Rusza Puchar Świata w lotach narciarskich. Kto faworytem bukmacherów w Oberstdorfie?

0

Chociaż skoczkowie mają już „w nogach” połowę sezonu Pucharu Świata 2018/2019, to jednak dopiero w piątek czeka ich inauguracja zmagań w lotach narciarskich. Zawodnicy pierwsze skoki na mamutach oddadzą w Oberstdorfie, gdzie zawody odbędą się trzy dni z rzędu.

Zacznijmy od reprezentacji Polski, która w Oberstdorfie pojawiła się w sześcioosobowym składzie. Trener Stefan Horngacher postanowił dokonać jednej zmiany i w miejsce słabo spisującego się Macieja Kota powołał Pawła Wąska. Dla 19-latka, który w niedawnych mistrzostwach świata juniorów w Lahti zajął szóste miejsce, będzie to absolutny debiut na mamuciej skoczni. Poza nim okazję poprawienia dorobku punktowego otrzymają: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny. Biorąc pod uwagę wyłącznie biało-czerwonych, to największe szanse na triumf w piątkowym konkursie daje się Kamilowi Stochowi. W forBET kurs na jego wygraną wynosi 10,0. Natomiast w przypadku Piotra Żyły jest to 37,0, a Dawida Kubackiego 51,0.

Największym faworytem bukmacherów jest oczywiście Stefan Kraft. Austriak po kiepskim początku sezonu złapał drugi oddech i bryluje w ostatnich tygodniach. Po trzech triumfach z rzędu (w Zakopanem i dwa razy w Sapporo) zapewne także w Oberstdorfie liczy na dobry rezultat. STS na jego wygraną oferuje kurs 2,50. Wysoko stoją także notowania eksperta od skoków na mamutach – Roberta Johanssona (6,0).

Piątkowa rywalizacja w Oberstdorfie rozpocznie się od treningu (12:30). Następnie odbędą się kwalifikacje (14:45), a potem, o godzinie 16:00, zacznie się pierwsza seria konkursowa.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia