Tottenham kontra Chelsea – 1/2 finału Pucharu Ligi Angielskiej okiem bukmacherów

0

Puchar Ligi Angielskiej to rozgrywki, które lepiej znane są pod nazwą Carabao Cup. W tym turnieju mogą występować wszystkie zespoły z Premier League oraz te, które są zrzeszone w The Football League, czyli inaczej – występują na następujących poziomach: Championship, League One, League Two. Powoli wkraczamy do decydującej fazy w obecnej edycji tych zawodów. W grze pozostały już wyłącznie cztery zespoły – bezapelacyjnie hitem 1/2 finału jest dwumecz Chelsea z Tottenhamem.

Zarówno Chelsea, jak i Tottenham, znają smak zwycięstwa w Pucharze Ligi Angielskiej. Popularni „The Blues” triumfowali w tych rozgrywkach pięć razy (po raz ostatni w 2015 roku), natomiast ich rywale puchar w górę podnosili czterokrotnie.

Po trenerach obu zespołów należy się spodziewać, iż pomimo, że walka toczy się o dużą stawkę – awans do finału – to jednak zdecydują się oni na danie odpoczynku najlepszym zawodnikom i poślą do walki tych, którzy w Premier League mają okazję pojawiać się na boisku dużo rzadziej.

Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli Premier League (Tottenham jest trzeci, a Chelsea czwarta), dlatego bukmacherzy mieli niemały orzech do zgryzienia przy wystawieniu kursów. Wprost można napisać, że w tym meczu nie ma wyraźnego faworyta. Kursy wystawione przez Totolotek prezentują się następująco: Tottenham – 2,10, remis – 3,30, Chelsea – 3. Dla porównania bukmacher STS przygotował takie kursy: Tottenham – 2,20, remis – 3,40, Chelsea – 3,28.

Od kilku sezonów motorem napędowym popularnych „Kogutów” jest Harry Kane. To właśnie on według bukmacherów ma największe szanse na zdobycie bramki w tym meczu – forBET na to zdarzenie wystawił współczynnik 1,95. Jeśli chodzi o piłkarzy Chelsea, to najniższy kurs na trafienie do siatki widnieje przy nazwisku Edena Hazarda. Jest to 2,65.

Wtorkowy mecz pomiędzy tymi zespołami rozpocznie się o godzinie 21:00 – jego gospodarzem będzie Tottenham. Natomiast rewanż na Stamford Bridge będzie miał miejsce 21 stycznia (godzina 20:45).

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia