Strona główna Zakłady - Aktualności Ciekawe zakłady Legia Warszawa – Piast Gliwice. Kursy bukmacherskie na mecz PKO BP Ekstraklasy

Legia Warszawa – Piast Gliwice. Kursy bukmacherskie na mecz PKO BP Ekstraklasy

0
W pierwszym meczu obu ekip w sezonie Piast Gliwice wygrał u siebie z Legią Warszawa 4:1, 24.10.2021. Autor: Andrzej Grygiel, Źródło: PAP, Dostawca: PAP.

 

W pierwszym meczu obu ekip w sezonie Piast Gliwice wygrał u siebie z Legią Warszawa 4:1, 24.10.2021.
Autor: Andrzej Grygiel, Źródło: PAP, Dostawca: PAP.

Dobrze radząca sobie w 2022 roku Legia Warszawa, zagra z marzącym o miejscu w pucharach Piastem Gliwice. Kto będzie faworytem tego spotkania? Jak bukmacherzy przewidują rozstrzygnięcia w meczu Legii z Piastem? Sprawdziliśmy to.

Bukmacherzy wskazują minimalnego faworyta

Trudno przed tym meczem jednoznacznie wskazać jego faworyta, ale kursy bukmacherskie nieco bardziej skłaniają się w kierunku warszawskiej Legii. Mecz odbędzie się w Stolicy, Legia Warszawa ostatnio radzi sobie więcej niż solidnie, a kibice zaczęli nawet wierzyć w to, że Legia może dobić do ligowej czołówki. Z pewnością te aspekty mają duży wpływ na bukmacherskie kursy, zatem dlaczego mówimy tylko o minimalnym faworycie w kontekście Legii Warszawa?

Bo równie dobrze w Ekstraklasie radzi sobie Piast Gliwice. Drużyna Waldemara Fornalika jest obecnie wyżej niż Legioniści w ligowej tabeli i cały czas liczy się w grze o czwartą pozycję, która powinna dać awans do europejskich pucharów, przy założeniu, że Lech Poznań, Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa zachowają miejsce na podium (Lech i Raków grają również w finale Pucharu Polski).

Patrząc tylko na pięć ostatnich meczów Ekstraklasy, zarówno Legia Warszawa jak i Piast Gliwice zgromadziły po 11 punktów. W tym czasie Legia Warszawa toczyła choćby trudny wyjazdowy bój z Lechem, zakończony podziałem punktów, a Piast Gliwice ogrywał czwartą obecnie Lechię Gdańsk. Celem dla obu drużyn jest oczywiście wygrana, ale chyba jeszcze ważniejsze będzie uniknięcie porażki. Jak zatem wyglądają kursy na „podwójną szansę” u bukmachera Betclic?

Legia Warszawa/X – 1.40, X/Piast Gliwice – 1.55, Legia Warszawa/Piast Gliwice – 1.35

W ostatnim czasie więcej goli zdobywa Legia Warszawa. Podopieczni Aleksandara Vukovicia w ostatnich pięciu starciach ligowych notują bilans strzelecki 9:4, z kolei Piast Gliwice na tym samym dystansie legitymuje się bilansem bramkowym 5:2.

Kto strzeli gola w meczu Legia – Piast? Kursy ponownie sprawdziliśmy w ofercie bukmachera Betclic.

Legia Warszawa strzeli gola tylko: 3.70
Piast Gliwice strzeli gola tylko: 4.50
Obie drużyny strzelą gola: 2.09
Brak goli: 7.80

Trudno wskazać konkretnego piłkarza, który mógłby zdecydować o wygranej w najbliższym meczu. Najwięcej bramek dla Legii Warszawa strzelił w tym sezonie Tomas Pekhart (7), z kolei liderem pod względem goli dla Piasta Gliwice jest Alberto Toril (5). Obaj Ci piłkarze ostatnio nie grają jednak pierwszych skrzypiec w swoich zespołach. Formą imponuje natomiast Kamil Wilczek, który dorównał już Torilowi w liczbie strzelonych bramek w tym sezonie w barwach Piasta.

Czy Wilczek jest w stanie poprowadzić Piast do miejsca w TOP4 Ekstraklasy na koniec sezonu? Bukmacherzy większe szanse dają Lechii Gdańsk, a nawet Radomiakowi. Matematycznie na puchary ma szansę także Legia Warszawa, ale tu bukmacherzy są dość sceptyczni.

Kursy bukmacherskie na mecz Legia Warszawa – Piast Gliwice

Superbet: Legia Warszawa – 2.50, X – 3.20, Piast Gliwice – 3.00
Etoto: Legia Warszawa – 2.55, X – 3.20, Piast Gliwice – 3.00
Betfan: Legia Warszawa – 2.55, X – 3.10, Piast Gliwice – 2.94
Fortuna: Legia Warszawa – 2.52, X – 3.15, Piast Gliwice – 3.05
STS: Legia Warszawa – 2.30, X – 3.10, Piast Gliwice – 3.10
Noblebet: Legia Warszawa – 2.60, X – 3.30, Piast Gliwice – 3.25
eWinner: Legia Warszawa – 2.51, X – 3.09, Piast Gliwice – 2.96
PZBuk: Legia Warszawa – 2.55, X – 3.05, Piast Gliwice – 3.00
Betclic: Legia Warszawa – 2.48, X – 3.20, Piast Gliwice – 3.00
Totalbet: Legia Warszawa – 2.55, X – 3.05, Piast Gliwice – 2.95
LVBet: Legia Warszawa – 2.55, X – 3.25, Piast Gliwice – 3.05
Fuksiarz: Legia Warszawa – 2.50, X – 3.05, Piast Gliwice – 2.95

Gra PKO BP Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa – Piast Gliwice: kiedy? Gdzie?

Mecz 29 kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Piastem Gliwice odbędzie się w poniedziałek, 18 kwietnia. Początek meczu na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie zaplanowano na godzinę 20:00.

5/5 - (1 głos)