Strona główna Zakłady - Aktualności Ciekawe zakłady Świątek powalczy o turniej główny w Budapeszcie – jest faworytką bukmacherów?

Świątek powalczy o turniej główny w Budapeszcie – jest faworytką bukmacherów?

0

Iga Świątek po kilku dni odpoczynku po rywalizacji w turnieju grupy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa w Zielonej Górze wraca do indywidualnych występów. Warszawianka w sobotę rozpocznie walkę o miejsce w głównej drabince imprezy rangi WTA w stolicy Węgier – Budapeszcie.

Obecnie 141. zawodniczka świata w 2019 roku stawia pierwsze kroki w poważnym tenisie – po ubiegłym sezonie, w którym głównie startowała w zawodach niższej rangi, teraz skupia się na ważniejszych imprezach. Po nieudanych eliminacjach w Auckland (porażka w trzeciej rundzie) i pozytywnie zakończonym Australian Open (jako kwalifikantka doszła do drugiej rundy turnieju głównego) teraz czeka ją pierwszy europejski start w turnieju WTA.

W Budapeszcie pierwszą rywalką naszej rodaczki będzie tenisistka zdecydowanie bardziej doświadczona oraz starsza od niej o 13 lat – Bibiane Schoofs. Holenderka to obecnie 161. tenisistka świata, która nigdy nie zdołała przebić się do pierwszej setki rankingu i nigdy regularnie nie startowała na poziomie WTA.

Mimo, że obie zawodniczki w rankingu dzieli jedynie kilka pozycji, to bukmacherzy zdecydowaną faworytkę widzą w Świątek. Bukmacher forBET na jej wygraną oferuje kurs 1,40 (zwycięstwo Schoofs – 2,95). Natomiast typując, że 17-latka wygra to spotkanie w dwóch setach, można skorzystać z współczynnika 1,95.

Świątek, aby awansować do turnieju głównego rozgrywanego na kortach twardych w hali w Budapeszcie, musi wygrać dwa spotkania w eliminacjach.

Oceń post