Czy Robert Kubica zwycięży w klasyfikacji końcowej sezonu 2019? Bukmacherzy nie pozostawiają złudzeń

0
formula 1

Bukmacherzy pokusili się o ocenę szans na zwycięstwo Roberta Kubicy w końcowej klasyfikacji nadchodzącego sezonu Formuły 1. Przypomnijmy, że po raz ostatni polski kierowca wystąpił w wyścigu F1 14 listopada 2010 roku (Grand Prix Abu Zabi) zajmując 5 lokatę. Niespełna 2 miesiące później doszło do fatalnego w skutkach wypadku w trakcie rajdu  Ronde di Andora, który wykluczył Kubicę z F1 na długie 8 lat. Na swój pierwszy wyścig w Grand Prix F1 polski kierowca musi poczekać do 12 marca 2019 r., na kiedy to zaplanowany jest start przyszłego sezonu (Grand Prix Australii). Choć Robert Kubica zaliczany jest do najlepszych kierowców świata, co zresztą nieraz udowadniał (największe osiągnięcie to 4 miejsce w klasyfikacji generalnej F1 w sezonie 2008), to jednak w nadchodzącym sezonie nie będzie zaliczany do grona faworytów. Wynika to głównie z faktu, że zespół Williams w którym będzie występował jest jednym z najsłabszych w stawce. Mimo tego warto cieszyć się, że Kubica znów otrzymał szansę zaprezentowania się w tych elitarnych wyścigach, co jeszcze niedawno wydawało się wręcz niemożliwe. Może uda mu się sprawić jakąś niespodziankę?

Spójrzmy, jak widzą to bukmacherzy.

Na zwycięstwo Roberta Kubicy w klasyfikacji końcowej sezonu 2019 bukmacher Fortuna zaoferował kurs… 333. Najmniej można zarobić obstawiając zwycięstwo Hamiltona (1.7) oraz Vettela (3.75).

Inni bukmacherzy również nie są optymistami w tej kwestii. STS na sukces naszego kierowcy ustalił kurs 500, forBET – 450, a LV Bet -251.

Robert Kubica nie jest faworytem sezonu 2019, ale miejmy nadzieję że uda mu się zaprezentować jak najlepiej, co być może otworzy mu drogę do sukcesów w kolejnych sezonach.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia