Zbliża się koniec sezonu. Czas na loty narciarskie – kursy bukmacherów na piątkowe kwalifikacje

0

Czwartkowy konkurs w ramach Raw Air oraz Pucharu Świata, który odbył się w Trondheim, był ostatnim epizodem zmagań w obecnej kampanii na skoczniach dużych. Natychmiast po nim skoczkowie przenieśli się do Vikersund, gdzie czeka ich rywalizacja na mamucim obiekcie.

Za sprawą ostatnich konkursów zdecydowanie zmieniła się czołówka w klasyfikacji Raw Air. Pozycję lidera stracił Robert Johansson, który teraz musi uznać nie tylko wyższość Stefana Krafta oraz Ryoyu Kobayashiego. Rywalizacja w ostatnich pięciu seriach zapowiada się jednak niezwykle pasjonująco, bowiem Austriaka i Japończyka dzieli zaledwie kilka punktów. Niestety o najwyższe lokaty nie będą się bić polscy skoczkowie. Najlepszy z naszych – Kamil Stoch – obecnie plasuje się na szóstym miejscu i do trzeciego Johanssona traci aż niecałe 120 punktów.

W piątek na największej skoczni świata, czyli obiekcie w Vikersund, odbędą się kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Bukmacherzy sądzą, że Kraft pójdzie za ciosem, bowiem to on jest ich największym faworytem do wygrania piątkowego prologu. Bukmacher STS na jego wygraną oferuje kurs 2,75. Spore szanse są dawane także Kobayashiemu (4,0), Johanssonowi (4,50) oraz Forfangowi (8,0). Po ostatnich gorszych występach zdecydowanie zmalały notowania naszych rodaków. Współczynnik na triumf Stocha w kwalifikacjach to 18,0, a w przypadku Piotra Żyły i Dawida Kubackiego wynosi on odpowiednio 25,0 oraz 30,0.

Natomiast w ofercie bukmachera forBET znalazła się możliwość typowania bezpośredniej rywalizacji pomiędzy dwoma wybranymi zawodnikami. Oto niektóre z par: Forfang – Eisenbichler (1,50  – 2,35), Zajc – Stoch (1,60 – 2,15), Stoch – Żyła (1,57 – 2,20), Żyła Kubacki (1,65 – 2,06).

Skoczkowie piątkowe skakanie rozpoczną o 15:30 – wtedy odbędzie się sesja treningowa. Kwalifikacje zaplanowano dwie godziny później.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia