Debiut Igi Świątek w eliminacjach do Australian Open – jakie szanse dają jej bukmacherzy?

0

Gdy karierę zakończyć postanowiła Agnieszka Radwańska, to w polskim tenisie powstała swego rodzaju pustka. Tą, która ma ją wypełnić, jest Iga Świątek. 17-latka to bez wątpienia najbardziej utalentowana polska zawodniczka ostatnich lat. Po świetnym 2018 roku w juniorskich turniejach oraz w imprezach pod egidą ITF w tym sezonie będzie nabierać doświadczenia w najważniejszych zawodach. I tak już we wtorek zadebiutuje w eliminacjach do wielkoszlemowego Australian Open.

Świątek nie miała szczęścia w losowaniu i już w pierwszej rundzie trafiła na bardzo wymagającą rywalkę – rozstawioną z numerem sześć Olgę Danilovic. Obie zawodniczki to rówieśniczki, ale to właśnie Serbka jak dotychczas ma na swoim koncie więcej sukcesów. W historii zapisała się przede wszystkim tym, że jako pierwsza tenisistka urodzona po 2000 roku wygrała turniej rangi WTA (miało to miejsce w lipcu 2018 roku w Moskwie).

Mimo, że Danilovic jest wyżej notowana w rankingu WTA, posiada większe doświadczenie w najważniejszych imprezach, to jednak bukmacherzy za faworytkę tego meczu uważają naszą rodaczkę. Fortuna na jej wygraną wystawiła kurs 1,51 (kurs na triumf serbskiej zawodniczki opiewa na 2,39). Natomiast u bukmachera STS współczynnik na wygraną aktualnie 178. zawodniczki świata wynosi 1,50.

W ofercie LVBet pojawiły się kursy na dokładny wynik – prezentują się one następująco: Świątek 2:0 – 2,2, Świątek 2:1 – 4,05, Danilovic 2:0 – 3,75, Danilovic 2:1 – 5,1.

Aby wywalczyć awans do turnieju głównego Australian Open, należy wygrać trzy spotkania w eliminacjach. Świątek oraz Danilovic będą jednymi z pierwszych tenisistek, które przystąpią do rywalizacji. Ich mecz jest zaplanowany na noc z poniedziałku na wtorek – jako drugi na korcie 13 (planowane rozpoczęcie około godziny 2:00 czasu polskiego).

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia