Iran zgarnie komplet punktów? Kursy na ostatni mecz fazy grupowej Pucharu Azji

0

Reprezentacja Iranu to bez wątpienia jedna z drużyn, która znajduje się w szerokim gronie faworytów do walki o najwyższe cele w tegorocznej edycji Pucharu Azji. Irańczycy jak dotychczas nie napotkali na swojej drodze żadnych problemów i już po dwóch kolejkach fazy grupowej są pewni awansu do zmagań pucharowych. Natomiast w środę przyjdzie im się zmierzyć z innym niepokonanym zespołem – Irakiem. Stawką tego meczu będzie pierwsze miejsce w grupie D.

Iran, Irak, Wietnam, Jemen – nie trzeba być ekspertem azjatyckiej piłki, aby błyskawicznie wytypować faworytów tej grupy. Niespodzianki nie było i zarówno Irańczycy, jak i Irakijczycy, nie mieli problemów z pokonaniem niżej notowanych reprezentacji i zapewnili sobie miejsce w 1/8 finału.

Styl, w jakim reprezentacja Iranu wygrała dwa pierwsze mecze fazy grupowej, zasłużył na pochwalę. 2:0 z Wietnamem, 5:0 z Jemenem. Tak jak wspomniano – nie są to rywale z najwyższej półki, ale podopieczni Carlosa Queiroza zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i jedynie potwierdzili, iż trzeba się z nimi liczyć.

Mimo, że reprezentacja Iraku również zdobyła komplet punktów w dwóch pierwszych meczach, to jednak przyszło im to o wiele trudniej. Po pewnej wygranej z Jemenem (3:0) do ostatnich chwil męczyli się z Wietnamem – dopiero gol Adnana zdobyty w doliczonym czasie gry dał im triumf 3:2.

Teraz nadszedł czas na starcie dwóch najlepszych zespołów w grupie D. Faworytem bukmacherów jest zespół mocniejszy na papierze, czyli reprezentacja Iranu. Fortuna na wygraną drużyny, która w 2018 roku rywalizowała na mistrzostwach świata w Rosji wystawiła kurs 1,77. Współczynnik na remis wynosi 3,25, a na triumf zespołu z Iraku 4,95.

Oba zespoły w XXI wieku grały ze sobą osiem razy – zaledwie w trzech z tych spotkań padły więcej niż dwie bramki. STS wystawił ofertę na liczbę bramek w tym meczu – prezentuje się ona następująco: 0,5 bramki – powyżej: 1,08, poniżej: 5,50; 1,5 bramki – powyżej: 1,45, poniżej: 2,40; 2,5 bramki – powyżej: 2,35, poniżej: 1,45.

Środowy mecz pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w środę o godzinie 17:00. Zostanie on rozegrany w Dubaju na Al Maktoum Stadium.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia