Startuje Fortuna 1 Liga. Raków Częstochowa faworytem do zdobycia awansu

0

Po ponad dwóch miesiącach przerwy kibice śledzący zmagania w Fortuna 1 Liga mogą powoli rozsiadać się w fotelach. Już w środę rozegrane zostanie pierwsze spotkanie w tych rozgrywkach w 2019 roku. O ligowe punkty w zaległym meczu powalczą drużyny Odry Opole oraz Wigier Suwałki.

Oba zespoły w sezonie 2018/2019 nie radzą sobie – delikatnie mówiąc – dobrze. Zarówno Odra Opole, jak i drużyna z Suwałk, są zagrożone spadkiem do niższej ligi. O ile Wigry w ostatnim spotkaniu zaznały smaku zwycięstwa (wygrana z Chrobrym Głogów), tak podopieczni Mariusza Rumaka przegrali pięć poprzednich meczów.

Komu bukmacherzy dają większe szanse na inaugurację 2019 roku? Kursy wystawione a to spotkanie w forBET prezentują się tak: Wigry Suwałki – 2,70, remis – 3,15, Odra Opole – 2,50.

Po rozegraniu 21 meczów zdecydowanie najlepszym zespołem w Fortuna 1 Liga jest Raków Częstochowa, który na swoim koncie ma 48 punktów i jest wyraźnym liderem tabeli. Dziesięć oczek mniej ma druga Sandecja Nowy Sącz. Bukmacherzy nie mają wątpliwości co do tego, że częstochowianie zdołają utrzymać przewagę i w przyszłym sezonie zagrają w LOTTO Ekstraklasa. W Fortunie kurs na ich awans do wyższej ligi wynosi 1,07. Spore szanse na wywalczenie przepustki daje się także ŁKS-owi Łódź (20,0), Stali Mielec (20,0) oraz wspomnianej Sandecji (22,0). Przypomnijmy, że na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w przyszłej kampanii wystąpią dwa najlepsze kluby z jego zaplecza.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia