Świątek powalczy o pierwszy tytuł w karierze – faworyzują ją bukmacherzy

0

W środowisku tenisowym od dawna panowała opinia, że Iga Świątek to niezwykle zdolna zawodniczka, a ona sama potwierdzała to wręcz na każdym kroku. Nikt jednak chyba nie spodziewał się, że jej kariera rozwinie się aż tak szybko! W końcu nie ma jeszcze skończonych 18 lat, a już za kilka godzin stanie do walki o wygranie turnieju rangi WTA, co jest naprawdę dużym osiągnięciem!

Reprezentantka Polski przez turniej w Lugano idzie, jak burza – szczególnym pokazem siły był półfinałowy występ, w którym potrzebowała jedynie 54 minuty, aby pokonać Kristynę Pliskovą 6:0, 6:1! 17-latka w swoim debiucie w meczu o taką stawkę zmierzy się z Poloną Hercog. Słowenka na swoim koncie ma już dwa tytuły zdobyte na poziomie WTA, ale ostatni z nich w górę wzniosła w 2012 roku (oba zdobyła w Bastad, pierwszy rok wcześniej).

Doświadczenie oraz wyższe miejsce w rankingu WTA nie przemawia do bukmacherów, którzy w niedzielnym finale w Lugano faworyzują naszą młodą rodaczkę. W Fortunie kurs na ją wygraną wynosi 1,52 – natomiast stawiając wygraną 28-letniej reprezentantki Słowenii jest to 2,23. Dla porównania, tak prezentują się współczynniki wystawione przez bukmachera STS: Świątek – 1,52, Hercog – 2,40.

Świątek w Lugano jak dotychczas straciła dwa sety – typując, że również finał zakończy w dwóch partiach, to u bukmachera forBET możemy skorzystać z współczynnika 2,16. A tak wystawione są kursy na inne dokładne rezultaty: Świątek 2:1 – 4,00, Hercog 2:0 – 4,10, Hercog 2:1 – 5,60.

Finał turnieju Samsung Open rozgrywanego w Lugano został zaplanowany na godzinę 11:30. Wszystko jednak wskazuje, że rozpocznie się on później, bowiem na drodze do punktualnego rozpoczęcia najprawdopodobniej staną opady deszczu.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia