Powrót do rzeczywistości. Kursy bukmacherów na piątkowe kwalifikacje w Oslo

0

Mistrzostwa świata to dla każdego sportowca jedna z najważniejszych imprez w życiu. Nic dziwnego, że przygotowania często trwają miesiącami czy latami. Jednak gdy czempionat się skończy, trzeba wrócić do rzeczywistości. I tak będzie w przypadku skoczków narciarskich, którzy znów będą rywalizować w Pucharze Świata – już piątek odbędą się kwalifikacje do konkursu w Oslo – pierwszego po wspomnianych MŚ.

Już po raz trzeci skoczkowie będą mieli okazję rywalizować w turnieju Raw Air – w jego trakcie odbywają się konkursy w Oslo, Lillehammer, Trondheim oraz w Vikersund. Łącznie na notę zawodników może składać się aż 16 skoków! Jest jednak o co walczyć, skoro triumfator „przygarnie” 60 tysięcy euro!

Zgodnie z tym, co napisano we wstępie, Raw Air zostanie zainaugurowane zmaganiami w Oslo, gdzie skoczkowie będą rywalizować na skoczni o rozmiarze umiejscowionym na 134 metrze. W piątek odbędzie się prolog, czyli inaczej mówiąc – kwalifikacje. Wśród faworytów do ich wygrania wymieniani są reprezentanci Polski, ale największe szanse na triumf daje się liderowi klasyfikacji Pucharu Świata – Ryoyu Kobayashiemu. U bukmachera STS kurs na jego zwycięstwo wynosi 3,75. Niewiele niższe są notowania Kamila Stocha (4,0). Tak natomiast prezentują się współczynniki na innych zawodników: Markus Eisenbichler (6,0), Stefan Kraft (6,7), Dawid Kubacki (8,0).

Natomiast w ofercie Fortuny pojawiły się zakłady na bezpośrednią rywalizację skoczków w piątkowych eliminacjach. Oto najciekawsze pary: Stoch – Kubacki (1,55 – 2,29), Stoch – Kobayashi (1,96 – 1,75), Kubacki – Kraft (2,03 – 1,70), Stefan Leyhe – Piotr Żyła (1,6 – 2,19).

Piątkowe kwalifikacje zaplanowano na godzinę 19:30. Wcześniej, bo o 17:00, odbędzie się oficjalny trening.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia