Strona główna Zakłady Przydatne informacje Zakłady bukmacherskie – siatkówka 
ZakładyPrzydatne informacje

Zakłady bukmacherskie – siatkówka 

0

Jakie zakłady bukmacherskie na siatkówkę można obstawiać u bukmacherów w Polsce i które rynki zdarzeń najbardziej opłaca się typować? Jakie czynniki analizować, żeby wybierać trafne typy i czerpać z obstawiania siatkówki systematyczne zyski? Na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty bukmacherów online na mecze piłki siatkowej i którzy bukmacherzy mają najwięcej do zaoferowania w tym zakresie? 

Zakłady bukmacherskie - siatkówka

Gdzie najlepsze zakłady na siatkówkę? 

Siatkówka to w Polsce wyjątkowo popularny sport, dlatego nie ma raczej potrzeby omawiania jej zasad (podstawowe reguły zebraliśmy na końcu artykułu). Obstawianie siatkówki jest także dość powszechne wśród polskich typerów, a zakłady bukmacherskie na siatkówkę udostępniają niemal wszyscy bukmacherzy internetowi i naziemni w Polsce. Oferta zakładów tego typu jest przygotowywana oczywiście przez największych operatorów zakładów wzajemnych w naszym kraju, jak i przez szereg innych firm bukmacherskich. Jeśli jednak interesuje nas profesjonalne obstawianie meczów siatkówki, warto przyjrzeć się, czym różnią się poszczególne oferty. Niektórzy bukmacherzy przygotowują bardzo zróżnicowane zakłady na siatkówkę i to nie tylko na najważniejsze wydarzenia siatkarskie, inni zazwyczaj ograniczają się do podstawowych rynków. Ma to rzecz jasna ogromne znaczenie, ponieważ często najciekawsze i najbardziej opłacalne opcje zawarcia zakładu to właśnie rynki poboczne. 

Gracze, których interesuje typowanie na żywo siatkówki, powinni oczywiście zwrócić uwagę na to, jak prezentują się w różnych serwisach tego rodzaju zakłady bukmacherskie. Siatkówka live wymaga szybkiej i dynamicznej zmiany kursów, także wtedy, kiedy obstawiamy zakłady bukmacherskie przez aplikację mobilną. Bardzo przydatnym narzędziem dostępnym u wybranych bukmacherów są też transmisje z meczów na żywo. Z kolei już niezależnie od tego, czy obstawianie siatkówki przebiega przedmeczowo, na żywo czy długoterminowo, zawsze ważne są atrakcyjne kursy bukmacherskie zakładów i tu warto wykorzystać np. porównywarkę kursów bukmacherskich online. 

Trudno jednoznacznie wskazać, u którego bukmachera najlepiej traktowana jest siatkówka. Obstawianie tego sportu może być jednak szczególnie opłacalne u tych firm bukmacherskich, które sponsorują polską siatkówkę. Bukmacherzy ci po pierwsze szczególnie dużo uwagi poświęcają wydarzeniom siatkarskim i przygotowują rozbudowane oferty zakładów, a po drugie nierzadko organizują dla graczy specjalne akcje promocyjne. W ramach takich promocji można uzyskać np. darmowe zakłady czy zakłady bez ryzyka na STS - sponsor PLSobstawianie meczy siatkówki. Dla przykładu w 2019 r. bukmacher Betclic został oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w siatkówce (na 3 sezony) – w tym samym roku STS uzyskał tytuł oficjalnego partnera i oficjalnego bukmachera PlusLigi (na 4 sezony). 

Siatkówka – zakłady bukmacherskie pre-match 

Każdy choć odrobinę doświadczony gracz zdaje sobie sprawę z tego, że typowanie zwycięzcy to tylko jedna z wielu możliwości gry – i do tego często wcale nie najbardziej korzystna finansowo. W przypadku najpopularniejszych sportów bukmacherzy oferują mnóstwo innych rynków zdarzeń, których umiejętne wykorzystanie może zapewnić wysokie wygrane. Przyjrzyjmy się więc, jakiego rodzaju zakłady bukmacherskie na siatkówkę można typować u legalnych bukmacherów w Polsce. 

  • siatkówka – obstawianie zwycięzcy 

Jest to najbardziej podstawowy i powszechny rodzaj zakładu, który znajdziemy w ofercie na dowolny sport – od piłki nożnej przez szachy po e-sport. Kiedy w grę wchodzi siatkówka, zakłady bukmacherskie na zwycięzcę mogą dotyczyć wyniku meczu albo tylko konkretnego seta (np. pierwszego). Co kluczowe, trzeba pamiętać, że w meczach siatkarskich nie ma remisów! Gracze mogą więc obstawiać albo wygraną gospodarzy, albo wygraną gości – trzeciej opcji tu nie ma.  

Nie trzeba chyba dodawać, że jeśli stawiamy zakłady na siatkówkę na zwycięstwo faworyta, nasza ewentualna wygrana nie będzie szczególnie wysoka (przynajmniej nie w stosunku do włożonej stawki). Z kolei kiedy trafione będą zakłady bukmacherskie dotyczące triumfu teoretycznie słabszego zespołu, zysk będzie znacznie bardziej zadowalający. 

  • siatkówka – obstawianie handicapów 

Zakłady bukmacherskie z handicapem dzielą się na azjatyckie i europejskie, jednak w przypadku siatkówki można obstawiać tylko te pierwsze (gdyż handicap europejski umożliwia typowanie remisu). Na czym polegają tego rodzaju zakłady? Siatkówka obstawiana przy użyciu handicapu to zazwyczaj dodatkowe punkty dodane do prawdziwego wyniku spotkania dla drużyny teoretycznie słabszej lub ujemne punkty dla faworyta spotkania. W zakładach na mecze siatkarskie dodawane lub odejmowane mogą być np. sety. Załóżmy, że obstawimy zakłady na siatkówkę z handicapem –1.5 na wygraną faworyta, gdyż uważamy, że jego przewaga będzie wyraźna. Żeby uzyskać wygraną, faworyt musi wygrać mecz, podczas gdy jego przeciwnik może wygrać maksymalnie 1 seta – czyli realny wynik to 3:1 (po odjęciu 1.5 seta wynik to 1.5:1, czyli nadal wygrana faworyta) albo 3:0 (tu wynik z handicapem to 1.5:0). 

Siatkówka - zakłady bukmacherskie z handicapemObstawianie meczy siatkówki zakładami z handicapem może też odnosić się do punktów zdobytych przez daną drużynę w czasie całego meczu albo w ramach wybranego seta. W tym przypadku punkty również odejmowane są faworytowi a dodawane underdogowi. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie dotyczące całego spotkania należy oczywiście zsumować punkty zdobyte we wszystkich rozegranych setach i następnie dodać lub odjąć od tej sumy określoną liczbę punktów. 

Zakłady bukmacherskie na siatkówkę z handicapem to dobry sposób na obstawienie wygranej faworyta przy uzyskaniu kursów znacznie ciekawszych niż w podstawowej ofercie (którą tworzą zakłady bukmacherskie na zwycięzcę). 

  • siatkówka – obstawianie liczby setów / punktów  

Bardzo popularne jest też typowanie, ile setów zostanie rozegranych w danym meczu oraz ile punktów zostanie w nim zdobytych. Bukmacherzy przygotowują dla tych zdarzeń zakłady typu poniżej/powyżej, a więc dla przykładu przyjmują zakłady bukmacherskie, czy liczba setów będzie poniżej 4.5 czy powyżej tego poziomu. Jak zwykle próg stanowi liczba, która nie jest całkowita, a w przypadku zakładu na liczbę setów linia może być ustawiona na poziomie 3.5 lub 4.5. Oczywiście jeśli chodzi o obstawianie siatkówki odnoszące się do liczby punktów, tu możliwości jest znacznie więcej. W takich zakładach sumowane są punkty zdobyte przez gospodarzy i gości (albo w całym spotkaniu, albo w danym secie), a zakład nie jest wcale łatwy do poprawnego wytypowania. 

  • siatkówka – obstawianie dokładnego wyniku 

Zakłady bukmacherskie na dokładny wynik meczu uważane są za dość ryzykanckie, gdyż w wielu sportach jest mnóstwo możliwych wyników (np. w piłce nożnej czy koszykówce). Ale są wyjątki i należy do nich m.in. siatkówka. Zakłady bukmacherskie mogą zostać postawione w tym przypadku na 1 z 6 dokładnych wyników spotkania (drużyna może wygrać 3 sety przy 0, 1, lub 2 setach wygranych przez przeciwnika i takie same opcje dotyczą drużyny przeciwnej), więc nie jest to znowu aż tak dużo możliwości. 

  • siatkówka – obstawianie zakładów łączonych 

Zakłady bukmacherskie łączone to kolejny sposób na wyższe kursy zakładów na kuponie. Bukmacherzy łączą w tego rodzaju ofercie z reguły zakład na to, kto wygra spotkanie z zakładem na zwycięzcę pierwszego seta albo też na liczbę setów (under/over). 

  • siatkówka – obstawianie długoterminowe 

Poza ofertą na konkretne mecze bukmacherzy przyjmują także długoterminowe zakłady bukmacherskie na wyniki ważnych turniejów siatkarskich czy całego sezonu. Możliwe jest dla przykładu typowanie, który zespół wygra sezon czy okaże się najlepszy podczas Mistrzostw Świata. W ofercie długoterminowej dostępne są nie tylko zakłady bukmacherskie na zwycięzcę, ale też np. zakłady na to, który z 2 zawodników zdobędzie w trakcie danej imprezy czy sezonu więcej punktów. Tego rodzaju oferta pojawia się w serwisach bukmacherskich najczęściej na kilka tygodni przed rozpoczęciem wydarzenia. 

Trzeba zaznaczyć, że ta lista nie wyczerpuje wszystkich możliwości typowania meczów siatkówki, a jedynie pokazuje najczęściej spotykane rynki zdarzeń. Bukmacherzy oferują jednak także innego rodzaju zakłady na siatkówkę – przykładowo zakłady na statystyki pojedynczych siatkarzy (a nie całych zespołów), zakłady na czwarty czy piąty set (czy się odbędą) czy też tzw. parzyste/nieparzyste (chodzi o punkty zdobyte łącznie przez obie drużyny w wybranym secie lub całym spotkaniu). 

Siatkówka – zakłady bukmacherskie live 

Siatkówka - zakłady bukmacherskie liveJeśli lubisz typowanie zakładów w czasie trwania danego meczu, zapewne zainteresują Cię tego rodzaju siatkarskie zakłady bukmacherskie. Siatkówka w trybie live to oferta przygotowywana przez większość bukmacherów, choć jest ona z reguły uboższa niż oferta przedmeczowa. Na pewno warto podkreślić, że najlepsi bukmacherzy online umożliwiają nie tylko obstawianie meczów siatkówki, ale jednocześnie zapewniają opcję streamingu z wielu spotkań. Gracz może więc na jednej platformie oglądać mecze i je typować, co jest bardzo wygodne i usprawnia grę.  

Jeśli chodzi o rynki zdarzeń, bez problemu obstawimy na żywo zwycięzcę seta czy całego meczu, liczbę punktów czy setów, dokładny wynik czy zakłady bukmacherskie z handicapem. Zaciekawienie może natomiast wzbudzić zakład dotyczący wyścigu, czyli np. wyścig do 15 punktów. Gracze muszą tu wskazać, czy to gospodarze, czy goście jako pierwsi osiągną wskazaną liczbę punktów.  

Zakłady bukmacherskie na siatkówkę live są bardzo ciekawe i emocjonujące, gdyż ten sport cechuje duża zmienność wyników. Jeśli gracz odpowiednio przewiduje, jak potoczą się losy spotkania w kolejnych setach, może obstawić zakłady po naprawdę atrakcyjnych kursach. 

Zakłady na siatkówkę – jak wygrywać? 

Obstawianie siatkówki nie jest ani łatwiejsze ani trudniejsze od typowania innych sportów. Żeby zakłady bukmacherskie na siatkówkę przynosiły zyski, należy w odpowiedni sposób analizować różne czynniki, które mogą wpłynąć na wynik meczu, ale też w odpowiedni sposób dobierać typowane zdarzenia czy stawki zakładów. Oto garść porad, których zastosowanie powinno w zdecydowany sposób pomóc w skutecznym typowaniu spotkań siatkarskich i osiąganiu regularnego zysku. 

Sprawdź: kto gra i w jakiej jest formie? 

