Kto pokaże się z dobrej strony na zakończenie Raw Air? Kursy na konkurs w Vikersund

0

Sobotni konkurs drużynowy na mamuciej skoczni w Vikersund przyniósł bardzo nieoczekiwane rozstrzygnięcie, bowiem najlepsza okazała się złożona z młodych zawodników reprezentacja Słowenii. Natomiast reprezentacja Polski zmagania zakończyła tuż za podium – na czwartym miejscu. Skoczkowie w niedzielę pożegnają się z Norwegią, VIkersund oraz zakończą starty w cyklu Raw Air.

Na dobrą sprawę walka toczy się już jedynie o pierwsze miejsce. Obecnie liderem jest Stefan Kraft, ale jego przewaga nad Ryoyu Kobayashim wynosi zaledwie 8,5 punktów, co na skoczni mamuciej nie jest nie do odrobienia. Bukmacher STS uważa, że Austriak zdoła utrzymać prowadzenie – kurs na jego triumf w Raw Air wynosi 1,42. Tymczasem na wygraną lidera klasyfikacji Pucharu Świata wystawiono współczynnik 2,61.

Kraft jest również faworytem do wygrania w niedzielnym konkursie, choć jego notowania stawia się na równi z Domenem Prevcem, który w ostatnich tygodniach wrócił do bardzo solidnego skakania. Bukmacher forBET na obu tych skoczków wystawił kurs 3,0. Spore szanse daje się także Kobayashiemu (3,25).

Polacy nie są wymieniani w roli faworytów i nie ma podstaw do tego, aby się temu dziwić. Kurs na będącego bez formy Kamila Stocha wynosi 50,0, a w przypadku Dawida Kubackiego i Jakuba Wolnego jest to 80,0.

Wielki finał Raw Air zaplanowany na późne niedzielne popołudnie. Start ma mieć miejsce o godzinie 17:00. Wcześniej, bo o 16:00, w Vikersund odbędzie się seria próbna.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia