Strona główna Zakłady - Aktualności Ciekawe zakłady Kto zagra w grupie mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy? Bukmacherzy mają swoich faworytów

Kto zagra w grupie mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy? Bukmacherzy mają swoich faworytów

0

Niektórym zespołom dwa, a niektórym trzy – tyle spotkań zostało do zakończenia fazy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy, po której liga zostanie podzielona na dwie grupy – mistrzowską i spadkową. Mimo, że o mistrzostwo walczyć będzie zapewne Lechia Gdańsk i Legia Warszawa, to jednak chyba nie ma zespołu, który nie chciałby awansować do pierwszej ósemki. Przede wszystkim po to, aby zapewnić sobie utrzymanie.

Największym rozczarowaniem tego sezonu należy określić to, jak poczyna sobie Lech Poznań. Zespół, który w ciemno był stawiany do walki o mistrzostwo Polski, teraz musi skupić się na walce o miejsce w pierwszej ósemce. Podopieczni trenera tymczasowego  -Dariusza Żurawia – obecnie plasują się na dziewiątej pozycji w tabeli. Potencjalna wygrana w środowym meczu z Pogonią Szczecin ze względu na ścisk może im dać awans nawet na piąte miejsce. Popularny „Kolejorz” w ostatnich tygodniach ma jednak problem z wygrywaniem meczów, dlatego nie jest on pierwszym wyborem bukmacherów. W STS kurs na ich awans do najlepszej ósemki wynosi 1,60. Zdecydowanie większe szanse daje się właśnie Pogoni, na którą u bukmachera STS współczynnik to 1,10.

Wysokie są również notowania innych zespołów: Wisła Kraków (1,22), Zagłębie Lubin (1,22), Jagiellonia Białystok (1,22). Na straconej pozycji wydaje się być zajmująca 10. miejsce Korona Kielce. Podopieczni Gino Lettieriego do rozegrania mają jeszcze tylko dwa mecze – dlatego bukmacher STS na ich awans do grupy mistrzowskiej wystawił kurs 3,00.

Oceń post