KPR Legionowo – ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Bukmacherzy typują mecz Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych

0
Zawodnicy KPR Legionowo i Orlenu Wisły Płock podczas meczu Ekstraklasy piłkarzy ręcznych, 06.02.2018. Autor: Bartłomiej Zborowski, Źródło: PAP, Dostawca: PAP.
Zawodnicy KPR Legionowo i Orlenu Wisły Płock podczas meczu Ekstraklasy piłkarzy ręcznych, 06.02.2018.
Autor: Bartłomiej Zborowski, Źródło: PAP, Dostawca: PAP.

W rozgrywkach Ligi Centralnej sporo może się jeszcze wydarzyć w czołówce. O miejsce na podium walczy ORLEN Upstream SRS Przemyśl, a drugiej lokaty broni KPR Legionowo. Bezpośredni mecz obu zespołów już w najbliższej kolejce. Bukmacherzy mają swojego faworyta.

Klub z Legionowa faworytem bukmacherów

KPR Legionowo jest faworytem zakładów bukmacherskich w meczu z ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Obie ekipy zagrają w Legionowie w meczu 25. kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Do końca zmagań pozostały już tylko dwie serie gier.

Jak wygląda sytuacja obu ekip w tabeli? Lepiej sytuuje się KPR Legionowo, który jest wiceliderem. W dorobku gospodarzy najbliższego starcia jest obecnie 49 punktów. ORLEN Upstream SRS Przemysł ma na koncie 41 „oczek” i zajmuje piątą lokatę.

Zarówno KPR Legionowo, jak i ORLEN Upstream SRS Przemyśl, w poprzedniej kolejce zaliczyły potknięcia. Szczególnie bolesną porażkę ponieśli szczypiorniści z Przemyśla, którzy przegrali z niżej notowanym zespołem z Olsztyna. Z drugiej strony KPR Legionowo poległ w starciu z bezpośrednim rywalem do drugiego miejsca, przegrywając na wyjeździe z zespołem z Białej Podlaskiej.

Wcześniej KPR Legionowo miało serię trzech wygranych z rzędu. Z kolei ORLEN Upstream SRS Przemyśl grywa w kratkę i zwycięstwa przeplata porażkami. Trudno zatem mówić o równej i stabilnej formie tej drużyny.

W pierwszym w tym sezonie starciu obu ekip – w Przemyślu – górą byli jednak zawodnicy gospodarzy tamtego spotkania. ORLEN Upstream SRS Przemyśl wygrał w grudniu minionego roku 33:28. Historia meczów bezpośrednich pokazuje, że w starciach tych dwóch drużyn zawsze górą są gospodarze. Dlatego tym razem większe szanse, co jasno wynika ze statystyk, ma KPR Legionowo.

Potwierdza to także dobra seria domowych gier KPR-u. Na własnym terenie klub z Legionowa wygrał ostatnie pięć ligowych meczów z rzędu, a w minionych dziewięciu spotkaniach przegrał tylko raz. Piłkarze ręczni z Przemyśla na wyjazdach grają w kratkę, choć akurat ostatnie dwa spotkania także rozstrzygali na swoją korzyść.

KPR Legionowo nie ma już szans na wygranie Ligi Centralnej. Tytuł mistrza i awans do PGNiG Superligi trafi w ręce ARGED KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Jednak drużyna z Legionowa zajmując drugie miejsce, może zagrać w barażach z przedostatnią drużyną z PGNiG Superligi. Kwestia awansu jest zatem otwarta, co narzuca większą presję na gospodarzy. Wzięli to pod uwagę także bukmacherzy, według których to właśnie KPR Legionowo jest zdecydowanym faworytem w tym meczu.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl stracił już szanse na podium w trwających rozgrywkach, ale w kolejnym sezonie nadal powinien występować na szczeblu Ligi Centralnej. Ważnym aspektem w grze gości najbliższego spotkania jest to, że w ostatnich meczach drużyna radziła sobie w osłabionym składzie. Czy będzie to miało wpływ także na starcie w Legionowie? Nie jest to wykluczone, a w konsekwencji dodatkowe atuty po swojej stronie ma KPR Legionowo.

Kursy bukmachera STS na mecz Ligi Centralnej: KPR Legionowo – ORLEN Upstream SRS Przemyśl

STS: KPR Legionowo – 1.35, remis – 10.00, ORLEN Upstream SRS Przemyśl – 3.70

Liga Centralna. KPR Legionowo – ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Kiedy mecz?

Mecz 25. kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych odbędzie się 14 maja, początek o godzinie 20:00.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia