Strona główna Zakłady - Aktualności Ciekawe zakłady Ktoś dogoni Kobayashiego? Kursy na końcową klasyfikację Pucharu Świata

Ktoś dogoni Kobayashiego? Kursy na końcową klasyfikację Pucharu Świata

0

Skoczkowie powoli zbliżają się do półmetku rywalizacji w 40. edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Sezon ten całkowicie należy do Ryoyu Kobayashiego, który wygrał już osiem konkursów i wypracował sobie ogromną przewagę w klasyfikacji generalnej.

22-latek jak dotychczas na swoim koncie ma 956 punktów. Dwa kolejne miejsca zajmują Polacy – Piotr Żyła i Kamil Stoch. Ich strata do lidera jest jednak gigantyczna – odpowiednio dzieli ich 427 i 452 punkty. Natomiast czwartą i piątą pozycje zajmują reprezentanci Niemiec. Stephan Leyhe zgromadził już 411 oczek, a Karl Geiger ma ich 394.

Analitycy nie mają wątpliwości, że Kobayashi nie rozmieni swojej przewagi i to on będzie cieszył się ze zdobycia kryształowej kuli. Bukmacher STS na jego triumf w klasyfikacji generalnej oferuje kurs 1,05. Małe szanse są dawane pozostałym graczom. Współczynniki na ich wiktorię prezentują się następująco: Kamil Stoch – 10, Stefan Kraft – 18, Piotr Żyła – 20, Stephan Leyhe – 25, Dawid Kubacki – 28.

Stocha i Krafta aktualnie dzielą 53 punkty. Bukmacher Fortuna wystawił kursy na to, kto będzie lepszy w klasyfikacji generalnej. Faworyzowany jest reprezentant Polski, na którego wygraną kurs to 1,32. Natomiast przy nazwisku Krafta widnieje współczynnik 3.

Przygotowano także ofertę na bezpośrednią rywalizację sześciu innych zawodników. Oto kursy: Robert Johansson (303 punkty) – 1,7, Johan Andre Forfang (360 punktów) – 2,01; Stephan Leyhe (411 punktów) – 2,01, Piotr Żyła (529 punktów) – 1,7; Karl Geiger (394 punkty) – 2,08, Stephan Leyhe – 1,65.

Zawodnicy na skocznie wrócą za kilka dni, kiedy to o punkty do klasyfikacji generalnej będą walczyć we włoskim Predazzo. Na obiekcie o rozmiarze HS135 odbędą się dwa turnieje indywidualne. Pierwszy z nich będzie miał miejsce 12 stycznia, a drugi dzień później.

Oceń post