Strona główna Zakłady - Aktualności Ciekawe zakłady Iran i Japonia – mecz o finał Pucharu Azji. Kogo faworyzują bukmacherzy?

Iran i Japonia – mecz o finał Pucharu Azji. Kogo faworyzują bukmacherzy?

0

Gdyby reprezentacje Iranu oraz Japonii trafiły na siebie w finale, to nikt nie miałby wątpliwości, że dwie najlepsze drużyny tegorocznej edycji Pucharu Azji trafiły na siebie w meczu o tytuł. Tak jednak nie będzie, bowiem te zespoły będą ze sobą rywalizować w fazie półfinałowej. Tylko dla jednego z nich znajdzie się miejsce w finale..

Zarówno Irańczycy, jak i zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni, są jak dotychczas niepokonani w Pucharze Azji rozgrywanym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. O ile tym pierwszym przytrafiła się mała wpadka w postaci remisu w ostatnim meczu fazy grupowej z Irakiem (0:0), tak reprezentacja Japonii wygrała wszystkie sześć spotkań!

Sugerując się najnowszym notowaniem rankingu FIFA – faworytem powinna być reprezentacja Iranu – aktualnie 30. drużyna świata. Natomiast Japończycy obecnie plasują się na 51. miejscu. Notowania Irańczyków wyżej są stawiane także u bukmacherów. Stawiając ich wygraną najwięcej można zarobić w Totolotku – kurs wynosi 2,40 (remis – 3,0, zwycięstwo Japonii – 3,40).

Decydując się na bezpieczny typ, czyli awans którejś z drużyn do finału, współczynniki prezentują się następująco: reprezentacja Iranu – 1,70, reprezentacja Japonii – 2,05.

Najlepszym strzelcem oraz bez wątpienia największą gwiazdą reprezentacji Iranu jest Sardar Azmoun, który w Pucharze Azji na swoim koncie zapisał już cztery trafienia. W STS kurs na jego zdobycz bramkową w poniedziałkowym meczu wynosi 2,75. Tymczasem wśród Japończyków największe szanse daje się dwóm graczom – Yoshinori Muto (4,25), Yuya Osako (4,25).

Oba zespoły w ostatniej dekadzie zmierzyły się zaledwie jeden raz – w rozegranym w 2015 roku meczu towarzyskim padł remis 1:1. Jak będzie tym razem? Pierwszy gwizdek półfinału Pucharu Azji zabrzmi o godzinie 15:00.

Oceń post