Szkolenia Somfy

Somfy, wiodąca na świecie firma z obszaru automatyki domowej i tworzenia innowacyjnych rozwiązań smart home prowadzi także szkolenia techniczne online. W jakim formacie odbywają się szkolenia Somfy i czego można się na nich dowiedzieć? Szczegółowe informacje znajdziesz poniżej. 

Czego dotyczą szkolenia Somfy? 

Szkolenia internetowe oferowane przez Somfy są skierowane przede wszystkim do sprzedawców i instalatorów, którzy chcą doskonalić swoje kwalifikacje oraz zdobywać pogłębioną wiedzę na temat kwestii technicznych, ale też produktowych. Szczegółowo omawiane są tu zagadnienia dotyczące instalacji, odpowiedniego doboru oraz programowania automatyki i smart rozwiązań Somfy. Uczestnicy mogą dzięki temu stać się ekspertami od produktów i rozwiązań tej marki, w tym tych stosowanych do osłon okiennych (wewnętrznych czy zewnętrznych), bram, systemów tzw. inteligentnego zabezpieczenia budynku, jego oświetlenia bądź systemów sterowania fasadą domu. 

Szkolenia dotyczą również nowości w ofercie firmy Somfy – w ich trakcie można poznać szczegóły najnowszych rozwiązań technologicznych oraz dopytać o to, co jest niejasne. Jest to okazja, by nie tylko zdobyć techniczną wiedzę na temat tego, jak dobrać i wdrożyć konkretne produkty, ale też by poznać wszelkie możliwości i korzyści, jakie dają te rozwiązania, co może okazać się bardzo przydatne podczas rozmów z inwestorami. 

Jaki format mają szkolenia Somfy? 

Szkolenia Somfy odbywają się na specjalnej platformie internetowej w 2 wygodnych formach do wyboru – w czasie rzeczywistym oraz w formie nagranych webinarów, które można oglądać w dowolnej chwili. Udział w szkoleniu na żywo ma swoje zalety – uczestnicy mogą brać w nim czynny udział, zadawać pytania na bieżąco i otrzymywać natychmiastowe odpowiedzi od doświadczonych trenerów. Mogą oni pomóc np. w dobraniu optymalnego rozwiązania dla danego klienta. Z kolei oglądanie webinarów pozwala na doskonalenie swoich kwalifikacji w dogodnym dla siebie czasie. 

Ponadto Somfy organizuje szkolenia stacjonarne. 

Jak zapisać się na szkolenia Somfy? 

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu, wystarczy, że wypełnisz formularz internetowy zamieszczony na platformie szkoleniowej firmy Somfy. Po wybraniu opcji „Szkolenia online” możesz sprawdzić, jakie szkolenia są dostępne permanentnie („na żądanie”) oraz jakie są szkolenia na żywo („nadchodzące wydarzenia”). Następnie należy kliknąć to szkolenie, które Cię interesuje i podać swoje podstawowe dane: imię, nazwisko, adres e-mail i nazwę firmy. Dane te są potrzebne, ponieważ po ukończeniu szkolenia jego uczestnicy otrzymują certyfikaty. 

Po zarejestrowaniu się na dane wydarzenie każdy uczestnik otrzymuje na podany e-mail link, po kliknięciu w który będzie mógł skorzystać ze szkolenia od razu (jeśli jest to nagrany webinar) lub w określonym terminie (jeśli jest to szkolenie w czasie rzeczywistym). Szkolenia Somfy dostępne są z poziomu komputera oraz urządzeń mobilnych – tabletu czy smartfonu. 

Uwaga! Somfy oferuje szkolenia bezpłatnie! Co więcej, po ukończeniu szkolenia uczestnicy uzyskują certyfikat świadczący o wzięciu udziału w szkoleniu internetowym dotyczącym doboru rozwiązań automatyki dla indywidualnych przypadków projektów inwestycyjnych i pod kątem potrzeb/oczekiwań klientów oraz w zakresie montowania, zaprogramowania, konfigurowania i regulacji urządzeń i ich integracji z rozwiązaniami typu smart home. 

Somfy – co to za firma? 

Somfy to globalny lider w dziedzinie automatyki domowej i czołowy dostawca rozwiązań smart home, które znajdują zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Od ponad pół wieku firma tworzy innowacyjne produkty, które przenoszą domy na wyższy poziom technologiczny, integrując różnorodne urządzenia w ramach jednego systemu (tzw. Internet Rzeczy). 

Produkty Somfy są cenione przez 220 milionów użytkowników na całym świecie za swoją wysoką jakość, niezawodność i nowoczesność. Dzięki nim domy stają się bardziej komfortowe, bezpieczne i inteligentne. Firma obecnie posiada blisko 120 oddziałów na całym świecie i zatrudnia ponad 6 tys. pracowników. 

Somfy działa w Polsce od 1996 r., stale rozwijając swoją obecność na lokalnym rynku. W 2014 roku firma otworzyła fabrykę SOPEM w Niepołomicach. Poza tym w tej lokalizacji znajduje się Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna i lokalny Dział Badań i Rozwoju.