Czy w meczu wezmą wszyscy najlepsi zawodnicy? Czy jedna z drużyn nie została dotkliwie osłabiona np. za sprawą kontuzji, a może wieści niosą, że wystawiony zostanie mocno rezerwowy skład? A jeśli nawet nie ma poważnych zmian w składzie, to czy zespół osiągnął już wysoką dyspozycję? Czy zarówno pojedynczy siatkarze, jak i drużyna całościowo prezentują naprawdę dobrą formę? Obstawianie siatkówki warto poprzedzić przyjrzeniem się w pierwszej kolejności tym właśnie kwestiom. 

Przyjrzyj się tabelom i historii rywalizacji 

Forma ma oczywiście odzwierciedlenie w wynikach rozgrywek, dlatego trafne zakłady na siatkówkę poprzedzać powinna też analiza tabeli ligowej i ostatnich spotkań. Co więcej, należy również sięgnąć dalej i skoncentrować się na tym, jakimi wynikami kończyły się zarówno w tym, jak i w poprzednich sezonach mecze tych 2 drużyn, których rywalizację mamy obstawiać. Z takiej analizy można wyciągnąć wnioski nie tylko co do zwycięzcy meczu. Jeśli np. te 2 zespoły zawsze mają ze sobą ciężką przeprawę i niemal za każdym razem dochodzi do tie-breaku, warto obstawić typ na to, że piąty set zostanie rozegrany. 

Zweryfikuj: gdzie i kiedy? 

Zakłady bukmacherskie - siatkówka na wyjazadachPo pierwsze zawsze łatwiej o wygraną na swoim terytorium, w świetnie znanej zespołowi hali i przy swojej publiczności. Po drugie jeśli mówimy o spotkaniach, które odbywają się po drugiej stronie kuli ziemskiej, długa podróż na pewno może negatywnie wpłynąć na dyspozycję zawodników.  

Z kolei w pytaniu o „kiedy” chodzi przede wszystkim o etap rozgrywek. Na pewno najmniej pewny jest początkowy etap, kiedy to zawodnicy mogą być mocno zmęczeni po zakończeniu sezonu (sezon ligowy przypada na okres letni, a reprezentacyjny rozpoczyna się jesienią). W związku z tym część z nich może dostać od trenera czas na nabranie sił, a na boisku pojawią się mniej utytułowani siatkarze. 

Spróbuj przejrzeć strategię zespołu 

Obstawianie siatkówki wymaga też czasem zagłębienia się w aspekty o charakterze nie do końca sportowym. Być może najbliższy mecz „opłaca się” przegrać, żeby później trafić na łatwiejszego przeciwnika? A może i tak zespół ma już zapewniony udział w turnieju, więc z dużym prawdopodobieństwem najlepsi zawodnicy będą mieli wolne, podczas gdy swoich sił spróbują mniej doświadczeni siatkarze? W takim przypadku zakłady na siatkówkę muszą uwzględniać, że w danym meczu wystąpić może znacznie słabszy zespół. 

Wybieraj opłacalne rynki zdarzeń  

Co oczywiste, jeśli mamy zamiar obstawiać wygraną faworyta, nawet wygrane zakłady na siatkówkę nie przyniosą nam wysokiej wygranej. Lepiej jest w tej sytuacji wybrać zakłady bukmacherskie z handicapem, dostosowując jego wartość do szacowanej przez nas przewagi zespołu nad rywalem (im większa przewaga, tym większa wartość handicapu i lepszy kurs zakładu). Można oczywiście rozważyć także obstawianie siatkówki przy pomocy zakładów łączonych, a także akumulowanych, jednak im więcej zdarzeń znajdzie się na kuponie, tym ryzyko porażki staje się większe.  

Poza tym ciekawe kursy można znaleźć w ofercie live, zwłaszcza kiedy potrafimy przewidzieć, że sytuacja w spotkaniu ulegnie całkowitemu odwróceniu (co nie jest rzadkie w siatkówce). Jeśli dany zespół przegrywa 0:1 czy nawet 0:2 i postawimy zakład na jego zwycięstwo, to o ile ten typ się sprawdzi, zakład okaże się bardzo zyskowny. 

Nie podążaj ślepo za kursami bukmacherskimi 

Prawdopodobieństwo zajścia poszczególnych zdarzeń to oczywiście podstawa do wyznaczenia przez bukmacherów współczynników, jakie mają zakłady bukmacherskie. Siatkówka nie może być jednak typowana tylko na bazie oferty kursowej. Szczerze powiedziawszy, to właśnie ci gracze, którzy potrafią znaleźć pomyłki w kursach bukmacherów, zyskują nad nimi prawdziwą przewagę i mogą przekuć ją w wysoki zysk. 

Skup się na kluczowych wydarzeniach 

Typowanie dalszych lig i mniej znanych turniejów nie jest łatwe – przede wszystkim ze względu na mały dostęp do danych na temat aktualnej formy zawodników, statystyk meczowych (w tym tych generowanych dla oferty live) itp. Dlatego też najłatwiej o poprawne obstawianie siatkówki w przypadku takich wydarzeń, jak Mistrzostwa Świata czy Europy, najwyższych lig polskich (PlusLiga i Tauron Liga), kilku najlepszych lig zagranicznych (np. włoskiej) oraz oczywiście meczów polskiej reprezentacji w piłce siatkowej. 

Oglądaj transmisje z meczów i bądź na bieżąco 

Zakłady bukmacherskie na siatkówkę - transmisjeOglądanie transmisji z meczów to oczywistość dla graczy, którzy typują zakłady bukmacherskie na siatkówkę żywo, jednak tę rywalizację powinni śledzić wszyscy typerzy od siatki. Dzięki śledzeniu wydarzeń na boisku dostajemy informacje z pierwszej ręki na temat dyspozycji zawodników i kondycji całej drużyny, jej zgrania, umiejętności wychodzenia z trudnych sytuacji itd. Również czerpanie z różnych źródeł najnowszych informacji na temat formy siatkarzy, ewentualnych problemów zdrowotnych, relacji w zespole itd. zdecydowanie pomaga w tym, by obstawiać trafne zakłady na siatkówkę. 

Siatkówka – podstawowe zasady gry 

Na koniec przypomnimy najważniejsze zasady piłki siatkowej, o których muszą wiedzieć gracze, obstawiający na nią zakłady. Siatkówka rozgrywana jest w 3, 4 lub 5 setach – koniec meczu następuje, kiedy jeden z zespołów wygra 3 sety. Standardowo set kończy się po uzyskaniu przez drużynę 25 punktów, jednak jej przewaga nad rywalem musi być minimum 2-punktowa. Jeśli dochodzi do tie-breaku, czyli piątego seta, gra trwa do 15. punktu jednej z drużyn (nadal konieczne jest jednak posiadanie 2 punktów przewagi). 

Drużyna może odbić piłkę 3-krotnie, 4. odbicie pod rząd to błąd, tak samo jak podwójne odbicie piłki przez jednego zawodnika. Celem drużyny jest trafienie w boisko drugiej drużyny lub doprowadzenie jej do popełnienia błędu, jak np. wyautowania piłki. Dozwolone jest odbijanie piłki np. nogą, choć oczywiście siatkarze odbijają ją przede wszystkim rękami. Bardzo ważny jest w siatkówce silny i precyzyjny serwis – siatkarze, którzy się nim wyróżniają zdobywają wiele punktów bezpośrednich poprzez tzw. as serwisowy. Przykładowo Wilfredo Leon, reprezentant Polski, pobił w 2020 r. rekord prędkości serwisu, osiągając wynik 138 km/h. 

Na boisku znajduje się po 6 zawodników każdej drużyny (a cały skład to 12 osób), którzy zajmują pozycje atakującego, przyjmującego, środkowego, rozgrywającego i libero. W każdym secie trener może dokonać maksymalnie 6 zmian w składzie, 2 razy wziąć przerwę i 2 razy zrobić challange, czyli poprosić sędziego o sprawdzenie ostatniej akcji na nagraniu. Dodatkowo w każdym secie mamy 2 przerwy techniczne, które następują po 8. i 16 punkcie – to cenny czas, który gracze obstawiający zakłady na siatkówkę live wykorzystują na analizę statystyk i podjęcie decyzji co do kolejnych zakładów, np. zagrania kontr.

5/5 - (1 głos)