Kto sięgnie po koronę króla strzelców Ekstraklasy? Oferta bukmacherów

0

Wprawdzie do rozpoczęcia tegorocznych rozgrywek w LOTTO Ekstraklasa pozostało jeszcze kilkanaście dni, to jednak warto przyjrzeć się temu, co czeka nas w drugiej części sezonu. Ciekawie może być nie tylko w walce o mistrzostwo kraju, ale także jeśli chodzi o rywalizację o koronę króla strzelców. Na ten moment przynajmniej kilku zawodników zgłasza swój akces do walki.

Obecnie w klasyfikacji strzelców liderują Igor Angulo (Górnik Zabrze) oraz Flavio Paixao (Lechia Gdańsk) – obaj na swoim koncie mają po 12 trafień. Ich przewaga jest jednak minimalna – po piętach depczą im Zdenek Ondrasek (Wisła Kraków) i Marcin Robak (Śląsk Wrocław – po 11 bramek. O ile Polak ma szansę poprawić swój dorobek, tak Czech zdecydował się zmienić otoczenie i został zawodnikiem FC Dallas.

Bukmacherzy nie mają jednego zdecydowanego faworyta w walce o koronę króla strzelców. STS trzem zawodnikom daje takie same szanse – na wspomnianych Paixao, Angulo oraz Robaka widnieje kurs 4,0. Analitycy nie zamierzają skreślać Carlitosa (Legia Warszawa, osiem goli) i Christiana Gytkjaera (Lech Poznań, dziewięć goli). Współczynnik na ich triumf wynosi 7,50.

W ofercie STS pojawił się także ciekawy zakład na liczbę bramek zdobytą przez najlepszego strzelca sezonu 2018/2019. Kurs na to, że król strzelców przynajmniej 25 razy trafi do siatki rywali wynosi 2,0 – mniej niż 25 bramek – 1,70.

Wyżej wymienieni zawodnicy najbliższą okazję na poprawienie dorobku strzeleckiego będą mieli od 8 lutego – wtedy ruszy 21. kolejka LOTTO Ekstraklasa.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia