Mikst na zakończenie rywalizacji w MŚ w skokach – kto z największymi szansami od bukmacherów?

0
108

Jeśli po piątkowym rollercoasterze, którego nie mógł się spodziewać żaden kibic skoków narciarskich, nadal Wam mało emocji, to za kilka godzin czeka Was oficjalne zakończenie zmagań podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Seefeld. Mieszane reprezentacje (dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn) przystąpią do walki o ostatnie medale. W tym gronie będą także biało-czerwoni. Będzie to pierwszy taki start naszej reprezentacji w historii!

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Kamila Karpiel, Kinga Rajda – w takim składzie reprezentacja Polski zadebiutuje w konkursie drużyn mieszanych. Wprawdzie naszych nie wymienia się w gronie poważnych kandydatów do medalu, to jednak mogą się oni pokusić o dobry wynik. O ile Stocha i Kubackiego nie trzeba przedstawiać, tak Karpiel oraz Rajda to skoczkinie, które w ostatnim czasie zanotowały ogromny postęp! Obie w Seefeld debiutowały na mistrzostwach świata i zaprezentowały się bardzo dobrze (Karpiel była 23., a Rajda 34.).

Bukmacherzy największe szanse dają reprezentacji Niemiec, która w konkursie mieszanym wystąpi w składzie: Juliane Seyfarth, Katharina Althaus, Markus Eisenbichler oraz Karl Geiger. STS na ich triumf wystawił kurs 1,40 – w przypadku zdobycia miejsca na podium wynosi on 1,02. Wysoko stoją także notowania Austrii (4,50), Japonii (10,0), czy Norwegii. Typując, że Polacy zdobędą złoty medal, można skorzystać z niezwykle wysokiego współczynnika – 150,0!

Konkurs drużyn mieszanych odbędzie się na obiekcie z rozmiarem skoczni na 109 metrze. Pierwsza seria rozpocznie się o 16:00 – godzinę wcześniej zaplanowano serię próbną.