Zbliża się konkurs na dużej skoczni w Innsbrucku. Kto faworytem bukmacherów?

0

Po kilku seriach treningowych oraz wielu tygodniach przygotowań – czas oficjalnie rozpocząć zmagania skoczków narciarskich podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które w tym roku odbywają się w Seefeld / Innsbrucku.

Decyzję o składzie, w którym reprezentanci Polski przystąpią do kwalifikacji do konkursu na dużej skoczni w Innsbrucku, Stefan Horngacher podjął po czwartkowym treningu. Przypomnijmy, że w nim wystąpił jedynie Stefan Hula. Najstarszy z biało-czerwonych jednak nie zdołał przekonać trenera, który do startu nominował Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego i Jakuba Wolnego.

Po piątkowych kwalifikacjach, w sobotę odbędzie się konkurs. W nim największym faworytem jest Kamil Stoch, na którego bukmacher Fortuna wystawił kurs 2,75. Jego szanse na zakończenie zmagań na podium są oceniane na 1,4. Minimalnie niższe są notowania Ryoyu Kobayashiego (3,25). Sugerując się kursami można by dojść do wniosku, że walka o triumf na dużej skoczni rozegra się pomiędzy tą dwójką. Tak prezentują się współczynniki na innych zawodników: Stefan Kraft (8,0), Markus Eisenbichler (12,0), Piotr Żyła (15,0), Karl Geiger (15,0), Dawid Kubacki (20,0).

Bukmacher forBET umożliwił typowanie bezpośrednich wyników rywalizacji wybranych skoczków. Oto propozycje: Stoch – Geiger (1,30 – 3,10), Żyła – Eisenbichler (2,50 – 1,45), Kraft – Peier (1,65 – 2,05).

W piątek skoczkowie będą mieli możliwość do oddania dwóch skoków: o 13:30 odbędzie się seria próbna, a o 14:30 ruszą kwalifikacje. Natomiast początek sobotniego konkursu indywidualnego będzie miał miejsce o 14:30.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia