Dekorowanie Panamy przed ŚDM

Panama – gospodarz wydarzenia, jakim były Światowe Dni Młodzieży w 2019 roku – to niewielki kraj w Ameryce Łacińskiej, a dokładniej jej środkowej części (Ameryka Środkowa). Jej stolicą jest miasto o tej samej nazwie, liczące ponad 700 tysięcy mieszkańców, położone nieopodal słynnego Kanału Panamskiego. To właśnie tam zorganizowane zostały 34. ŚDM.

Charakterystyczną cechą ludności Panamy jest duży szacunek dla wiary katolickiej, która pełni tradycyjnie dużą rolę w życiu Panamczyków. Było to widać podczas ŚDM w 2019 roku, a także kilka lat wcześniej, kiedy Panamczycy dowiedzieli się, że to oni będą gospodarzami tej największej młodzieżowej pielgrzymki młodzieży z całego świata.

Ulice miasta stołecznego Panamy w przeddzień Światowych Dni Młodzieży wypełniły się entuzjazmem i wielkim zaangażowaniem mieszkańców. Ich gościnność i aktywność przyczyniła się do tego, że pobyt w Panamie był dla młodych pielgrzymów z różnych stron świata niesamowitą przygodą.

Inaugurację 34. Światowych Dni Młodzieży poprzedziły energiczne przygotowania, z których mieszkańcy Panamy prawdopodobnie zapamiętają najbardziej dekorowanie miasta. Rozpoczęło się ono już na długo przez rozpoczęciem ŚDM ręcznym malowaniem flag w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Las Mananitas. Towarzyszyły temu spotkania modlitewne, jakie w tej parafii odbywały się 22 dnia każdego miesiąca. Podniosła atmosfera religijna łączyła się podczas tych spotkań z radosnym oczekiwaniem na wydarzenie, które sprawiło, że w styczniu 2019 roku stolica Panamy udekorowana była tysiącami flag i emblematów z barwami narodowymi, papieskimi oraz logo ŚDM 2019.