Hurkacz zrewanżuje się na Tsitsipasie? Bukmacherzy dają mu znikome szanse

0

Stefanos Tsitsipas i Hubert Hurkacz to dwaj niezwykle utalentowani tenisiści. Obaj pod koniec ubiegłego sezonu mieli okazję rywalizować w turnieju ATP Next Gen w Mediolanie. Zresztą reprezentant Grecji sięgnął po końcowy triumf, natomiast tenisista z Wrocławia zmagania zakończył na fazie grupowej.

Mimo, że Polaka i Greka dzieli zaledwie jeden rok (Hurkacz jest starszy), to jednak znajdują się oni obecnie na zupełnie innych etapach kariery. Tsitsipas jest już graczem ogranym w głównym cyklu i jego celem jest wejście do TOP 10 rankingu ATP, a następnie zadomowienie się w tym gronie. Tymczasem Hurkacz dopiero stawia pierwsze kroki w zawodach ATP i będzie potrzebował kilku występów, aby „zaaklimatyzować się” na tym poziomie.

Obaj tenisiści mieli okazję zmierzyć się podczas wyżej wspomnianego mediolańskiego turnieju. Wtedy wyraźnie lepszy był aktualnie 12. zawodnik świata. Także w meczu, którego stawką jest ćwierćfinał turnieju ATP w Marsylii, zdecydowanym faworytem bukmacherów jest 20-latek.

Fortuna na wygraną Tsitsipasa, który w Open 13 jest rozstawiony z numerem jeden, oferuje kurs 1,27. Natomiast typując zwycięstwo polskiego gracza można skorzystać z współczynnika 3,85.

Dla reprezentanta Polski już samo urwanie seta faworyzowanemu oponentowi byłoby nie lada wyczynem. Bukmacher STS na wygranie przez niego seta oferuje kurs 1,90.

Spotkanie drugiej rundy pomiędzy Tsitsipasem a Hurkaczem odbędzie się w środę.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia