Podbeskidzie Bielsko-Biała – Widzew Łódź. Kto faworytem bukmacherów?

0
Piłkarze Widzewa Łódź świętują zdobycie bramki w meczu Fortuna Pucharu Polski, 2.11.2021. Autor: Grzegorz Michałowski, Źródło: PAP, Dostawca: PAP.
Piłkarze Widzewa Łódź świętują zdobycie bramki w meczu Fortuna Pucharu Polski, 2.11.2021.
Autor: Grzegorz Michałowski, Źródło: PAP, Dostawca: PAP.

Lider Fortuna 1 Ligi jedzenie na mecz do Bielska-Białej. Piłkarze Widzewa Łódź zmierzą się z Podbeskidziem w sobotę, 13 listopada. Widzew Łódź ostatnio wpadł w lekki kryzys, Podbeskidzie Bielsko-Biała dobija się do czołówki Fortuna 1 Ligi. Jak bukmacherzy widzą ten mecz i czyj sukces warto typować?

Trudno wskazać faworyta

Bukmacherzy nie mają łatwego zadania przed meczem Podbeskidzie Bielsko-Biała kontra Widzew Łódź. Z jednej strony mamy lidera rozgrywek, a z drugiej zespół mający spore aspiracje by na stałe zadomowić się w ligowej czołówce Fortuna 1 Ligi.

Po świetnych tygodniach ostatnio Widzew Łódź złapał zresztą zadyszkę, co dodatkowo stawia pod wątpliwość formę obecnego lidera rozgrywek. Łodzianie zremisowali derbowy szlagier z ŁKS-em, ponadto przegrali z Resovią i podzielili się punktami z Miedzią Legnica. Podbeskidzie Bielsko-Biała także nie jest nieskazitelne w swojej grze. Ostatni mecz zakończył się przegraną z Arką Gdynia, jednak siódme miejsce w tabeli pokazuje dość solidną postawę ekipy trenera Piotra Jawnego w trwającym sezonie Fortuna 1 Ligi.

Jak widzą sobotnią konfrontację bukmacherzy? Tu delikatny plusik można postawić przy drużynie gospodarzy. W przedmeczowych kursach bukmacher BetX ocenia sukces Podbeskidzia Bielsko-Biała kursem 2.25. Na Widzew Łódź ten sam bukmacher wystawił kurs 2.90. Jeszcze bardziej w triumf gospodarzy wierzy inna firma, która także oferuje zakłady bukmacherskie na ten pojedynek. Noblebet za wygraną Podbeskidzia Bielsko-Biała płaci w stosunku 2.30, a już wygrana Widzewa Łódź to kurs 3.35.

Choć przewaga w kursach – choćby wspomnianych operatorów BetX czy Noblebet – jest widoczna, to nie można jednak mówić o zdecydowanym faworycie bukmacherów przed meczem 17. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Kursy bukmacherskie: Podbeskidzie Bielsko-Biała vs Widzew Łódź

Superbet: Podbeskidzie Bielsko-Biała – 2.30, X – 3.40, Widzew Łódź – 3.00
Etoto: Podbeskidzie Bielsko-Biała – 2.36, X – 3.40, Widzew Łódź – 2.95
Betfan: Podbeskidzie Bielsko-Biała – 2.30, X – 3.35, Widzew Łódź – 2.95
Fortuna: Podbeskidzie Bielsko-Biała – 2.36, X – 3.42, Widzew Łódź – 3.00
STS: Podbeskidzie Bielsko-Biała – 2.32, X – 3.30, Widzew Łódź – 2.95
Noblebet: Podbeskidzie Bielsko-Biała – 2.30, X – 3.75, Widzew Łódź – 3.35
eWinner: Podbeskidzie Bielsko-Biała – 2.28, X – 3.34, Widzew Łódź – 3.92
PZBuk: Podbeskidzie Bielsko-Biała – 2.25, X – 3.50, Widzew Łódź – 3.00
Betclic: Podbeskidzie Bielsko-Biała – 2.34, X – 3.45, Widzew Łódź – 3.00
Totalbet: Podbeskidzie Bielsko-Biała – 2.32, X – 3.30, Widzew Łódź – 2.90
LVBet: Podbeskidzie Bielsko-Biała – 2.20, X – 3.50, Widzew Łódź – 3.15
Fuksiarz: Podbeskidzie Bielsko-Biała – 2.28, X – 3.35, Widzew Łódź – 2.90

Podbeskidzie Bielsko-Biała? Statystyki są na tak, ale…

Przedmeczowy kursy bukmacherskie odzwierciedlają statystyki ostatnich meczów bezpośrednich. Gdy grają ze sobą Podbeskidzie Bielsko-Biała i Widzew Łódź, to lepiej wychodzą na tym gospodarze najbliższego meczu. Przede wszystkim na własnym terenie. Widzew Łódź ostatni raz pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała w meczu o stawkę w roku 2009. To dość odległy czas, a od tego meczu obie ekipy grały o punkty osiem razy

Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że sobotni mecz będzie pierwszym od 2014 roku spotkaniem Podbeskidzie Bielsko-Biała kontra Widzew Łódź. Sporo zatem zmieniło się po obu stronach i z minionych meczów trudno wyciągać zbyt daleko idące wnioski.

Pewnym problemem Podbeskidzia w obecnym czasie może być fakt, że zespół ten niezbyt często gra na zero z tyłu. Zresztą bukmacherzy wierzą w bramki z obu stron w sobotnim meczu.

Kursy bukmachera BetX – obie drużyny strzelą gola:
TAK – 1.75, NIE – 2.00

Kursy bukmachera Noblebet – obie drużyny strzelą gola:
TAK – 1.72, NIE – 2.05

Patrząc na bukmacherskie przewidywania, a także statystyki z ostatnich tygodni, można zatem spodziewać się meczu otwartego w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała ma nieco więcej atutów. Zespół ma w miarę stabilną dyspozycję, rywale złapali delikatną zadyszkę.

Z punktu widzenia fanów Widzewa Łódź triumf byłby jednak symboliczny. Gdy Widzew Łódź ostatni raz pokonywał Podbeskidzie Bielsko-Biała, to sezon zakończył awansem do Ekstraklasy. Obecny lider Fortuna 1 Ligi marzy o powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Czy mecz 17 kolejki może być zatem talizmanem na dalszą część sezonu? O tym przekonamy się 13 listopada. Początek meczu o godzinie 20:30.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia