Mecz w czołówce Fortuna 1 Ligi. Kto faworytem bukmacherów w meczu Korony z Arką?

0
Arka Gdynia i Korona Kielce spadły z Ekstraklasy w tym samym sezonie, teraz walczą o awans, 3.07.2020. Autor: Łukasz Gągulski, Źródło: PAP, Dostawca: PAP.
Arka Gdynia i Korona Kielce spadły z Ekstraklasy w tym samym sezonie, teraz walczą o awans, 3.07.2020.
Autor: Łukasz Gągulski, Źródło: PAP, Dostawca: PAP.

Trzecia w tabeli Arka Gdynia kontra czwarta Korona Kielce, kto będzie górą w meczu Fortuna 1 Ligi? Obie ekipy nadal biją się o bezpośredni awans do Ekstraklasy, a ich starcie może sporo nakreślić w kwestii ewentualnych szans na powodzenie tego zadania. Jak ten mecz widzą bukmacherzy?

Bukmacherzy bez wyraźnego faworyta

Patrząc na przedmeczowe kursy bukmacherskie trudno wskazać jednoznacznego faworyta. Każda z drużyn ma swoje atuty i w ostatnim czasie dobrze radzi sobie w Fortuna 1 Lidze. Nieco wyżej w tabeli znajduje się Arka Gdynia, która ma dwa punkty przewagi nad Koroną. Jednak mecz odbędzie się w Kielcach, co daje pewne atuty również gospodarzom, mającym serię trzech wygranych z rzędu na własnym terenie.

Minimalna przewaga formy jest jednak po stronie Arki Gdynia, która w Fortuna 1 Lidze jest w 2022 bardzo silna i wyprzedza pozostałe drużyny z czołówki. W samej Fortuna 1 Lidze zespół z Gdyni gubił punkty w tym roku kalendarzowym tylko raz, remisując z GKS-em Katowice. Ponadto Arka zanotował siedem wygranych.

Korona Kielce także może ten rok zaliczyć do udanych, bowiem ani razu nie przegrała. Jednak kilkukrotnie dzieliła się punktami z rywalami. Zapowiada się zatem wyrównany i trudny do jednoznacznego typowania mecz. Pewną opcją dla typerów jest tu wybór zakładów na podwójną szansę, który zmniejsza ryzyko porażki.

Kursy bukmachera Fortuna na mecz Korona Kielce – Arka Gdynia:
Korona Kielce/X – 1.44, Arka Gdynia/X – 1.52, Korona Kielce/Arka Gdynia – 1.35

Pierwszy mecz obu drużyn w sezonie zakończył się wynikiem bezbramkowym. Arka była jednak w zupełnie innym miejscu niż obecnie, co może nieco zmienić optykę oceny przed najbliższą kolejką. Kursy bukmacherskie, co widać na podstawie przedstawionych wyżej wyliczeń, nieco przesuwają się w stronę Korony Kielce.

Ostatnie dwa mecze Arki z Koroną w Kielcach to jednak także remisy. Być może właśnie podział punktów w najbliższej serii spotkań jest najbardziej prawdopodobny, choć nie ucieszyłby żaden ze stron. Arka Gdynia i Korona Kielce myślą bowiem o gonieniu Widzewa Łódź, który zajmuje drugą pozycję w lidze premiowaną bezpośrednim awansem z Fortuna 1 Ligi do Ekstraklasy.

Liderem Fortuna 1 Lidzi jest Miedź Legnica, która ma na koncie 61 punktów i niemal pewna jest awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Drugi Widzew Łódź ma 53 „oczka” na koncie. O dwa punkty mniej ma Arka Gdynia, a cztery punkty straty do Widzewa ma Korona Kielce.

Patrząc na wszystkie te zespoły, zaangażowane w walkę o bezpośredni awans, Arka Gdynia ma najwięcej porażek (9). Z kolei Korona Kielce zdecydowanie najczęściej remisuje (10). Inną interesującą statystyką są bramki. Arka Gdynia jest najbardziej bramkostrzelnym zespołem Fortuna 1 Ligi, natomiast Korona strzela stosunkowo mało goli jak na klub ze ścisłej czołówki. W przypadku defensywy, różnica jest co prawda na korzyść Korony, ale o zaledwie trzy bramki.

Kursy bukmachera Fortuna na bramki w meczu Korona Kielce – Arka Gdynia:
Obie strzelą gola: Tak – 1.71, Nie – 2.04
Korona Kielce strzeli gola: Tak – 1.28, Nie – 3.40
Arka Gdynia strzeli gola: Tak – 1.32, Nie – 3.15

Kursy bukmacherskie na mecz Korona Kielce – Arka Gdynia

Superbet: Korona Kielce – 2.50, remis – 3.25, Arka Gdynia – 2.80
Etoto: Korona Kielce – 2.55, remis – 3.25, Arka Gdynia – 2.80
Betfan: Korona Kielce – 2.50, remis – 3.25, Arka Gdynia – 2.77
Fortuna: Korona Kielce – 2.57, remis – 3.25, Arka Gdynia – 2.85
STS: Korona Kielce – 2.50, remis – 3.20, Arka Gdynia – 2.80
Noblebet: Korona Kielce – 2.75, remis – 3.60, Arka Gdynia – 2.80
eWinner: Korona Kielce – 2.48, remis – 3.21, Arka Gdynia – 2.75
PZBuk: Korona Kielce – 2.60, remis – 3.35, Arka Gdynia – 2.75
Betclic: Korona Kielce – 2.55, remis – 3.30, Arka Gdynia – 2.80
Totalbet: Korona Kielce – 2.50, remis – 3.20, Arka Gdynia – 2.75
LVBet: Korona Kielce – 2.60, remis – 3.35, Arka Gdynia – 2.65
Fuksiarz: Korona Kielce – 2.50, remis – 3.20, Arka Gdynia – 2.70

Fortuna 1 Liga. Kiedy mecz Korona Kielce – Arka Gdynia?

Mecz zaplanowano na sobotę, 23 kwietnia. Początek o godzinie 12:40.

5/5 - (1 głos)

Brak postów do wyświetlenia