Strona główna Zakłady - Aktualności Ciekawe zakłady Tsitsipas zdobędzie pierwszy tytuł w sezonie? Grek faworytem bukmacherów

Tsitsipas zdobędzie pierwszy tytuł w sezonie? Grek faworytem bukmacherów

0

Stefanos Tsitsipas z każdym kolejnym występem potwierdza swój akces do zostania wybitnym tenisistą. Reprezentant Grecji pomimo zaledwie 20 lat na karku na swoim koncie ma już dwa tytuły w głównym cyklu oraz wielkoszlemowy półfinał (Australian Open 2019). Obecnie 12. zawodnik świata jest na dobrej drodze, aby do listy sukcesów dołożyć także triumf w turnieju Open 13 rozgrywanym w Marsylii.

6:4, 6:2; 6:4, 6:3; 7:6(1), 6:2 – bez większych problemów, zachowując kontrolę nad tym, co działo się na korcie – w taki sposób 20-letni zawodnik zameldował się w finale turnieju ATP 250 w Marsylii, przy okazji w drugiej rundzie pokonując naszego rodaka – Huberta Hurkacza.

W finale rywalem greckiego młodzieńca będzie Mikhaił Kukushkin – tenisista, który jeszcze niedawno był notowany poza pierwszą setką rankingu ATP, ale dzięki kilku bardzo dobrym wynikom znów wrócił na właściwe tory i obecnie jest 50. zawodnikiem świata. Kazach, podobnie, jak Tsitsipas, w Marsylii także nie przegrał seta. Z jedną różnicą: Kukushkin rozegrał jeden mecz więcej (Grek ze względu na rozstawienie w pierwszej rundzie miał wolny los).

Mimo, że graczem zdecydowanie bardziej doświadczonym jest Kukushkin – obu tenisistów dzieli 10 lat różnicy – to jednak więcej tytułów w głównym cyklu na swoim koncie ma Tsitspias (dwa, a Kazach jeden). 31-letni zawodnik jedyny smak triumfu zaznał dziewięć lat temu podczas turnieju w St. Petersburgu.

Bukmacherzy nie dają mu większych szans w niedzielnym finale i ich murowanym kandydatem do wygrania francuskich zawodów jest rozstawiony z „jedynką” Tsitsipas. Fortuna na zwycięstwo Greka oferuje kurs 1,30, a na triumf Kukushkina 3,55. Typować można także dokładny wynik: Tsitsipas 2-0 (1,82), Tsitsipas 2-1 (3,70), Kukushkin 2-0 (6,20), Kukushkin 2:1 (7,0).

Obaj zawodnicy jak dotychczas grali ze sobą dwa razy – wprawdzie każde z tych spotkań wygrał Tsitsipas, to w obu w przypadkach potrzebował trzech setów. Uważając, że podobnie będzie także i tym razem, można skorzystać z kursu 2,54.

Oceń post