Piast Gliwice potwierdzi akces do walki o najwyższe cele? Kursy bukmacherów na małe Derby Śląska

0

Jeśli poza Lechią Gdańsk mielibyśmy wybrać objawienie tego sezonu LOTTO Ekstraklasa, to bez wątpienia trzeba byłoby wymienić zespół Piasta Gliwice. Drużyna prowadzona przez Dariusza Fornalika przeszła niebywałą metamorfozę i z ligowego średniaka, który częściej walczył w grupie spadkowej niż mistrzowskiej, stała się poważnym kandydatem do zakończenia obecnej kampanii na podium!

Najważniejszym meczem dla piłkarzy oraz kibiców Górnika Zabrze jest starcie z Ruchem Chorzów. Ze względu na fakt, iż popularni „Niebiescy” rywalizują dwa poziomy rozgrywkowe niżej, to zabrzanom na pocieszenie zostają małe Derby Śląska z Piastem Gliwice. O ile w Gliwicach można żartobliwie mówić o otwieraniu szampana, tak za miedzą sytuacja jest zdecydowanie poważniejsza. Górnik z 24 punktami na koncie po 24 meczach jest poważnie zagrożony spadkiem.

Sytuacja „Trójkolorowych” może się poprawić w oczywisty sposób – za sprawą piątkowej wygranej z Piastem, o którą na pewno nie będzie łatwo. Patrząc na ofertę bukmacherów, można dojść do wniosku, że podchodzą do tego spotkania bardzo ostrożnie. Tak na przykład prezentują się kursy wystawione w Fortunie: Górnik – 2,83, remis – 3,10, Piast – 2,55.

W Zabrzu może dojść do pojedynku napastników. O ile w Górniku od dłuższego czasu motorem napędowym jest Igor Angulo, tak w zespole Piasta na ważną postać wyrasta Piotr Parzyszek. 25-latek świetnie rozpoczął rundę wiosenną i w czterech spotkaniach na swoim koncie zapisał dwie bramki oraz dwie asysty. Jakie bukmacherzy dają im szansę na trafienie w piątkowym starciu? STS na trafienie Hiszpana wystawił kurs 2,50. W przypadku polskiego piłkarza współczynnik wynosi 2,75.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia