Mecz o awans do TOP 50 rankingu. Hurkacz czy Auger-Aliassime – komu bukmacherzy dają większe szanse?

0

Hubert Hurkacz w ciągu kilku dni z tenisisty, który był znany raczej jedynie w tej społeczności, stał się sportowcem, którego mecze oraz rezultaty emocjonują cały kraj. Wrocławianin za sprawą paru dobrych meczów stał się niezwykle rozpoznawalnym zawodnikiem i zupełnie nie przesadzając z określeniem – obecnie jednym z najpopularniejszych sportowców w Polsce.

Ćwierćfinał ATP 500 w Dubaju, ćwierćfinał ATP Masters 1000 w Indian Wells, obecnie trzecia runda ATP Masters 1000 w Miami – już powyższe robi ogromne wrażenie, a dodając do tego, że Hurkacz trzykrotnie wygrywał w tym sezonie z zawodnikami z najlepszej „dziesiątki” rankingu ATP, trzeba docenić jaki progres zanotował ten 22-latek.

Obecnie jest on 54. tenisistą rankingu ATP i zaledwie jedna wygrana dzieli go od przekroczenia bariery TOP 50. Haczyk jest taki, że w podobnej sytuacji jest jego niedzielny rywal – Felix Auger-Aliassime. Potencjalna niedzielna wygrana jemu również pozwoli awansować do pierwszej „pięćdziesiątki”.

Obaj tenisiści są objawieniem 2019 roku, obaj znajdują się w wyśmienitej formie – trudne zadanie czekało bukmacherów, którzy musieli wystawić kursy na to spotkanie. Koniec końców minimalnym faworytem mianowano Hurkacza. Bukmacher LVBet na jego wygraną wystawił kurs 1,66, a w przypadku Auger-Aliassime jest to 2,13.

Natomiast u bukmachera forBET możemy typować dokładny wynik tego spotkania: Hurkacz 2-0: 2,60, Hurkacz 2-1: 3,85, Auger-Aliassime 2-0: 3,95, Auger-Aliassime 2-1: 4,80.

Mecz pomiędzy Hurkaczem a Augerem-Aliassime zaplanowano jako czwarte starcie na korcie numer jeden. W związku z tym rozpocznie się on nie wcześniej niż o godzinie 20:30.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia