Strona główna Zakłady - Aktualności Ciekawe zakłady Dwoje Polaków w grze o główną drabinkę Australian Open. Kursy bukmacherów na ich mecze

Dwoje Polaków w grze o główną drabinkę Australian Open. Kursy bukmacherów na ich mecze

0

Na starcie eliminacji do pierwszego tegorocznego turnieju wielkoszlemowego Australian Open stanęło trzech reprezentantów Polski. Dwoje z nich nadal jest w grze – zmagania zakończyła wyłącznie Magdalena Fręch, która w pierwszej rundzie musiała uznać wyższość Anny Zaji. Natomiast dużo lepiej radzą sobie Kamil Majchrzak oraz Iga Świątek – zarówno piotrkowianin, jak i warszawianka, w piątek powalczą o awans do głównej drabinki. Co ciekawe – jest to dla nich pierwsza taka szansa w karierze.

Wprawdzie Majchrzak już kilka razy miał okazję występować w wielkoszlemowych eliminacjach, to jednak nigdy nie przebrnął przez nie, a co więcej – nigdy nie awansował nawet do trzeciej rundy. Zmieniło się to podczas Australian Open 2019 – reprezentant Polski w Melbourne pokonał Braydena Schnura oraz Noaha Rubina i jest jedną wygraną od turnieju głównego.

Piątkowym rywalem 22-latka będzie Mats Moraing. Minimalnym faworytem bukmacherów jest właśnie Polak – Fortuna na jego wygraną oferuje kurs 1.93. Jeśli chodzi o triumf niemieckiego gracza, to współczynnik wynosi 1,78.

Fenomenalny start na Antypodach odnotowuje Świątek, dla której występ w eliminacjach do Australian Open to debiut w zawodach tej rangi! 17-latka świetnie poradziła sobie z presją z tym związaną i zanotowała dwie wygrane – z Olgą Danilovic oraz Alioną Bolsovą. W meczu, którego stawką będzie awans do głównej drabinki, jej rywalką będzie aktualnie 169. zawodniczka rankingu WTA – Danielle Lao. Bukmacherzy wierzą w wygraną naszej rodaczki. Typując jej zwycięstwo najwięcej można zarobić w Fortunie i Totolotku – współczynnik wynosi 1,60. Wszakże LVBet wystawił następujące kursy: Świątek – 1,57, Lao – 2,30.

Jako pierwsza do akcji przystąpi Świątek – jej mecz rozpocznie się równo o północy. Tymczasem starcie z udziałem Majchrzaka jest zaplanowane na godzinę 3:00 czasu polskiego.

Oceń post