Bartłomiej Bednarek

Bartłomiej Bednarek to lekarz, który jest specjalistą w zakresie ortopedii i traumatologii. Przynależy do Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz do AO Trauma, czyli największej globalnej grupy chirurgów ortopedów i chirurgów urazowych. Jak wygląda przebieg jego edukacji i pracy zawodowej, a także jakie są jego zainteresowania zawodowe, przeczytasz w tym tekście. Dowiesz się również, gdzie Bartłomiej Bednarek przyjmuje pacjentów. 

Wykształcenie i dorobek naukowy 

Bartłomiej Bednarek ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – studiował na Wydziale Lekarskim w Zabrzu w latach 2004-2010. W późniejszym czasie lekarz ten doskonalił swoje umiejętności i wiedzę, odbywając liczne kursy i szkolenia w polskich i zagranicznych ośrodkach ortopedycznych o dużej renomie. Ich tematami była m.in. artroskopia stawów, leczenia złamań miednicy, endoprotezoplastyka stawów barkowych, kolanowych itp. Dla przykładu tylko w 2023 r. Bartłomiej Bednarek odbył „18th Masters’ Course” w Meril Academy w Indiach oraz „Arrow technique training session” w Laboratoire d’anatomie du Fer a Moulin we Francji. 

Bartłomiej Bednarek ma na koncie także dorobek naukowy – jego publikacje ukazały się np. w „Theoretical and practical scientific journal”. 

Doświadczenie zawodowe 

Po uzyskaniu dyplomu Bartłomiej Bednarek odbył roczny staż podyplomowy w WSS w Częstochowie, a następnie rezydenturę w tym samym szpitalu na Oddziale Ortopedii i Chirurgii Urazowej (2011–2017). Od 2012 do 2017 r. pracował jednocześnie jako lekarz dyżurny SOR Urazowego na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym również w WSS w Częstochowie.  

W 2017 r. Bartłomiej Bednarek był na Stypendium AOTrauma Fellowship w Chikamori Hospital znajdującym się w Japonii w mieście Kōchi. Jest to jeden z najlepszych szpitali urazowych w skali globalnej, a polski lekarz doskonalił swoje umiejętności pod okiem Profesora Kiyoto Kinugasa’y z Tsukasa Teramoto.  

Od 2018 r. Bartłomiej Bednarek jest zatrudniony jako lekarz specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu na Oddziale Ortopedii i Chirurgii Urazowej WSS w Częstochowie. 

Specjalizacja 

Szczególnym obszarem zainteresowań Bartłomieja Bednarka jest traumatologia narządu ruchu. Jego specjalnością są operacje ortopedyczne typu: implantacje endoprotez stawów biodrowych i kolanowych, artroskopia stawu barkowego czy kolanowego, repozycja, a także stabilizacja złamań. 

Gdzie przyjmuje Bartłomiej Bednarek? 

Jako lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu Bartłomiej Bednarek przyjmuje w 2 placówkach. Jest to Poradnia Ortopedii i Traumatologii – Centrum Medyczne Świętego Łukasza (adres: ul. Zaciszańska 25 a, 42-200 Częstochowa) oraz Prywatne Centrum Medyczne „MEDYK-CENTRUM” (adres: al. Wolności 34, 42-200 Częstochowa).  

Ponadto Bartłomiej Bednarek pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie (adres: ul. Bialska 104/118, 42-200 Częstochowa).