jednak nie będzie łatwe. Popularni „Portowcy” to drużyna, która przy dobrych wiatrach może powalczyć nawet o europejskie puchary.

Bukmacherzy wyraźnego faworyta tego meczu widzą w Pogoni Szczecin. Bukmacher Fortuna na wygraną gospodarzy oferuje współczynnik 1,70. W przypadku potencjalnego zwycięstwa Arki Gdynia jest to 5,40, a kurs na remis wynosi 3,75.

Za Arką Gdynia nie przemawiają jakiekolwiek statystyki – drużyna ta nie wygrała kolejnych 12. meczów w lidze, a co więcej – sześć ostatnich spotkań z Pogonią również kończyło się ich porażką.

W niedzielę wzrok kibiców śledzących zmagania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce będzie skierowany na Zabrze, gdzie miejscowy Górnik będzie chciał utrudnić Legii Warszawa walkę o mistrzostwo Polski. Sobotnia wygrana Lechii Gdańsk z Lechem Poznań spowodowała, że gdańszczanie mają sześć punktów przewagi nad stołeczną drużyną.

Legioniści w Zabrzu zagrają pod presją, a stadionie im. Ernesta Pohla nigdy im się nie grało łatwo. Ostatnie cztery mecze, które Górnik rozgrywał jako gospodarz, zakończyły się trzema remisami i ich jedną wygraną. Jak będzie tym razem? Oto kursy z oferty bukmachera STS: Górnik Zabrze – 4,06, remis – 3,50, Legia – 1,92.

Mecz Pogoni Szczecin z Arką Gdynia rozpocznie się o godzinie 15:30. Natomiast o 18:00 do rywalizacji przystąpią Górnik Zabrze oraz Legia Warszawa.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia